Wątek dotyczący artykułu

Neymar - większy niż klub. Gdy ego przerasta nawet ogromny talent

Legendarny trener sir Alex Ferguson zawsze powtarzał, że nikt nie może być większy niż klub. Chodzącym zaprzeczeniem tej tezy jest Neymar.

przeczytaj cały artykuł


Rybnik for life

Pipa i beksa z niego. Jednak to najlepszy piłkarz na świecie. Oczywiście zobaczymy jak po kontuzjach będzie grał. A co napetnograficzne jest lepszy z pięć razy niż ta łajza z Tottenhamu która ci zdrajcy anglicy wycaniają na droższego od beksa. K

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ablafaka

Można powiedzieć że jest w TOP10 na swojej pozycji, jednak mówienie że jest najlepszy na świecie to grube przegięcie. Dla pomocnika wchodzącego w rolę napastnika ważna jest siła strzału, szybkość, skuteczność dryblingu, przegląd sytuacji, opanowanie, brak samolubstwa i kondycja. Neymarowi względem Messiego, Ronaldo, De Jonga czy Kante brakuje opanowania, przeglądu sytuacji i dryblingu. Niestety Neymar nie drybluje wcale najlepiej. Mówienie też o najlepszym piłkarzu na świecie, wiesz... Na boisku jest 11 piłkarzy a nie tylko napastnik, nie da się porównać np. Hernandeza z Messim, wiesz czemu? Dwie różne pozycje, jeden obrońca drugi nominalny pomocnik wchodzący w rolę napastnika. Jeden z nich ma zatrzymywać przeciwnika i nie dać się przejść drugi ma właśnie przejść przeciwnika. Wycena to tylko wycena, nie ma nic wspólnego z umiejętnościami czy faktyczną wartością piłkarza, zresztą to nie klub wycenia, klub tylko wpisuje klauzulę odejścia (kwota jaką musi zapłacić drugi klub jeżeli chce bez negocjacji z właścicielem wykupić piłkarza), są to przeważnie stawki zaporowe, wyceną zajmują się agenci i różnego rodzaju specjaliści.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.