Wątek dotyczący artykułu

EBL. Zaczyna się dziać w Toruniu. Bartosz Diduszko zostaje, Sebastian Machowski ma być trenerem!

Zaczyna się dziać w obozie Polskiego Cukru. W toruńskim klubie zostaje Bartosz Diduszko, który zwiąże się dwuletnią umową. To jeden z symboli ostatnich sukcesów Twardych Pierników. Nowym trenerem zespołu ma zostać Sebastian Machowski.

przeczytaj cały artykuł

Wacław Słowikowski

No tak Tomku B. pomyliłem pana Rysia z Jasiem (a może p.Rysio ma na drugie imię Jan, po bierzmowaniu) ? Jednak PC Toruń nie jest moją drużyną, rozpisuję się o nich bo widzę w tej drużynie największe perspektywy rozwoju ze wszystkich w EBL. I widzę, że to pod kierownictwem nowego trenera może zastopować to. Choć pan Machowski nie powiedział jeszcze A, B i...C. Niemcy to jednak dla mnie III liga w Europie, ich Budesliga koszykarska, bez klasowych drużyn w Europie. Tak, jak i u nas. Chiny to nadal folklor koszykarski niż jakaś potęga na mapie świata. Tak, jak i u nas. Nie zgodzę się z twoją tezą, że PC Toruń Mihevca miał przewagę pod koszem od Anwilu Włocławek. Gdyby tak było wynik finałów raczej byłby po stronie torunian. Tak się nie stało, jak wszyscy wiemy. Ani Mbodj, ani Kulig, ani Sulima i inni torunianie nie potrafili tej przewagi wypracować pod koszem aczkolwiek wiem jedno, że trener Mihevc zrobił wszystko, aby tę przewagę wypracować i zrealizować. Zawiódł czynnik ludzki - zawodnicy. Nie Mihevc !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
aabbcc

Trolling w czystej postaci. Koledze serdecznie gratuluję umiejętności takiego postowania. Wszystko podane bardzo logicznie i ktoś nie w temacie łyka jak ciepłe bułeczki. Chyba że autor uważa to za prawdę wtedy niewiem. A dla ciekawych to liga niemiecka przerasta PLK pod każdym względem o Chinach nie będę wspominał, tam grają ogromne pieniądze w PLK nigdy takich nie będzie. Trener Machowski był super inteligentnym zawodnikiem i jeszcze w Kotwicy pokazał klasę. Kto śledził Bundeslige ten wie jak ciekawa koszykówkę grały jego zespoły. Trener Mihevc położył finał taktyczne i motywacyjne miał Anwil na widelcu i nie dał rady rozstanie to było jedyne wyjście by klub rozwijał się dalej. Przewaga pod deska Torunia była przeogromna ale trener nie potrafił jej wykorzystać.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Tomek B.

Twierdząc, że Niemcy to III liga oraz że nie mieliśmy przewagi pod koszami ( Mbodj, Kulig i Sulima przeciw Szewczykowi) obnarzasz swoją wiedzę na temat koszykówki. Dalsza rozmowa nie ma sensu. Czasem warto się czegoś douczyc zanim się coś napisze.

| Odpowiedz
blokuj
Wacław Słowikowski

Udało im (Niemcom) się zdobyć ME na ich terenie i to wszystko, co mogę o ich koszykówce napisać - męskiej i żeńskiej. Muszę cię zmartwić kolego - Anwil to nie tylko Szymon Szewczyk pod koszem, to cała drużyna się pchała ich pod kosz, wbrew Toruniowi, który niestety nie miał takich argumentów, jak włocławianie ! Nawet rozgrywajacy Broussard (195 cm) wchodził wam pod kosz, jak w masło, to gdzie tu wielka czy ogromna przewaga Torunia ?!? :///. Próbował z tym walczyć Kulig, ale to stanowczo za mało przy piątce włocławian. Raczej na przyszłość nie staraj się mnie pouczać. Przedstaw konkretne argumenty najpierw, a potem... zobaczymy, co z tego jest prawdą. Twoją prawdą !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Tomek B.

Człowieku o czym ty piszesz. Po pierwsze liga niemiecka A Polska to kilka poziomów. Po drugie, zawodnicy podkoszowi Torunia to Mbodj, Kulig, Sulima. Anwilu tak naprawdę tylko Szewczyk ( Lichodej z musu). Widzisz różnicę? Mihevc mając taka przewagę powinien tak ustawicz taktycznie zespół, że nikt by tam nie wjechał. A co robił? Pozwolił 38-letniemu Szewczykowi robić wszystko co chciał. Powinni to albo zmęczyć fizycznie, albo wykończyć falami. Przy takiej przewadze wzrostu żaden Broussard nie miał prawa bezkarnie tam wjeżdżać. Poprostu Mihevc wyłożył się na tych finałach ( A może raczej Milicic to rozłożył) brakiem taktyki i pomysły na grę. Anwil patrząc na to jakie miał problemy nie miał prawa wygrać, a jednak to zrobił co w pełni obciąża Mihevca. Poza tym jest jeszcze jedna kwestia. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Mihevc stracił swoją pozycję jaka powinien mieć trener u zawodników. Ewidentnie coś nie grało. Począwszy od zawieszenia Umeha, poprzez brak minut Cela, kłótnie z Gruszeckim przy ławce, czy ostre wymiany zdań z Loverym. Brakło atmosfery którą powinien budować, a która chyba rozwalił mała ilością minut różnych zawodników.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Michaelus

Jeżeli wytłumaczysz mi dlaczego zespół na przekroczonym limicie fauli w cholernie ważnej 3 kwarcie w kluczowym meczu ciapie za 3 po obwodzie, co im nie idzie, zamiast penetrować trumnę wymuszając kolejne faule i dlaczego niby nie wynika to z założeń taktycznych to przyznam Ci rację że to zawodnicy zawiedli... Mihevc zawiódł w finale. Ewidentnie. Taktycznie Milicic rozpracował Twarde od podszewki.
Co do Machowskiego. Widziałeś choć jeden mecz jego zespołu? Gość który otrzymał tytuł trenera roku, wicemistrz Niemiec, asystent w czołowym chińskim klubie jest kotem w worku to kto nim nie jest? Jackson?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Wacław Słowikowski

Cały czas tu trąbiłem po pierwszym wygranym meczu Torunia (w meczach finałowych), że jedyną szansą torunian by ograć Włocławek jest cały czas gra kombinacyjno - pozycyjna pod koszem rywala z Włocławka ! Cały czas, gramy 24 sekundy i w tym oddajemy wypracowany rzut ! Nie inaczej, nie odpalamy trójek, jeżeli nam nie siedzą. Niestety Mihevc im to trąbił z grubej rury, aż mu żyły wychodziły na skroniach (bardzo dokładnie to widziałem i jak Rysio Sz. także wpier...alał mu się w kaszę, a tak nie powinno być w trakcie meczy !) (nie wiem, co to miało znaczyć; pierwszy raz się z takim czymś stykam), a zawodnicy swoje - odpały i gra szarpana. Mihevc brał czas we wspomnianej przez ciebie kwarcie i co ? I g...no, null, nic ! Nic z tych jego założeń taktycznych nie było realizowane. Dodam, że gdyby nie rzut rozpaczy Cela w meczu na 2:2, te finały by się skończyły na 4:1 dla Anwilu. Inną sprawą jest to, że Milicić potrafił swoich zawodników w decydujących momentach świetnie umotywować do walki. U nich nie było słabych punktów; schodził Łączka zastępował go znakomicie Broussard, schodził Szewczyk, znakomicie uzupelniali go na obwodzie Simon oraz Lichodiej, a jak tego było mało to uzupełniał ich znakomity Zyzio i to cały Anwil, Toruń niestety nie miał ani wielkich indywidualności, ani zgranej drużyny. No może gdyby był zdrowy Lowery i lepszy grajek niż Umeh, może wtedy kto wie toruńskie Pierniki pokusiłyby się o złoto. Dla mnie pan Machowski to folklor, niewiadoma, nie znam jego dokonań i pierwsze o nim słyszę.

| Odpowiedz
blokuj
Tomek B.

Bez urazy ale czytając twoje wypowiedzi to Ty oprócz o Machowskim o wielu rzeczach pierwszy raz słyszysz.
Jeszcze jedno. Gdyby na miejscu Mihevca był np J.Winnicki to mistrz byłby w Toruniu. Mihevc sympatyczny gość, ale zwyczajnie nie powołał. I nie broń go na siłę bo nie wszystko jest do obronienia.

| Odpowiedz
blokuj
Wacław Słowikowski

No wiesz Tomku B. życie nie składa się u mnie z samej koszykówki, choć ją cholernie uwielbiam tak jak i żużel czy piłkę nożną. Nie piszę, że wszystko o koszykówce wiem, bo nie wiem... wszystkiego. Staram się jednak oceniać racjonalnie to, co widzę. I staram się być do drugiego adwersarza w miarę uprzejmym; tobie trochę brakuje do tego. Co do trenera "Winniczka" to teraz się okaże jego sprawdzam w Stali, co tam pokaże. Ja mu życzę jak najlepiej.

| Odpowiedz
blokuj
Michaelus

O czym to świadczy gdy zawodnicy w finale robią to co im pasuje nie wykonując założeń taktycznych trenera?
Lubię Dejana, to świetny gość i zawsze będzie u nas mile witany. Ale coś się po prostu skończyło, czas na nowe karty, nowe rozdanie i tym razem karty rozdaje Machowski. Moim zdaniem CV ma odpowiednie. Zobaczymy w praniu co z tego wyjdzie i jaki styl będzie prezentował zespół pod jego wodzą. Na pewno doświadczenia ma z porządnych zespołów.

| Odpowiedz
blokuj
Wacław Słowikowski

Nie chcę cię Michaelusie oceniać, ale mam takie wrażenie, że jesteś niedojrzały społecznie albo masz zadrę w sercu po porażce torunian z Anwilem w finałach MP, w koszykówce mężczyzn. Poniekąd staram się Cię zrozumieć i rozumiem, Twój ból po tych wydarzeniach (meczach), że przykro Ci, gdy Twoja drużyna była tak blisko złota. No ale życie toczy się dalej (jak powiedziała mi kiedyś córka lekarza, niejakiego dr Ochmana). Ale musisz zrozumieć, w sporcie, jak w życiu, muszą być wygrani i przegrani. No na tym to polega, nie inaczej. Musisz się pogodzić z tym czy chcesz, czy nie chcesz; nie ma innych opcji, jak w życiu.
Gdyby zarząd PC Toruń wykazał odrobinę cierpliwości i... pan Szczechowiak, to być może trener Dejan Mihevc by wyeliminował wszystkie błędy, jakie torunianie popełnili w minionym sezonie, a na pewno większość z nich. Tylko trzeba było gościowi dalej dać możliwość spokojnej pracy z toruńskimi Piernikami (3 sezon !). A tak mleko się rozlało. A tak trzeba będzie wszystko budować od nowa z egzotycznym kotem w worku. No tak mi się wydaje, a to nie są za dobre posunięcia klubu.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.