Wątek dotyczący artykułu

Żużel. Krzysztof Cugowski. Żużlowe Tango: Nie wyrzucajmy Lindgrena za LGBT (felieton)

Krzysztof Cugowski o Fredriku Lindgrenie, który otwarcie poparł ruch LGBT i już mógł przeczytać, że po sezonie Włókniarz powinien go zwolnić. - Dla mnie popieranie LGBT nie jest żadnym argumentem za wyrzucaniem człowieka z pracy - pisze Cugowski.

przeczytaj cały artykuł

Poznaniak z Gorzowa

Popieranie ruchu LGBT nie powinno być powodem do zwalniania z pracy, podobnie jak sprzeciwianie się temu ruchowi. A przede wszystkim portal żużlowy nie jestem miejscem na takie dyskusje. Nie interesuje mnie światopogląd żużlowców, lecz ich jazda.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (23|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
GallAntonin

Popieranie, lub nie LGBT wiąże się z akceptacją, lub nie tych wykluczanych, czy stygmatyzowanych ludzi. Świadczy o poziomie poszanowania ludzi o innej orientacji seksualnej, ale pewnie i innych poglądach politycznych, społecznych, czy innych. Ale co ma wspólnego ten stosunek do LGBT ze światopoglądem człowieka, jest dla mnie zagadką....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|12)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
GallAntonin

Przeczytaj ten artykuł jeszcze raz i poczytaj wypowiedzi poniżej. Ci ludzie walczą z tym, żeby preferencje seksualne w żadnym przypadku nie wpływały na oceny tych ludzi w pracy, w szkole, w życiu. By nie kłamano, że HIF, pedofilia jest winą tych środowisk. By za wypowiedź o akceptacji LGBT też nie była powodem ataków medialnych na te osoby. Odraza, obraza, stygmatyzowaniem jest. Komentarze w stylu "pozamykać wszystkich homo" taką obrazą jest. Uniemożliwianie im zakładania rodzin jednopłciowych jest zamachem na ich wolność decydowania o sobie, swoim losie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Poznaniak z Gorzowa

Kościół nie życzy sobie żadnego zejścia do podziemia. Po prostu normalne życie. Związek partnerski, ale bez możliwości adopcji dzieci. Paradowanie w karykaturalnych strojach, półnago na ulicy niewiele ma wspólnego z postulatami równościowymi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
GallAntonin

Nie chodź na plażę, bo tak bardziej rozebrani.... Jeszcze w latach 60-tych kościół w Hiszpanii walczył z kobietami, które na plaży miały odsłonięte ramiona.... Co do związków jednopłciowych, to tacy sami ludzie, jak my, płacący podatki i Państwo ma obowiązek usankcjonować decyzję dorosłych ludzi w sprawie ich wyborów założenia rodziny. Homoseksualizm nie jest zaraźliwy, jeśli chodzi o dzieci, czy dorosłych, a kościół chce, by ich traktować, jak trędowatych. Nic kościołowi do takich wyborów, czy tym bardziej ubrań wybieranych przez Nich.. Niech się zajmie pedofilami w swoich szeregach. Ci ludzie nie są traktowani równo z tymi hetero, więc będą protestować. Zachód dawno to zrozumiał, nam jeszcze daleko do tego. Niewłaściwy strój? Żałosny jesteś.

| Odpowiedz
blokuj
Poznaniak z Gorzowa

Jest zasadnicza różnica między ulicą w centrum miasta, a plażą. Płacenie podatków to obowiązek wynikający z przepisów prawa, który nie daje automatycznie przywilejów, np w postaci prawa do adopcji dzieci. Można związać się z ukochaną osobą, natomiast kwestia posiadania potomstwa wiąże się problemem znacznie poważniejszym. Nie ma sensu kontynuowanie tej jałowej dyskusji, gdyż pochodzimy z innych światów i nie znajdziemy płaszczyzny do porozumienia.

| Odpowiedz
blokuj
GallAntonin

Własne dzieci mają prawo wychowywać, więc cudze też może lepiej się będą czuły otoczone miłością w takiej rodzinie, niż w domu dziecka. Jeszcze raz. Homoseksualizm nie jest zaraźliwy, a kolorowe stroje, jak kogoś rażą, jak z resztą i tęcza, to jest chory i powinien się leczyć na homofobię. Jałowa dyskusja? Tak, jak najbardziej. Ja nikogo nie zamierzam ustawiać za strój, za wybór partnera, ale tacy jak ty jak najbardziej. Lata indoktrynacji robią swoje. Kościół zawsze chciał ustawiać ludzi, nawet za czasów LPII za używanie prezerwatyw, chociaż wiedzieli, że to kończyło się nieraz zarażeniem jakimś paskudztwem. Jak takich, jak ty rażą kolorowe stroje w centrum miasta, to innych może czarne kiecki na grzbietach mężczyzn. O to chodzi, by pod swoją modłę dyktować strój, sposób na życie, czyli preferencje seksualne? Może dalej pójdźmy. Preferencje u innych polityczne, preferencje światopoglądowe, preferencje na spędzanie wolnego czasu też niektórych już rażą. Chory kraj ta Polska. Kiedy przestaniemy ustawiać innych, będzie lepiej.

| Odpowiedz
blokuj
Poznaniak z Gorzowa

Widzę jakąś antykościelną obsesję. Nie mam nic wspólnego z Kościołem (pisanym z dużej litery, gdyż to instytucja), więc nie do mnie te uwagi. Nikt nikomu nie zabrania żyć jak chce, pod warunkiem, że nie dzieje się to ze szkodą dla innych. A dziecko powinno mieć matkę i ojca, a nie dwóch tatusiów. Natomiast Polska jest jednym z najbardziej tolerancyjnych krajów na świecie. Wystarczy pojeździć trochę po Europie, żeby się przekonać, o Azji nie wspominając.

| Odpowiedz
blokuj
GallAntonin

No, no. Słyniemy z tolerancji. Zarówno w prawie, jak i praktyce. Widziałem zdjęcia i filmiki z marszu równości w Białymstoku.

| Odpowiedz
blokuj
GallAntonin

Masz rację. Bo NIGDZIE więcej nie próbowano spacyfikować tych ludzi maszerujących w marszach równości. Niech Ci będzie. Szkoda gadać.

| Odpowiedz
blokuj
GallAntonin

JPII, a nie LPII. Literówka. A Polska słynie z nietolerancji pod każdym względem. Winię za to kościół, bo w przeszłości słynęliśmy z tolerancji, ale z ambon straszą nieustannie a to innymi wiarami, a to ateistami, a to liberałami, a to homoseksualistami itd. Ale kościół zawsze słynął z tego, że zawsze głosząc o otaczaniu ich wrogami wzmacniał determinację w swoich szeregach. W jakim stopniu oni są zepsuci, dwulicowi, o rozdwojonej na teorię i praktykę swojej moralności, to widzą tylko ludzie spoza kręgu ich wpływów.

| Odpowiedz
blokuj
GallAntonin

Ja widzę KONIECZNOŚĆ prezentowania poglądów przedstawiających tolerancję, akceptację ludzi o innej orientacji seksualnej, szczególnie w Polsce. Tacy ludzie są wśród nas, płacą podatki, mają konstytucyjnie zagwarantowane takie same prawa, jak ci hetero, ale praktyka skrzeczy. Są stygmatyzowani, są wykluczani, źle się czują wśród nas. Nie dziwię się.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|13)
blokuj
Louis de Saint- Just

gościu na tych "paradach pełnych tolerancji" otwarcie atakują i kpią z Kościoła Rzymsko Katolickiego więc jak to jest z tą "tolerancją" działa w jedną stronę czy jak ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|3)
blokuj
Louis de Saint- Just

Nie ma wolności dla WROGÓW WOLNOŚCI też prawda i teraz pojawia się pytanie czy Kościół Rzymsko Katolicki w czasie mszy Świętej KPI z lgbt ? Czy na paradach lgbt kpi się z Kościoła Rzymsko Katolickiego .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
lancet1

Ja wdze duzo podobienstw w paradach teczowych i kk. Dziwne ubiory jednych i drugich, zainteresowania seksualne odmienne od większości. Tyko teczowi robia to bo to lubia, a ci drudzy przebierancy zmuszaja przekupuja, i kryja kumpli, a wyznawcy jeszcze ich chronia. Kk w dzisiejszej kondycji moralnej nie ma prawa czepiac sie grzesznikow bo sam tapla sie w ... blocie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|3)
blokuj
lubelak_fan

Znam kilku tych "odmiennych". Wszelkie parady równości, powodują ich stygmatyzację. Źle się z tym czują i nie popierają takich eventów. Nikt ich nie zwalnia z pracy i żyją wśród hetero, bez żadnego pokazywania palcem. To co piszesz, to stek bzdur.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
GallAntonin

Ja nie mówię o zmuszaniu, tylko o mówieniu o tym, pokazywaniu, że tacy ludzie też mają takie same prawa, lub je mieć powinni. To po to, by homofobów, ksenofobów ubywało z naszego życia. Stanowisko, że tylko moje poglądy, tylko moje preferencje, tylko moja postawa są słuszne prowadzi do wykluczania innych. Takie postawy pełne nietolerancji są przyczyną dzielenia się ludzi na lepszych i gorszych, co ja wykluczam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|5)
blokuj
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.