Wątek dotyczący artykułu

Tenis. Wimbledon 2019: Roger Federer lepszy od Rafaela Nadala. Szwajcar zagra w finale z Novakiem Djokoviciem

Roger Federer po czterosetowym pojedynku okazał się lepszy od Rafaela Nadala w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu 2019. W niedzielnym meczu o tytuł przeciwnikiem Szwajcara będzie obrońca trofeum i lider rankingu ATP, Serb Novak Djoković.

przeczytaj cały artykuł

Starigniter

Brawo Roger! Pierwsza wygrana nad Rafą na korcie ziemnym w formule best of 5! Zemsta za Roland Garros wzięta.
Wydawało mi się przed meczem, że jednak Nadal wygra, także nawet już nie wymagam od Federera wygrania z Djokovicem, bo to fizycznie już samo w sobie jest zbyt trudne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Magical_Passionate

Hehe,na korcie ziemnym..a ja myślałem,że to trawa;wiem, wiem świetna ironia.Tak, ja też chciałem ,żeby król trawy zrewanżował się królowi mączki i równowaga została zachowana.Teraz Nole i wiadomo,że będzie ciężko.Tym bardziej,że to już będzie 7 mecz,a Fed jednak jest ładnych parę lat starszy od Djokovica.Zobaczymy,jak Rodż wytrzyma fizycznie ten pojedynek,ale ja już nic od niego nie wymagam,chciałem ,żeby się zrewanżował Rafie za ten Garros i udało się w 4 setach.Brawo i jeszcze raz brawo.''''''

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tomek MK

Świetny Roger ;) Trzeba przyznać, że dziś pokazał wielką klasę, zneutralizował atuty Nadala mimo 38 lat, słowo uznania za taki mecz ;) Trzeba podkreślić, że Nadal nie oddał tego meczu słabą formą, tylko Roger go sam sobie wywalczył. To podwójnie cieszy i podkreśla klasę.
Końcówka meczu na niebotycznym poziomie, wznieśli się na szczyty co zaowocowało pięknym tenisem z obu stron - te heroiczne minięcia Nadala z głębokiej obrony w ważnych momentach - palce lizać ;)
Wielka "trójka" podkreśla na każdym kroku, że jest nie z tej galaktyki, jakie szczęście, że żyjemy w tych czasach, gdy oni wszyscy rywalizują ze sobą w jednym czasie - przez to mamy co chwilę klasyki, które będą wspominane nawet za 50, 100 lat, a pewnie i dłużej ;)
Za dwa dni szansa na kolejny klasyk ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Lorenzo Emiliano

No jednak trochę odleciałeś z tym kortem ziemnym. Gdyby grali na ziemi do wielu piłek Hiszpan zdążyłby lepiej się ustawić i lepiej odegrać. Chociażby przy ostatnim bp. Gratulacje dla Rogera, że zagrał swoje. Włącznie z tym tankiem w drugim secie. Hiszpan na to nie wpadł w trzecim :D. I generalnie zagrał słabiej niż można się było spodziewać, przede wszystkim zbyt bojaźliwie. Niemal w każdej dłuższej wymianie bał się podjąć ryzyka i czekał na błąd Szwajcara. W czwartym secie w zasadzie od razu po stracie podania miał porażkę w oczach. Powalczył dopiero w dwóch, trzech ostatnich gemach. Przynajmniej skończył honorowo, ale więcej się spodziewałem po nim.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Starigniter

Po prostu mam wrażenie, że w Hamburgu w 2007 czy w Madrycie w 2009 było już szybciej.
Wiem, że Novak i Rafael nie mają nic wspólnego z szybkością kortów, ale w tym sezonie Wimbledon jest tak wolny, że aż szkoda gadać. Potwierdzają to nie tylko statystyki, ale także wypowiedzi graczy, zawodniczek, byłych tenisistów czy ekspertów.
Dlatego tak ironicznie napisałem, że to kort ziemny. Co prawda zielona mączka, czyli szybka, ale dalej mączka ; J
Wygląda na to, że tylko ten oryginalny/czerwony-pomarańczowy Roland Garros jest szybszy od tego zielonego/2.0, bo US i Aus Open na pewno nie są wolniejsze.
Jestem naprawdę niesamowicie dumny z Rogera. Obawiałem się bardzo tego meczu, bo w tym roku na trawie nie gra na swoim optymalnym poziomie. Jak dla mnie nie musi pokonać Novaka, bo i tak się tego finału nie spodziewam, aczkolwiek lubię się pozytywnie rozczarowywać, tak jak wczoraj : )
Lepiej wygrać z Nadalem i przegrać z Djokovicem niż tylko przegrać z Hiszpanem.
Trochę przykre dla Fedfanów, że Serb raczej pokona Szwajcara i na "trawie" będzie prowadził 3-1, w tym 3-0 w finałach Wimbledonu, ale być może czeka nas wielka sensacja, no i poza tym bilans 16-24 przeciwko Rafie nie wygląda aż tak źle biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w 2015 było przecież 23-10 dla Króla Mączki ; )
Roger wygrał aż 6 z ostanich siedmiu meczów i procentowo poprawił się z 30-70 na 40-60, czyli aż o 10% :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.