Wątek dotyczący artykułu

Tenis. Wimbledon 2019: Roger Federer lepszy od Rafaela Nadala. Szwajcar zagra w finale z Novakiem Djokoviciem

Roger Federer po czterosetowym pojedynku okazał się lepszy od Rafaela Nadala w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu 2019. W niedzielnym meczu o tytuł przeciwnikiem Szwajcara będzie obrońca trofeum i lider rankingu ATP, Serb Novak Djoković.

przeczytaj cały artykuł

Frey093

O takiego Feda to można oglądać godzinami, bajka. Widać, że z Rafą gre poza kortem ceglastym ma opanowaną na poziomie taktycznym do perfekcji. Przypomina się 2015 rok gdzie w półfinale równie pięknie odprawił Andiego, a w finale się mu gra posypała. Oby tutaj trochę powalczył i się postawił Novakowi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Fanka Rogera

Co będzie to będzie ... szczerze mówiąc bałam się o ten mecz bo Nadal się prezentował bardzo dobrze ale dziś jednak nie dał rady. Jest finał !!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Magical_Passionate

To nie jest tak,że wtedy całkiem mu się gra posypała.To już był 7 mecz ,a Fed włożył mnóstwo energii w ten pojedynek z Murrayem.W finale chciał,ale nie wychodziło,bo ciężko jest powtórzyć taki mecz.Sam gram pasjonacko w tenisa i wiem jak to jest.Przecież w tamtym finale Rodz miał już 34 lata,a Nole był w najlepszy wieku dla tenisisty.Teraz Djokovic ma 32 lata więc jest jakby w końcówce swego prime.Nie wiem jak długo będzie grał,raczej krócej od ,,dziadka;; Feda.Cóz Federer nie jest faworytem w tym finale,ale zobaczymy;licze na fajny mecz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Wojtek Martyna

Dlaczego myślisz , że Novak bd grał krócej od Rogera? On sam deklarował, że zbyt wcześnie nie zawiesi rakiety na gwoździu. Myślę że Novak z powodzeniem bd trzymal jeszcze kilka lat mega poziom .Jeśli Roger w wieku 38 lat potrafi zwyciężać, dochodzić do finałów Wielkiego Szlema , to dlaczego Novak by nie miał ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Magical_Passionate

Możliwe ,tego nie wiem,być może tak.W sporcie niczego nie można przewidzieć.Takich Connorsów i Federerów jest bardzo mało.Jeśli Djokovic pójdzie ich śladem,to gratulacje dla niego;Życzę mu tego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Frey093

Myślę, że w tamtym meczu mentalnie przegrał w pewnym momencie. Przez cały turniej nikt go nie przełamał, a Novak zrobił to odłamując w 1 secie, kiedy Roger wyszedł na prowadzenie. Gra Szwajcara od tego momentu diametralnie się zmieniła jakby coś nie zagrało i mecz poszedł jak poszedł. Z tamtego roku pamiętam masę niewykorzystanych okazji przy serwisie Djokovica czy to w finale właśnie na Wimblu, czy w finale na US open gdzie Fed też miał milion okazji i nie mógł żadnej wykorzystać. Zobaczymy co się wydarzy w niedzielę, ale ja z wyniku już jestem zadowolony w którąkolwiek stronę miałby nie iść :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Zartanxxx

Oj pamiętam. To chyba było w 3 secie przy stanie 1:1 i 40:0 dla Rogera przy serwisie Novaka. Ciekawe jakby ten mecz wtedy się potoczył... To samo było na USO. Owszem. Djoko rozgrywał sezon życia ale jak sobie przypomnę jak Fed walił po autach w pusty kort... Masakra. A przynajmniej jeden z tych szlemów był do wygrania.

| Odpowiedz
blokuj
Magical_Passionate

Racja ,trochę mentalnie trochę fizycznie nie zagrało.Zobaczymy jak to będzie w tym finale.Na razie niech ,,dziadek'' jako tako zregeneruję się fizycznie,bo gdy siadasz kondycyjnie,to żadne zagrania ci nie wychodzą.Po Fedzie jakoś tak tego zmęczenia nie widać,bo on ma pokerową twarz i trudno określić kiedy niedomaga,ale można to wywnioskować ,gdy w pewnym momencie traci precyzję,a potem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wraca...Tak dokładnie delektujmy się na razie tym meczem,bo to co robi Fed w tym wieku to kosmos.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.