Wątek dotyczący artykułu

Tenis. Wimbledon 2019: Novak Djoković wyrwał tytuł Rogerowi Federerowi. Piąty triumf Serba w Londynie!

Roger Federer miał dwie piłki meczowe przy własnym podaniu, ale nie został triumfatorem wielkoszlemowego Wimbledonu 2019. Po pięciogodzinnym i pięciosetowym boju Szwajcar przegrał w finale z broniącym tytułu Serbem Novakiem Djokoviciem.

przeczytaj cały artykuł

Pottermaniack

Jeden z najlepszych finałów w historii tenisa, ale to niesprawiedliwe, że Roger, w wieku prawie trzydziestu ośmiu lat, po tylu godzinach grania przegrał trzeci finał swojego turnieju z Novakiem. Dawno tak dobrze nie zagrał z Serbem, także psychicznie, ale przy meczowych niewystarczająco. Wielka szkoda. Obaj są wielcy. Gratulacje dla Nole fam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Frey093

Niesprawiedliwe? Przegrał na własne życzenie, popełniając banalne błędy w kluczowych momentach. Fizycznie wyglądał świetnie, ale co z tego jak psychicznie siadł.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pottermaniack

Zasługiwał, żeby wygrać, po takiej grze, po wychodzeniu tyle razy z tarapatów z tak niewygodnym dla siebie (dla każdego) rywalem. Ale Novak też zasługiwał. Zresztą zasługiwaniem nie wygrywa się Szlemów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Fanka Rogera

Psychika to dość trudna i skomplikowana materia . Nie zawsze sobie można z tym poradzić. Zapewne zdawał sobie sprawę z olbrzymiej może ostatniej szansy i to go pokonało. Bywa ... ale naprawdę nie sądziłam że tak zagra ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
steffen

Psychika, ale i zmęczenie. Parę godzin grania przed tymi meczowymi panowie zaliczyli. A tu często w grę wchodzą milimetry przecież.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
KillRogerHaters

Ja się spodziewałem że jednak koniec końców przegra... znowu... Historia będzie pamiętać wygranych. A to wygląda tak że Djokovic go niszczy wynikami w ostatnich kilku latach.

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

Rozumiem twoje rozgoryczenie! Bardzo dobrze rozumiem! Aż mi się ubiegły rok przypomina. Nole pogromcą Feda i Rafy na Wimblu w ostatnich dwóch latach.
Ale Roger nie grał źle! Takie jest okrucieństwo tego sportu...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Frey093

Rozgoryczenie to mało powiedziane, nie kojarzę żadnego meczu gdzie Rafa miałby taką sytuację i meczowe na rakiecie, a mimo to by przegrał. Dramat jestem w ciężkim szoku i nie wiem jak odchoruję ten mecz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Aleksandar

Ten mecz jest jak kac. Bo niby było fajnie, Roger zagrał świetny mecz a przegrał mając wszystko w swoich rękach. Niestety smutne pożegnanie z WS bo nie wierzę by Roger zdobył jeszcze jednego szlema w karierze..

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

Rafie ostatnio też głowa szwankowała. W Fedalu na AO też miał szansę na wygranie, był faworytem. Przegrał też półfinał z Nole w zeszłym roku, a miał szansę w taju 3 seta, bo przełamał.
Wiem, że raczej już tego spotkania nie obejrzysz z tego samego powodu co ja meczu pod dachem. Ale dzięki temu wiem, że faktycznie mogę się nazywać kibicem, a nie tylko oglądaczem meczu. Trzymaj się Freyu! Takie życie mamy z tymi facetami!

| Odpowiedz
blokuj
Frey093

Dzięki za słowa wsparcia Rafanko! Jakoś to będzie, na pewno tego meczu nie obejrzę ponownie. Po prostu nie będę w stanie. Jestem aktualnie złamany. Staram się docenić po prostu Jokera i dzięki temu łatwiej mi przełknąć ta ogromną gule w gardle. Myślę, że to co Fed zrobił dziś swoim fanom to po prostu pewnego rodzaju gwałt na psychice i ciężko będzie się z tego co niektórym otrząsnąć.

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

"I za taki komentarz dostajesz minusa. Naprawdę co to za forum..."
.
To nie ty?
Ale spoko, przynajmniej się pod nim podpisałeś. Korzystam z funkcji blokuj, a przy takich meczach szczególnie się przydaje, żeby się nie musieć dodatkowo denerwować!

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

;) ;) ;) No widzisz, a ja to źle odczytałam!!! Ja się też zdziwiłam, że mi lecisz łapką w dół! I takie niedomówienia wynikają ze słowa pisanego!
Przepraszam!

| Odpowiedz
blokuj
RaFanatyk

Fakt, że takie mecze są straszne dla fanów. Oprócz tych, które wymieniłaś to jeszcze mam w głowie AO 2012, myślałem ze TV wyrzucę przez okno :) Całe szczęście, że we wszystkich przypadkach nie było meczowych dla Rafy, bo w dzisiejszym meczu to zenit rozpaczy dla jego fanów

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

Dlatego jesteśmy w stanie zrozumieć ich ból! Ja dziś byłam za Fedem. Trochę z wyrachowania, bo nam Nole Rafę dojeżdża na 2 szlemy. W czasie meczu coraz bardziej jednak kibicowałam Fedowi z uwagi na przebieg meczu. Nie chcę tu już fanów dobijać, bo faktycznie jak przełamał w 5 to byłam pewna, że to skończy.
Novak jest mistrzem wygrywania meczów w których nie gra wybitnie, jak to dziś powiedział Olejniczak, i ja się z nim zgadzam. Rafa będzie miał bardzo ciężko utrzymać się na 2 miejscu za Rogerem, bo tak naprawdę zostaje mu RG i USO. Na AO już nie liczę wcale, to ziemia przeklęta ;) a na trawie gra po RG, co wiadomo powoduje konieczność odpoczynku. Nole jest piekielnie silny i głodny rekordów. Dziś miał lepszą psychę i wygrał, za co należą mu się gratulacje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
RaFanatyk

Ja ciut więcej kibicowałem Novakowi, mimo że leje Rafę jak leci :) Ale wyjęłaś mi to z ust, że nie ma takiego człowieka i chyba nie było w historii, który potrafi wygrywać przegrane mecze i nie grając swojego najlepszego tenisa, bo Novak nie zagrał dziś jakoś wyjątkowo.
Zawsze to będę powtarzał, że jest terminatorem tej dyscypliny i od wielu lat najlepszym tenisistą na świecie.
Dobrze, że nasz Rafa ma swój Garrosik, chociaż tam sobie odbija wszystko :)

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

Rafa do końca roku broni jakieś śmieszne jak na niego punkty (1720) a Nole razem z finałami w Londynie 5690. Dużo się jeszcze może zdarzyć do końca roku, choć wiadomo jak to z Rafą jest w drugiej części sezonu. I jeszcze się hajtnąć musi! ;)
Masz rację, dobrze że jest RG ;)

| Odpowiedz
blokuj
Frey093

Novak na spokojnie obroni punkty za zeszły rok, grając nijak zdobywa drugi WS w sezonie. Myślę, że może odpuści pojedyncze turnieje, ale na US open i końcówkę sezonu będzie w pełni gotowy.

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

Może tak być. Na hardzie jednak młodzi zaczynają się liczyć. Przynajmniej ja na nich liczę ;)
Oglądam sobie teraz siatkę i nasi grają dziś fantastycznie! Chyba muszę wrócić do swojej pierwotnej dyscypliny, bo gramy fajne rzeczy!

| Odpowiedz
blokuj
RaFanatyk

Pal licho punkty czy ranking. Grunt żeby zdrówko dopisywało abyśmy mogli go oglądać w optymalnej formie :) niech będzie nawet 5, byleby dawał frajdę i radość z gry nam i sobie.
Ja już się boję sezonu na hardzie ze względu na jego zajechane kolana.
USO standardowo Novak obroni 2000 pkt :D

| Odpowiedz
blokuj
RaFanka

Mam tak samo! Ranking o tyle ważny, że jest szansa na lepszą drabinkę. Teraz trzeba poczekać na to co powie po Wimblu o dalszej części sezonu i co odpuści. Bo musi odpocząć po tych dwóch szlemach. Jestem też ciekawa czy Fed będzie leciał na Cinci. Obstawiam, że odpuści.

| Odpowiedz
blokuj
RaFanatyk

Dobrze, że na USO nie ma takich głupot jak na Wimblu z rozstawieniem. Będzie drugi to będzie drugi rozstawiony. Myślę że Rafa zagra tylko Montreal a Cinci odpuści na regenerację.
Co do Rogera, on raczej teraz o tym nie myśli :P czeka go kilka dni "deprechy"

| Odpowiedz
blokuj
Pottermaniack

Novak przegrał seta do jednego, potem został dwukrotnie przełamany w czwartym, a w piątym w kluczowym momencie meczu stracił podanie. Ma tytuł, od którego Rogera dzieliła piłka. Jeśli to nie jest niesprawiedliwe, to już nie wiem co napisać. Gdyby Novak wtedy nie obronił meczowych, to jego fani mogliby śmiało napisać, że zasługiwał na wygraną. Tak się nie stało.

| Odpowiedz
blokuj
KillRogerHaters

Jest to jak najbardziej sprawiedliwe. Maestro po prostu przypomniał sobie baty z ostatnich lat i przestraszył się tego że jednak może zaskoczyć i wygrać. Psychika skopana, nie wiem jak on dał radę wygrać tyle turniejów ale widocznie potrzebował takiego Novaka żeby zobaczyć że jednak są bariery których się nie przekroczy. Jestem zwyczajnie zły, ale ten mecz pokazał jaka w zawodowym sporcie i to każdym ważna jest psychika, mentalność zwycięzcy.

| Odpowiedz
blokuj
Frey093

O to to robi różnicę. Mentalność zwycięzcy pozwoliła Jokerowi dziś wygrać. Wszystko było przeciw niemu kibice, słabsza gra dzisiaj, dobra gra Feda, a on zrobił swoje. Naprawdę jestem pełen podziwu co do tego faceta. Mogą pisać że to przebijak, ściana i zamecza rywali, ale tak naprawdę jest świetnym tenisista do którego praktycznie nikt nie ma podjazdu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
panda25

Problem chyba w tym, że tu różnie pojmuje się słowo "sprawiedliwe". :-)
Co z tego, że napiszę, że Szwajcar wyglądał lepiej na korcie, że wykonał szereg (i więcej) spektakularnych zagrań; że miał piłki mistrzowskie? Tak było, ale gra się do trzech wygranych setów. I choć też gdzieś tam czuję, że byłoby "sprawiedliwiej", to z drugiej strony - jak nie docenić tego, że mimo tych wszystkich zasług Rogera w meczu, to Novak się podniósł, a w decydującym momencie wytrzymał presję (weźmy choćby pod uwagę ten wywołany aut...)
Brawa dla obu, puchar do Serba! :-)

| Odpowiedz
blokuj
Cezary Ogórek

jakie niesprawiedliwe ? tytułów Wielkiego Szlema się nie przyznaje te tytuły się wygrywa - no cóz tak jeden jak i drugi mógł wygrać - wygrał Nowak który i tak nie grał najlepiej i popełniał dużo błędów - w tenisie nie ma remisów -a nie sprawiedliwe to mogło by być wtedy gdyby sędziowie Serbowi sprzyjali ale czegoś takiego nie zauważyłem

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.