Wątek dotyczący artykułu

Są pierwsze kary za zamieszki w Bratysławie. Trzy lata więzienia dla pseudokibiców Cracovii

W środę w centrum Bratysławy doszło do zamieszek pomiędzy pseudokibicami z Polski, Holandii i Bułgarii. Słowacki sąd wydał pierwsze wyroki. Siedem osób zostało skazanych na trzy lata więzienia.

przeczytaj cały artykuł


Marek Marek

Da się?? Pewnie, że się da. Wszędzie tylko nie u nas. Juz nie wiem kto gorszy. Czy ta banda sędziów niewartych swoich stanowisk, czy ta banda która zabrania tym sędziom karać tych półgłówków jak na to zasługują. 3 lata.. Trochę mało, ale dobre i to. Najważniejsze, żeby to nie okazało się tylko wyrokiem pod publiczkę i nie udało sie tego zbić w apelacjach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
grolo

To nie sądy decydują o skierowaniu spraw na drogę sądową tylko prokuratorzy. Spytaj się Ziobry, dlaczego kibole są pod specjalną ochroną. Spytaj się min. Zielińskiego dlaczego policja jest karcona za interwencje. Wielkopolski związek zawodowy policjantów skarżył się na to publicznie:
- "Politycy pobłażają agresji ze strony grup rzekomych patriotów. Ci to wykorzystują, co odbija się na służbie każdego jednego funkcjonariusza patrolującego polskie ulice. W efekcie policjanci zaczynają się gubić i co najgorsze zaczynają kalkulować czy podejmować interwencję"
- "Pobłażliwa postawa rządu wobec przedstawicieli skrajnych, prawicowych organizacji i różnych środowisk kibicowskich mocno uderza w autorytet policjantów. Powoduje bowiem, że również inne grupy społeczne zaczynają lekceważyć lub nawet atakować funkcjonariuszy.
- „Obserwując to, co się dzieje na arenie politycznej mają przekonanie o swojej bezkarności i często prowokują funkcjonariuszy, aby przekazać opinii publicznej sygnał o brutalności (porównywanie policjantów do ZOMO) lub braku profesjonalizmu”
Związek zawodowy policjantów w Wielkopolsce „ z niepokojem obserwuje bardzo agresywne postawy części przedstawicieli ruchów narodowych, nacjonalistycznych i pseudokibiców, które nie spotykają się zawsze z jednoznaczną krytyką ze strony władz państwowych, wręcz przeciwnie, są nawet często usprawiedliwiane jako element walki politycznej” - to fragmenty oficjalnego oświadczenia związku zawodowego Policji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.