Wątek dotyczący artykułu

Tenis. Wimbledon 2019: Marcin Motyka: Genialny finał z zepsutym zakończeniem (komentarz)

Finał Wimbledonu 2019 pomiędzy Novakiem Djokoviciem i Rogerem Federerem przejdzie do historii jako genialny mecz. Trudno jednak pogodzić się z faktem, że tak ważny pojedynek został sprowadzony do loteryjnej rozgrywki do siedmiu wygranych punktów.

przeczytaj cały artykuł

Lorenzo Emiliano

Miło że redaktor już na wstępie zaznaczył że spodziewa się niepochlebnych komentarzy. Należę do tych, którzy robią to wyjątkowo często z racji tego, że z artykułów spod tego pióra za bardzo leci uwielbieniem do Szwajcara. Ale w tym wypadku również uważam że taj w piątym secie w finale jest błędem, bo trochę nie przystaje do rangi wydarzenia i wg mnie nie powinno się go rozgrywać również na AO czy w USO w ostatnim meczu.
Natomiast pisanie o niebywałym poziomie czy wręcz jednym z najlepszych spotkań w historii to już grube nadużycie, albo propaganda dla Januszy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
margota

W sumie ten taj mi nie przeszkadza. Bodajże Bolo-x napisał, że Brytyjczycy odeszli od przepisów. jeden z userów przyrównał do rozgrywek piłki nożnej, jeśli mecz nierozstrzygnięty to dogrywka, a potem karne ..... i ma rację. W jakimś momencie mecz trzeba zakończyć, niestety w przypadku równych sobie talentem tenisistów, jest ciężko powiedzieć co jest lepsze. Czy taj czy walka z własnymi możliwościami zmęczonego organizmu.
Wydaje mi się, ze żadne rozwiązanie nie zadowoli szerokiej rzeszy oklaskujących Rogera czy Djoka.
Sport niestety nie jest sprawiedliwy, a przynajmniej nie zawsze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kosiarz.trawnikow

margota, mała prośba: nie pisz takich rzeczy jak "w przypadku równych sobie talentem tenisistów" w kontekście Króla Tenisa i Novaka Djokovicia. Djoković pod względem talentu nie dorasta Szwajcarowi do pięt. Dorasta niżej, do poziomu połowy grubości podeszwy klapek Kubota. Roger to jest Dar Niebios i ósmy cud świata o bajecznej technice nieosiągalnej dla zwykłych śmiertelników. I tę boskość widać nie tylko na korcie. Nawet w pozornie banalnych reklamach, w których nieziemski Roger firmuje swoją posągową twarzą i magnetyczną osobowością m.in. ekskluzywne zegarki, chińskie dżinsy, płyny do pielęgnacji skóry i makaron al dente, można odnaleźć szczyty wysublimowanego gustu oraz autentyczne tchnienie geniuszu. Nie ma takiego drugiego i nigdy nie będzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|4)
blokuj
margota

Kosiarzu.trawników,
Kibicowanie jest fantastyczną sprawą, jaką może poszczycić się człowiek. Kibicując, wspierając ulubionego sportowca czy sportowców przeżywamy niezapomniane chwile. Federer czy Djoko, nie są moimi ulubionymi tenisistami, co nie znaczy, że nie mogę u obu doceniać kunsztu tenisowego :))
I jak to w życiu, czy mi się coś podoba, czy porównuję ..... ta opinia należy do mnie. Ty możesz się z nią zgodzić lub nie, ale to tylko twój problem ... nie mój, ponieważ wiem co mi się podoba.
A jeśli chodzi o geniusz Federera ...... no cóż, chyba pojawił się w osobie Dżokera, prawda ? Jest jedynką !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
steffen

W NHL w czasie playoff nie ma karnych, gra się kolejne tercje aż ktoś strzeli tę rozstrzygającą bramkę.
Tym tropem poszły też ligi europejskie i np. w zakończonym już sezonie Podhale Nowy Targ zagrało z Tychami dwa mecze w jednym. :)

Zaś rok wcześniej w Norwegii mecz play off zakończył się bodaj w dziewiątej tercji, około 3 w nocy. W międzyczasie na lodowisko dowożono posiłki dla zawodników i publiczności :D

To jest może i fajne, gdy taki mecz wypadnie raz w roku, ale może się przecież zdarzyć że będzie ich więcej. I co wtedy?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
margota

Masz całkowitą rację :)
Bodajże w piłce nożnej była dogrywka do pierwszej bramki, mówię o "złotej bramce" Tylko Steffen, plis, nie wymagaj ode mnie przykładów .... bo nie pamiętam.
Wydaje mi się, że żadne rozwiązanie nie będzie sprawiedliwe dla danej grupy kibiców. Mam wrażenie, że grane szlemy w 5 setach, a jeśli mecz nie jest rozstrzygnięty, to taj do 2 wygrywających gemów (przewaga) jest chyba najbardziej sprawiedliwy. Niestety, jak to dobrze ująłeś, jeśli jest sporadycznie to OKi, a jeśli się powtarza ?
Zamiast 4-5 meczy rozgrywanych na początku touru ..... rozgrywane byłyby 2.
Zrobiłaby się jakaś masakra.
Milusiego Steffen, dzięki :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.