Wątek dotyczący artykułu

Żużel. W klubach mówią, że to nieudacznicy bez kompetencji. Gdyby ich nie było, sędzia nie mógłby wyjść do ubikacji

Komisarz toru zarabia 500 złotych na rękę za mecz. Jego praca polega na pilnowaniu gospodarza meczu, by nie spreparował toru. Musi się mieć cały czas na baczności. Kiedyś komisarz wyszedł do ubikacji. Gdy z niej wrócił, tor wyglądał jak po ulewie.

przeczytaj cały artykuł

NaturalBornLeader

Ja się nie znam na przygotowaniu toru, komisarzach itd., wiem tylko, że nigdy nie widziałem tak nudnego żużla jak w kilku ostatnich latach.
Piłkarska Ekstraklasa już daje więcej emocji niż żużel.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wawi L

Ja to już od pewnego czasu oglądam golf a w zimie curling, qurde to ciekawe dyscypliny sportowe, nie żartuję. Speedway zaczyna się robić nudny, ale do piłki kopanej nie mogę nadal się przekonać, najbardziej flegmatyczny sport (ale to tylko moje spostrzeżenie, nic nie mam do kibiców piłki nożnej).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
NaturalBornLeader

Nie no serio. Na zuzel chodzę od 1993 roku.
Oglądając zawody w ostatnich latach, czuje się jakbym oglądał transmisję z pielgrzymki do Częstochowy...start i pielgrzymka do mety.

| Odpowiedz
blokuj
Wawi L

Nie no serio. Transmisja z pielgrzymki do Częstochowy przynajmniej podnosi ciśnienie, czasem ktoś nie wytrzyma napięcia. W pielgrzymce jest zresztą zbożny cel a w żużlu? ;)

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
gorzowianin z Mazowsza

Piłka nożna to jeszcze coś ma wspólnego ze sportem. Żużel nie ma ze sportem nic wspólnego gdyż zawodnik w tym samym sezonie reprezentuje kilka klubów. To nie sport, to już cyrk.

| Odpowiedz
blokuj
NaturalBornLeader

Dokładnie. Obwoźny cyrk.W niedzielę w jednej drużynie we wtorek w przeciwnych-pato.
Lubię i zuzel i piłkę ale wolę walkę i nawet porażki w dyscyplinie, którą uprawia cały Świat niż szczycenie się sukcesami w dyscyplinie, którą uprawia się w czterech krajach na krzyż.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
rose.yeah.bunnyXD

bzdura, wiecej krajow uprawia te dyscypline niz wielce Narodowe skoki narciarskie, tam masz 5-6 krajow a dalej przepasc. tutaj ci wymienie jest słowak, słoweniec, szwed,polak,amerykanin,australijczyk, dunczyk, anglik to juz 8 zawodnikow, ktorzy goscili w samej czolowce w ostatnich latach, są jeszcze francuzi,chorwaci,niemcy,naturalizowany brazylijczyk, jakis argentynczyk, finlandczyk ktory niebawem moze pukać w okolice grand prix i jeszcze paru bym znalazl. a w skokach narodowych polskich , masz polske, norwegie,niemcy,austrie,japonie,slowenie a dalej slabizna,praktycznie zero

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
NaturalBornLeader

Tak, tak a jak funkcjonował DPŚ to był problem z zebraniem 8 drużyn.
A prawdziwą patologią jest to, że od czasu funkcjonowania GP taka potęga żużla jak Polska miała raz IMŚ.

| Odpowiedz
blokuj
leonidaswro

Mam mętlik w głowie! Dość regularnie obserwuję forum i uważam, ze jesteś na nim dość aktywny. Skąd zatem wpisy o takiej treści? Nie podoba ci się to nie oglądaj! Ja także lubię snookera, ale to zima i nie mam dylematów co lepsze: żużel czy kulki.
Co do małej liczby zawodników: czy wiesz ilu ścigantów jeździ w F-1? chyba nigdy nie było ich więcej niż 20 a kibice formuły obgryzają z nerwów paznokcie przed telewizorami. Dla wielu z nich obejrzenie zawodów F-1 na żywo to większe marzenie niż kopany mundial. Tak więc wracamy do punktu wyjścia. Każdy niech ogląda to co lubi :-)

| Odpowiedz
blokuj
gorzowianin z Mazowsza

Widzisz, bo ja pamiętam czasy, gdy w Gorzowie na tor oprócz Andrzeja Pogorzelskiego który był z Leszna, w drużynie gorzowskiej wjeżdzali sami gorzowiacy. Zawodnik startował tylko w jednym klubie i na co dzień miał kontakt ze swymi kibicami. Uważałem wówczas, że żużel to jedna z dyscyplin sportowych. Obecnie zawodnik reprezentuje w tym samym czasie trzy cztery kluby. O jakim sporcie tu mówimy. To jest cyrk.

| Odpowiedz
blokuj
leonidaswro

Ja również pamiętam czasy Mendyki i Jaskulskiego w Zgrzeblarkach. Niestety poza nostalgią za czasami kiedy byłem piękny i młody, jakoś za żużlem z tamtych czasów nie tęsknię. Żużel zmienił się znacząco wraz z otwarciem Polski na świat w czasach Gierka. To wtedy pojawił się w Lublinie Hans Nielsen a za nim cała reszta gwiazd. To dla nich kibice zapełniają trybuny. To prawda, ze było tak także w czasach do których wzdychasz. Niestety przyczyna była inna - poza żużlem w tym województwie nie było niczego (mówię rzecz jasna o sporcie).
Pisanie na tym forum o tym, że żużel jest drogi to truizm. Zawodnik musi zarobić na sprzęt, team i rodzinę. Nie zarobi startując tylko w jednej lidze. Alternatywa? Wysoki kontrakt, ale wtedy zaczniemy zwijanie tej dyscypliny także w Polsce. Mało który klub będzie stać na to, aby podpisać kontrakt z zawodnikami z najwyższej półki. Pozdrawiam!

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.