Wątek dotyczący artykułu

Cenna lekcja Kamila Majchrzaka z Johnem Isnerem. "Nie było widać różnicy rankingowej"

Kamil Majchrzak stoczył trzysetowy bój z 15. w rankingu ATP Johnem Isnerem i ma świadomość, że mógł postarać się o lepszy rezultat. Polski tenisista dobrze jednak zapamięta występ w tegorocznym turnieju ATP World Tour 250 na trawnikach w Newport.

przeczytaj cały artykuł

steffen

Nie ma się wielkiego wrodzonego talentu jak Aga czy JJ to i nauka musi być dłuższa ;)
Mówiąc szczerze dwa lata temu nie wierzyłem że Kamil przebije się do pierwszej setki, a tu proszę, prawie już w niej jest, Hubert też przecież nie powiedział ostatniego słowa. Iga z Magdą też wciąż walczą.

Czworo Polaków w top 100 to na obecną chwilę naprawdę nie jest zły wynik.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom.

Ten mądrala, co zminusował ten post, niech powie, dlaczego. W jednym rzędzie z Agą można z panów niestety stawiać tylko Fibaka (15 wygranych turniejów ATP, JJ zero).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
El Nadall

Moze chodzilo o to, ze JJ wlasciwie mial talent do tenisa, ale juz gorzej z glowa czy zdrowiem. Jezeli chodzi o Fibaka to nie widzialem ani jednego jego meczu wiec nie wiem i sie nie wypowiem. Moze masz racje z tym minusem, moze jednak minusujacy ja ma. W poscie kolegi wyzej nie chodzilo o wygrane turnieje, a stricte o talent. Swoja droga, skad sie w ogole wzielo takie cisnienie na zwracanie uwagi na minusy przy komentarzach i nakazywanie osobom minusujacym tlumaczenia sie z tego? Po to chyba ta opcja istnieje, zeby jej uzywac? Zebys mnie zle nie zrozumial- nie atakuje Cie, pytam powaznie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Tom.

Talent to zupełnie niewymierna sprawa. Liczą się wyniki, a tych nie miał porównywalnych z Agą. Już raczej z Ulą. Lekko na swoją korzyść.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
steffen

Ale Wojtek Fibak to już prehistoria dla 90% kibiców tenisa. ;)

Poza tym nie pisałem o wynikach, a o talencie :)

Co do JJ to uważam że talent ma naprawdę ogromny, tyle że zdrowie niestety nie to.
Do pierwszej 20-ki dotarł bez większego problemu i gdyby nie kłopoty zdrowotne to teraz mielibyśmy zawodnika w top 10 z paroma wygranymi turniejami na koncie. 3 finały już zaliczył, z tego w jednym przegrał z chorobą.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Tom.

Mimo wszystko razi mnie stawianie go w jednej linii z Agnieszką. Nie ta liga po prostu i nie osiągnął jednej dwudziestej tego co ona. Talent to miała i Ula, też choroba czy kontuzja jej przeszkodziła w dojściu do top 10.. JJ poza tym "wyskokiem" na Wimblu jest już raczej porównywalny wynikami z Ulą, lekko na swoją korzyść.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
margota

Może dlatego, że nie zrozumiałeś ?
Tak, jak powiedział ElNadal - chodziło o talent, a nie o wyniki :))
Poza tym, minus jedynie oznacza, że ktoś nie zgadza się z Twoim zdaniem. Co innego gdy ktoś robi czerwoną ścieżkę .... to jest już wkurzające .... przynajmniej dla mnie.
Milusiego :))

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

Zrozumiałem bardzo dobrze i nie uważam, że talent JJ, z wynikami czy bez, jest na miarę talentu Radwańskiej. Jest dużo mniejszy. To moje zdanie. Chyba tu można coś takiego napisać?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
margota

To jest oczywista oczywistość, że możesz napisać :))
Nie dziw się jednak, że ktoś nie zgadza się z Twoim zdaniem, ten ktos tez ma prawo do swojego zdania ..... i okazuje to minusem (przynajmniej tak mi się wydaje)
Tu się zgadzam z El Nadalem :))
Miłego :))

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

P.S. A w ogóle jak zmierzyć coś tak abstrakcyjnego jak "talent"? Ilością wygranych z Federerem i Nadalem (if any), a przegranych z jakimiś studentami z top2000 (a takie były ;)))? Siłą serwu? To są wszystko czysto subiektywne kryteria. To mi ociera się zbytnio o jakieś gusty i wiarę w Święte Krowy ;) Ja wolę rozmawiać o wynikach, a te były jakie były ;)

| Odpowiedz
blokuj
margota

Odpowiedziałeś na post Steffena, a dotyczył talentu Agi i JJ. Obruszyłeś się i stworzyłeś parę Aga i Fibak.
Nie rozumiem tylko jednego : dlaczego tak trochę stronniczo moim zdaniem, odbierasz JJ możliwość posiadania talentu ?
Wiem, ze nie masz dobrego zdania o JJ, co nie znaczy, ze inni mogą mieć. Pogódź się z tym. Jeśli chodzi o wyniki, to Steffen na pewno nie połączył by pary Aga JJ.
Według mnie "talent" nie jest abstrakcyjny bo dzięki niemu, właśnie Aga, miała takie wyczucie i intuicję na kortach, grała wręcz kosmiczny tenis.
Nie trzeba za przykład dawać Rafę czy Federera skoro mówimy o talentach w Polskim tenisie. Uważasz, że tylko ONI zasługują na wzmiankę ?
Jeśli mowa o sugerowaniu, że JJ miał tylko serwy, to proponuję obejrzeć jego mecze z Rafą (przegrał) i Andusiem (wygrał) z 2012 roku. Bardzo żałuję, że zdrowie nie pozwoliło Jurasowi na takie granie. Bardzo.
Filmiki są dostępne na youtube.

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

Sorry, ale rozmowa o tym, czy ktoś ma wielki talent przypomina mi trochę rozmowę o tym, czy krowy są święte. I w dodatku wzbudza niepotrzebne emocje. Nigdzie nie odmawiałem JJ talentu. Ktoś kto nie ma talentu do tenisa, nie wejdzie nawet do top500. Oni wszyscy mają talent. Sorry, od tej pory rozmawiam tylko o wynikach. Miłego :)

| Odpowiedz
blokuj
margota

Nie wiem Tom za co przepraszasz ?
Uważam, że rozmawiamy sobie na luzie na jakiś tam temat i żałuję, iż nie czujesz się komfortowo. Znam Twoje zdanie na temat JJ, znamy się dość długo, rozmawiać na temat tenisa można zawsze .... nie tylko o wynikach.
Po prostu wymieniamy poglądy :))

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

Proszę bardzo, ale rozmawiajmy o sprawach wymiernych, np o jego charakterze i obwinianiu wszystkich naokoło za swoje porażki. Dlatego bardzo podoba mi się HuHu jako "anty-JJ". Robi swoje bezszelestnie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Tom.

Oczywiście do JJ. To jest swego rodzaju Twoja "Święta Krowa". Przy najmniejszej krytyce pod jego adresem jesteś na posterunku ;P

| Odpowiedz
blokuj
margota

Popatrz, a ja tylko napisałam do Ciebie, że Steffenowi chodziło o talent i zadałam pytanie czy odmawiasz talentu JJ ! Ty wylatujesz o "świętych krowach" i sugerujesz, że odbieram Twoja wypowiedź jako krytykanctwo pod adresem Jurasa ? I jesteś pewien, że to ja stoję na posterunku ?
Bo mogę to samo powiedzieć o Tobie, iż przy każdej wypowiedzi na temat JJ Ty stoisz mówisz o jego charakterze, głowie itd. ;)
Więcej na ten temat nie napiszę.

| Odpowiedz
blokuj
margota

Jeszcze jedno .....
Mam akurat czas i chciałam sobie porozmawiać. Myślałam, ze rozmawiamy na luzie i nie spodziewałam się właśnie po Tobie, że tak odbierasz moje wypowiedzi.
Szkoda.

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

Ano szkoda. Kończąc uważam JJ za największego polskiego tenisistę od czasów Fibaka, jeśli chodzi o osiągnięcia w singlu. To też pisałem parę wielokrotnie. Na stawianie go w jednej lini z Fibakiem i z Agą niestety nie zasłużył. Talent oni wszyscy mieli. Jak go zużyli - inna sprawa.
Btw. Czy HuHu ma akurat mniejszy talent od JJ? Czy Iga od Agi? Bo to też Steffen napisał jakby... Kto to zmierzy? Będą się liczyły TYLKO wyniki. Olsza też była utalentowana... Kotuzje itd. nie pozwoliły jej na wyniki. Doachowska miała lepsze... Tylko na podstawie wyników można coś stwierdzić. Segregowanie ludzi w wielkie, mniejsze i najmniejsze talenty do niczego nie prowadzi. To tak jak w szkole: A był taki geniusz, ale wielki leń i nie zdał do następnej klasy ;)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.