Wątek dotyczący artykułu

Mateusz Skwierawski: Przestańmy czuć się pępkiem świata (komentarz)

Nużą mnie już wspomnienia czasów Tomaszewskiego na Wembley, medali reprezentacji z roku 74 i 82 czy Turka, który ma kończyć mecz żeby Widzew awansował do Ligi Mistrzów. Pobudka! Patrzmy na to co tu i teraz, bo staliśmy się miernotami.

przeczytaj cały artykuł

Komentarz usunięty
Ziemniak82PL

A może to ze PZPN już prawie 20 lat wprowadza system szkolenia rozgrywki juniorów ,nic do dziś się nie dzieje Boniek jedzie na plecach Lewandowskiego i wszędzie opowiada ze jest super

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kibic____

A ile ligowych klubów ma akademie?
Rozumiem, że sprawdzałeś, że na Słowacji, w Belgii, na Białorusi istnieje lepszy system szkolenia juniorów?
Z tego co wiem wprowadzono narodowy system szkolenia, akademię trenerów i CLJ. Moim zdaniem pomysły raczej kiepskie, ale ja nie jestem znawcą. Miałbym inne oparte na zachodnich wzorcach. Jednak PZPN wprowadził jakiś system. Jak każdy wymaga czasu i współpracy klubów, żeby działać.
Efekty bedzie widac, albo nie, po 10-15 latach.
W naszych klubach grających w pucharach 2/3 zawodników to obcokrajowcy. Większość piłkarzy ligi słowackiej chciałoby grać w Polsce. Co Cracovii przeszkadza w szkoleniu młodzieży? Co przeszkadza w lepszej grze? Naprawdę PZPN?
Trener Dunajskiej Stredy mówi przed meczem, że przeciwnik gra archaiczny futbol.
Ja nie bronie PZPN, ale przestanmy mówić, ze to PZPN jest winny, że przegrywamy z Luksemburgiem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ziemniak82PL

Oczywiście ze Kuby powinny mieć akademie i ponoszą jakaś odpowiedzialność za szkolenie młodzieży ale głównym winowajca braku piłkarzy jest PZPN nawet ostatnie ME U21 pokazały jakie parcie na wyniki ma związek w każdym normalnym kraju Michniewicz by zwolnili za anty football

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.