Wątek dotyczący artykułu

Nie tylko WIlfredo Leon. Kubańczyk David Fiel wiąże przyszłość z Polską

Zawodnik Skry Bełchatów, David Fiel, nie ukrywa, że myśli o przyjęciu polskiego obywatelstwa. Środkowy ma za sobą występy w reprezentacji Kuby, ale obecnie nie miałby szans na załapanie się do naszej kadry.

przeczytaj cały artykuł


Komentarz usunięty
Olwap

Ale dla wszystkich za wyjątkiem Juantoreny od zawsze reprezentowali tylko rep. Włoch i od zawsze grali tylko na włoskiej licencji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
kibic Polski

I bardzo dobrze, że są przepisy o 1 naturalizowanym siatkarzu w reprezentacji. Wyjątek można zawsze zrobić, ale to wszystko. Byłoby bardzo źle gdyby np. w reprezentacji Brazylii grali wyłącznie Kubańczycy, Włosi czy Serbowie tylko dlatego, że ktoś postanowił im przekazać tak zwany paszport sportowy. To samo tyczy się reprezentacji Polski i każdej innej kadry.


Dla mnie ważne jest to by w polskiej reprezentacji ZDECYDOWANIE dominowali zawodnicy, którzy są narodowości polskiej (wyjątek zawsze można się zdarzyć, ale tylko i wyłącznie wyjątek). Mam na myśli osoby mające polskie korzenie, wychowane w Polsce (lub w polskiej rodzinie za granicą, bo np. na Kresach Wschodnich zostało wielu naszych rodaków, którzy są rodowitymi Polakami mimo, że nie posiadają polskiego paszportu), w polskiej kulturze, związane z polską historią, których językiem ojczystym jest język polski (w tym języku rozmawiają na co dzień), dla których śpiewanie polskiego hymnu przed ważnym meczem jest szczerym i nieudawanym przeżyciem, a nie próbą przypodobania się kibicom. Polskość to przede wszystkim to co mamy w sobie, a nie papier, który mamy w paszporcie. Gdybym się postarał mógłbym zdobyć chińskie obywatelstwo, ale narodowości chińskiej mieć już nie będę, bo jestem Polakiem. Oczywiście jeden naturalizowany zawodnik raz na ileś tam lat to nie problem. Wszystko z umiarem. Pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.