Wątek dotyczący artykułu

EBL. Śląsk z kolejnym kontraktem - Torin Dorn zagra we Wrocławiu

Beniaminek Energa Basket Ligi ma już czterech Amerykanów w swoim składzie. Nowym skrzydłowym Śląska Wrocław został 24-letni Torin Dorn. Sezon 2019/2020 będzie dla niego pierwszym w Europie.

przeczytaj cały artykuł

HalaLudowa

Jedno jest pewne. Jedyną szansą dla PLK, polskiej ligowej koszykówki jest Śląsk. Bez wielkiego Śląska nie ma i nie będzie dobrego basketu w naszym kraju. Dlatego, proszę kibicować Dziewie, Musiałowi, Tomczakowki i Żeleźniakowi. To jest przyszłość naszego basketu. A czy mamy w Śląsku transfer taki czy sraki zostawcie ocenie typów prymitywnych. CPwCŚ to działa dla wszystkich. Nawet dla włocławskich Orlenów

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom Mie

Banany przeciw orzechom - jedyna szansa dla Polskiej koszykowki jest Legia!

Hmmm, o ilu więcej wychowankow Slaska niz jakiegokolwiek innego zespołu gra teraz w reprezentacji?

Niech Ci bedzie, o ilu wiecej wychowankow Slaska niz Anwilu gra teraz w reprezentacji?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
HalaLudowa

O jaką reprezentację pytasz? W tej na Chiny nie gra nikt, w młodzych gra kilkunastu. A przyszli reprezentanci z Dziewą i Musiałem czekają w Śląsku na nowy sezon. Patrz szerzej. Z Legią (gdzież jej reprezentanci?) mogę się częściowo zgodzić. To Śląsk- Legia, to będzie finał! Dwa zespoły, które tworzyły dzieje polskiego ligowego basketu. Ale tymczasem Legia nie ma nawet hali do grania

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
dygresja

Pan Tom Mie pytał o wychowanków :).
Z wymienionych wcześniej nadziei tylko Kuba Musiał spełnia to kryterium.
W reprezentacji U18 żaden zawodnik grajacy obecnie w naszym klubie nie jest wychowankiem Śląska.
Nie szermujmy więc niepotrzebnymi nikomu nieprawdziwymi frazesami.
Pozdrawiam serdecznie :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
HalaLudowa

Nie wiem, czemy mnie Pani ostatnio zaczepia, mniejsza o to, chociaż to Pani napuszenie staje się powoli zabawne.
Ktoś, kto w wieku 14, 15 lat przychodzi do większego ośrodka i gra tam kilka lat jest, powiedzmy, co najmniej wspólwychowankiem tego klubu. W Izarelu używa się słowa "odchwanek". Idzie chlopak do Hapoelu w wieku 12 lat, chociaż zaczynał grę w szkolnej druzynie w Lod, i jest i stąd, i stamtąd. Większe ośrodki przejmują szkolenie zawodników. Maciej Zieliński na dobrą sprawę też nie zaczynał w Śląsku. Trafił tam w wieku bodaj 16 lat. W Kadrach młodziezowych jest kilkunastu zawodników Śląska, może Trefl ma ich tylko więcej? Czy po raz pierwszy widzieli obręcze w Śląsku, czy w Ścinawce, Lesznie, Żarowie, Oławie albo Strzegomiu, tego nie wiem. Wiem natomiast, że dorastają w Śląsku. Zresztą nie wiem, czy Ci zawodnicy Trefia nie grali w wieku 13 lat w Wejcherowie albo Elblągu ich karier od kołyski.

| Odpowiedz
blokuj
dygresja

Zabawnym jest, że to akurat Pan używa sformułowania "napuszenie" :).
Bardzo się również cieszę, że postanowił mi Pan wytłumaczyć, na czym polega "wychowanie" i "odchowanie" :).
Różnica między nami jest taka, że Pan zazwyczaj pisze z "Wielkiej Wyspy", cokolwiek to sformułowanie oznacza, ja zaś rzadko wypuszczam się za granice tego miasta, ale wiedzę o klubie, trenerach, szkoleniu, wychowankach mam więcej niż netową :).
Co za tym idzie - wiem, ilu "odchowanków" i wychowanków było w szkoleniu w tym klubie i ilu ich przez lata zmarnowano, bądź nie zadbano o to, by się nie zmarnowali, na przykład zapewniając im właściwą opiekę, nie tylko sportową.
Szermuje Pan argumentami wyssanymi ze stron internetowych udowadniając wszystkim wokół, a zwłaszcza kibicom Anwilu, wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.
Ja na to patrzę od lat i wiem, że obraz, który Pan przedstawia, ma się jak filtrowane zdjęcie na Instagramie do niekoniecznie kolorowej rzeczywistości.
Jest takie rosyjskie powiedzenie: tisze jediesz dalsze budziesz.
W sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie Śląsk, to, według mojej intuicji, na dzień dzisiejszy najlepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam życząc większego umiaru w wypowiedziach :),
dygresja

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.