Wątek dotyczący artykułu

MŚ Chiny 2019. Turniej w Pradze. Słaby mecz Polaków i porażka z Tunezją

Polscy koszykarze w kiepskim stylu zakończyli turniej w Pradze. W niedzielnym spotkaniu przegrali 64:75 z Tunezją, kończąc rywalizację na 3. miejscu.

przeczytaj cały artykuł

marolstar

A czego wy sie spodziewaliscie? Mamy tylko jednego wartościowego rozgrywającego ktorego na tym turnieju nie było, jednego wartościowego centra ktory nie dał się namówić na powrót. Co do lampego to żaden wielki gracz a do tego gra pod koszem jak panienka. Tylko Gortat zmieniły oblicze tej druzyny

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MSK_

Gdyby nie wzmianka o Lampe, który mnie też jakoś nie przekonuje, ale trochę jakości tej drużynie dawał, to w zasadzie nie zgodziłbym się ze wszystkim co napisałeś. A.J. nie jest w zasadzie żadnym rozgrywającym w tej drużynie. To jest typ strzelca i to widać od razu. Może i z centrami jest lipa, ale czy Gortat odmieniłby oblicze tej drużyny? Szczerze wątpię. Był już z nią na kilku turniejach i wyglądało to tak mizernie jak i dzisiaj, a na pewno gorzej niż podczas eliminacji do MŚ. Nie wiem z czego to wynikało. Być może każdy zawodnik patrzył na Marcina jak na gracza, który faktycznie ma odmienić oblicze tej drużyny i miał ciągnąć grę, a jak wiadomo Gortat takim graczem nie jest, być może to Gortat grał na pół gwizdka, bo kontrakty w NBA, nie ma co ryzykować kontuzji? A może to nieudolny trener nie potrafił wykorzystać w pełni atutów tego gracza i odpowiednio ustawić taktyki? Może to wypadkowa tego wszystkiego o czym pisałem? Nie wiem. Wiem natomiast, że kadra z Gortatem wyglądała kiepsko i na pewno nie ma co po nim płakać. Fakt, sam się zastanawiam co robi tam drewniany "Bestia" i były kolega z drużyny, Kosz(m)arek, ale to nie ja jestem wielkim trenerem Taylorem. Ogólnie uważam, że w Chinach szybkie 3 mecze w tył i powrót do domu. Może w końcu związek pomyśli i zmieni trenera, bo na tym stołku "fajny facet" to trochę za mało.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
marolstar

A.J kim by nie był to i tak jedyna opcja na 1. Koszarek już swoje lata ma i fizycznie nie daje rady a rekordzista strat Łączyński....hmmmm przemilczę ......Nie zgadzam się się że Gortat grał na pół gwizdka, Raczej tą cechę należy przypisać Lampemu....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
MSK_

Lampe w ogóle nie powinien mieć możliwości powrotu do kadry. To człowiek rak, gdzie się nie pojawił tam jakieś kwasy. Chyba nie bez powodu zmienia kluby równie często co majtki. Co do Gortata, to zrobił i nadal robi bardzo dużo dla basketu w PL, na pewno więcej niż ten pożal się Boże związek za co należy się mu szacunek. Nie chcę więc oceniać go przez pryzmat gry w kadrze, bo nie wyglądało nigdy jakoś super. Pożyjemy zobaczymy, ja uważam jednak, że AJ na 1 się nie nadaje, a to czy mamy lepszą opcję czy nie, sam nie wiem. Fanem Koszarka nie byłem i raczej nie zostanę, natomiast mówienie o Łączyńskim rekordzista strat? Wydaje mi się, że raczej asyst. Tak czy inaczej nie wróżę sukcesu tej kadrze w Chinach. Obym się mylił, ale jednak spora część nazwisk jest dla mnie nieporozumieniem i powinna ten turniej oglądać na kanapie.

| Odpowiedz
blokuj
marolstar

Łączyński to najgorsza opcja na 1. Ost tyle strat widywałem jak oglądałem koszykówkę kobieca (a to było jeszcze za czasów M Dydek).....a przecież jej męska odmiana to inna dyscyplina sportu. Co do A.J to weź pod uwagę że obecnie ona ma dwie opcje, sam zagrać 1 na 1 lub zagrać pod obwód który rzuca tylko za 3 (z wyjątkiem Ponitki).....komu on ma podać pod kosz ???? Tylko Hrycaniuk (jaki by nie był przeciętny) walczy na desce (może jeszcze Sulima ale on nie ma parametrów centra).....reszta tj. Kulig, Gielo id uciekają na obwód.....nawet Lampe który boi się twardej walki pod koszem. Obecnie mamy A.J, Ponitke i Waczyńskiego na jako takim poziomie, pozostałą 9 możemy sobie wylosować......Popatrz, w siatkę mamy praktycznie 3 składy na podobnym poziomie a w kosza 3 grajków .....a że można to podam przykład Polonii z przed paru lat. Postawili na szkolenie i trafiło się paru ciekawych koszykarzy.....tylko że jak nie można było ich utrzymać to po co szkolić dla innych ???? Podobnie było w Stargardzie a teraz skład uzupełnia się tam zaciągiem z całej Polski. Pomysł upadł i teraz mamy tego żniwa, jakby było takich ze 20 klubów to sytuacja byłaby podobna do siatkówki.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.