Wątek dotyczący artykułu

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Po tym pytaniu Vital Heynen nie wytrzymał. Cięta riposta Belga

- To jest typowe "polskie" pytanie? Zawsze szukacie problemów! - tak na jedno z pytań odpowiedział Vital Heynen, po zwycięstwie ze Słowenią (3:1) w kwalifikacjach do IO Tokio 2022. Belg w swoim stylu pouczał dziennikarzy.

przeczytaj cały artykuł


Eugeniusz Mo

Pytanie dziennikarki jak najbardziej normalne, chociaż ja już dzisiaj, na prawie rok przed IO w Tokio mogę podać dwunastkę wybrańców Heynena. Skład jest stały i niezmienny, praktycznie nikt nowy do igrzysk nie wskoczy, chyba że kontuzja kogoś wykluczy. Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Leon, Śliwka, Szalpuk, Bieniek,Nowakowski, Kłos, Kurek, Muzaj i Zatorski. Heynen robi dużo szumu głównie wokół siebie, niby trzyma wszystkich w niepewności, głównie dziennikarzy, żeby mieli o czym pisać, ale jest bardzo przewidywalny. Oby tylko Kurek był zdrowy i w optymalnej formie, bo o Leona jestem spokojny, a będzie dobrze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
p_

pewności takiej 100 procentowej nigdy nie można mieć,
oczywiście dziś dość łatwo wymienić czołowych zawodników reprezentacji, ale pamiętajmy, że sezon klubowy może dużo zmienić, to bardzo dużo czasu i nie mam tu na myśli tylko i wyłącznie kontuzji, to też kwestia dyspozycji poszczególnych zawodników, nie bez znaczenia może być to, że niektórzy zawodnicy zmienili kluby, mam tu głównie na myśli Bieńka i Muzaja, jeśli nie zaadoptują się w nowych klubach, to może wpłynąć na pozycję w kadrze (nie mówię już o sytuacjach takich jak np. Kwolka, Nowakowskiego i Wojtaszka którzy mogą stanąć jeszcze przed wyborem nowego klubu, czego im nie życzę)
poza tym pamiętajmy, że niektórzy z kadrowiczów mają już swoje lata (choć do emerytury im jeszcze trochę brakuje) pytanie więc jak będzie z ich zdrowiem

Kubiak ma 31 lat
Kurek ten sam rocznik
Konarski rok młodszy
Nowakowski 32 lata
Kłos 30
Łomacz 32

poza tym do kadry zaraz jeszcze przebojem może się wedrzeć Bartman (żart)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ZIBI59

Zgadzam się z tąba w stu procentach. Heynen mając na razie Kubiaka i Leona na przyjęciu pozostałych przyjmujących może sobie powoływać jakich chce bo nic go to nie kosztuje doputy nie było kwalifikacji żaden z trojki pozostałych przyjmujących nie powachal nawet parkietu. To się zmieni za rok bo Michał już zapowiedział że prawdopodobnie po Igrzyskach kończy reprezentacyjna karierę. Podobna sytuacja jest na ataku jak wróci Bartek Kurek będzie nie do ruszenia. Ale i tu sytuacja się powtarza po olimpiadzie Bartek też prawdopodobnie zakończy reprezentacyjna karierę i tu mamy problem bo Michała ma kto zastąpić jest Bednorz Szalpuk Śliwka ale na ataku narazie szału nie ma Muzaj może zagrać kapitalnie ale równie dobrze może grać piach Konarski to nie poziom na reprezentacjie. Najlepiej jest na środku tu mamy od wyboru do koloru światowej klasy siatkarzy o libero i rozgrywających też nie musimy się martwić. Nie wątpliwe duża zasługa Heynena jest ogrywanie młodych siatkarzy w lidze Narodów

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Eugeniusz Mo

Oczywiście bardzo dobrze, że Heynen ogrywa młodych siatkarzy, którzy udanie sprawdzaja się z mocnymi zespołami w LN. Ale popatrzmy również od strony, kogo z naszych chca mieć silne kluby włoskie. To jest jakiś wskaźnik uznania i możliwości zawodnika. Dlaczego Modena Volley jeden z najbardziej utytułowanych włoskich klubów sprowadził Bartosza Bednorza, zaś trener Julio Velasco stawiał go w wyjściowej szóstce, mimo że miał do dyspozycji takich przyjmujacych jak Kevin Tillie, Tine Urnaut czy Denis Kaliberda. Ciekawe, czy obecny trener Modeny - Andrea Giani będzie go widział obok Matthew Andersona. Bednorz nie jest człowiekiem z nikad, był przecież na IO 2016 w Rio w ekipie Antigi. Od tego czasu bardzo się rozwinał, co widzieliśmy chociażby w finale LN. Ale bardzo watpie, żeby u Heynena się załapał do 12-tki, bo Heynen weźmie zadaniowca Śliwkę. Śliwka będzie głównie zabezpieczeniem na pozycjach ataku i libero, a w niektórych sytuacjach na przyjęciu. Nie do ruszenia. Ale w sytuacjach kryzysowych nie jest w stanie poderwać zespołu, tak jak chociażby wspomniany Bednorz. Nasza wyjściowa szóstka jest bardzo mocna, ale w sytuacji gdy nie idzie, nie ma zawodnika który szarpnie grę poprzez dynamiczny i pewny serwis oraz mocny i skuteczny atak. Weźmy choćby mecz z niby słaba Argentyna na MŚ 2018, który mógł zadecydować o naszym dalszym być albo nie być. Apropo Maćka Muzaja, szkoda że nie trzymał się Andrea Anastasiego. W stosunku do okresu w Jastrzębiu, w Treflu rozwinał się niebywale. W kadrze nie jest jakby soba, brak pewności siebie czy co. W Rosji również różnie może być, a szkoda bo możliwości ma niebotyczne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.