Wątek dotyczący artykułu

Dariusz Tuzimek: Vuković nie chce być zakładnikiem (felieton)

Niektórzy twierdzą, że Legii nie stać na rezygnowanie z Carlitosa. A może prawda jest zupełnie inna: Legii nie stać, żeby jeden zawodnik był ponad dobrem drużyny.

przeczytaj cały artykuł

zgubek

Przeczytałem komentarze nijakich santa66, bullet79, paweł 83. Co za merytoryczne uwagi,zwłaszcza bulleta 69- za dużo gorzały wypił Tuzimek. bullet 79- nie zazdrość, pijesz więcej- to widać po tym co piszesz. Idź na odwyk

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Yorick

Ja mam uwagi. Legia miała lepszą kulturę gry i poza podobnym posiadaniem miała lepsze staty (strzałów, rożnych, wolnych, itd.). Rangersi mieli więcej fauli.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
paweł83

Można mieć więcej posiadania, strzałów, rożnych, wolnych itd. natomiast nie jest to "kulturą gry", w skrócie nią określa się to, że piłka ma rozegranie z pomysłem, a nie byle jak. Gra Legii: bramkarz do obrońcy, obrońca do bramkarza, ten znowu do obrońcy, ten wybija w przód bo go atakują...i dopiero jak Rangersi mieli piłkę to ich atakowali i zaczynało to jakoś wyglądać, ale nie mówmy tu o kulturze gry tylko o pressingu. Kultura gry była jak był Odidja-Ofoe, zobaczcie sobie tak to wyglądało, bez przypadku gra, z pomysłem, a nie na pałę...

| Odpowiedz
blokuj
Yorick

Tak zdefiniowana 'kultura gry' to po prostu 'styl', a style sie różnią. Nie zgadzam się, ze Legia grała byle jak, ale nawet gdyby się zgodzić, to mamy nastepujacy dylemat. Jeśli drużyna uważana za lepszą kadrowo i do tego mająca lepszą 'kulturę gry' grała gorzej i miała mniej szans na gola od drużyny uważanej za słabszą i do tego grającej 'byle jak', to może nalezy się zastanowić, czy warto mieć kulturę gry, czy grać byle jak.

| Odpowiedz
blokuj
paweł83

No nie, żeby był styl to musi mieć "jakiś" swój charakter, jakąś ciągłość, można grać ofensywnie, albo defensywnie, można grać technicznie, a można siłowo, po tym są zespoły rozpoznawalne, a w grze legii był chaos, wszystkiego po trochu, zero powtarzalności i taktyka w ofensywie na słabym poziomie, gdyby nie indywidualne akcję to gry zespołowej nie było za wiele z przodu, poza fajnymi stałymi fragmentami gry i defensywą. A jeżeli chodzi o Rangers to, to że ktoś ma lepszą kulturę gry nie znaczy, że ma lepszych piłkarzy. Można mieć swój sposób na grę, ale nie wygrywać. Legia się postawiła fizycznie szkotom i to na nich wystarczyło, bo nie są jakimś wielkim zespołem, ale było widać większy porządek i ułożenie w ich grze. Szkoci podawali od nogi do nogi, a przynajmniej próbowali, a Legia miała podania "w kierunku kogoś, na aferę i może coś z tego będzie", w lidze grają nie wiele lepiej. Jakby mnie ktoś zapytał jaki jest styl gry Legii to nie umiał bym powiedzieć nic więcej niż tylko " dobra defensywa i chaos w ofensywie", dla mnie to nie styl. Pamiętam jak Wisła za Smudy była rozpoznawalna, gra w trójkącie, zawsze było wiadomo co zagają, wszystko jedno czy z kimś silniejszym czy słabszym.

| Odpowiedz
blokuj
paweł83

Styl nie musi być ładny, ale dobrze żeby jakiś był bo to świadczy o tym, że się ma pomysł na wygranie meczu i się nie liczy tylko na błędy rywala, ale także na własne umiejętności.

Jakby nie grali to trzymam kciuki żeby awansowali...

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.