Wątek dotyczący artykułu

Liga Europy. Paweł Kapusta: Nic nowego, nic śmiesznego. Polska czarną dziurą na piłkarskiej mapie Europy (komentarz)

Trzeci rok z rzędu w fazie grupowej europejskich pucharów nie zobaczymy zespołu z Polski. Ale spokojnie, nie ma powodu do niepokoju. Nikt z osób zarządzających w tym kraju futbolem na alarm nie bije. Jest jak jest, inaczej nie będzie.

przeczytaj cały artykuł


prym

Wystarczy,że PZPN wprowadzi ograniczenie zatrudniania obcokrajowego szrotu do np.2 słownie dwóch.Wtedy grać będą musieli nasi i na początku będzie źle ale powoli odbuduje się Polskich piłkarzy,przecież do diabła kiedyś byli i mogą być teraz.Zagraniczny szrot blokuje im jednak miejsce,do ogrania i obycia z rywalizacją.DO nauki,bo gdzie do licha mają zdobywać szlify jak nie w ekstraklasie?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jarpen

Stary, mylisz się i to bardzo. Nie jestem miłośnikiem pana Engela ale kiedyś powiedział mądrą rzecz . Co roku z polski wypychanych jest przez różnych pseudo skautów dziesiątki najzdolniejszych młodych chłopców do zachodnich lig. Drenaż nawet naszej ekstraklapy jest totalny. Przykład- Dziczek niby do Lacio ale tak naprawdę do trzeciej Włoskiej ligi. Więc skąd chcesz brać tych polaków? Z B klasy? Jaki będzie wtedy poziom? Zatrudnianie obcokrajowców to konieczność bo młodych zdolnych polaków po prostu w kraju nie ma.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Marcin Malinowski

Poziom, będzie taki jak teraz - czyli totalne dno. Poziom ligi jest weryfikowany przez europejskie puchary, więc może być naprawdę minimalnie gorzej - odpadać będziemy w pierwszym miesiącu rozgrywek z Gibraltarem i Maltą, a nie z Gruzją, czy Białorusią. Dla mnie różnica żadna. Więc chyba lepiej łowić talenty z B-klasy, niż z afrykańskiej sawanny, czy ekwadorskiej dżungli? Przynajmniej dla repry coś może się wyłowi

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
zuraw

Kolejny chłopek-roztropek z litanią "prostych" rozwiązań... PZPN nie może nic takiego wprowadzić bo to niezgodne z unijnymi regulacjami dot. swobodnego przepływu pracowników. Może co najwyżej ograniczyć limitować graczy spoza UE.

To właśnie uczynił parę lat temu. Czy miało to sens, biorąc pod uwagę że w tym samym czasie reszta Europie dalej w najlepsze wybierała z całego dostępnego towaru na wszystkich kontynentach? Czy poprawiło to sytuację rodzimych graczy? Nic z tych rzeczy. Polska liga na tym genialnym planie Bońka wyszła jak Zabłocki na mydle. Nasze niepełnosprawne kluby ściągały na tony średniaków których jedynym atutem był paszport z UE.

Dobrze że od tego sezonu ten idiotyczny przepis został zmieniony.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.