Wątek dotyczący artykułu

Eliminacje Euro 2020. "Nie ma prawa grać w kadrze". Ekspert o powołaniu Arkadiusza Recy

Na mecze el. do mistrzostw Europy 2020 Słowenia - Polska i Polska - Austria w kadrze Jerzego Brzęczka znalazł się Arkadiusz Reca. Według byłego reprezentanta, Artura Wichniarka, piłkarz SPAL na razie nie powinien otrzymywać powołania.

przeczytaj cały artykuł


Paweł Bakunowicz

Przed meczem grono ekspertów: Tego nie powoływać tamtego nie powoływać !
W sumie wszystkich zebrać opinie i nikt by nie zagrał....
W czasie meczu grono ekspertów: Kto inny to by lepiej zagrał, byłby szybszy, lepszy drybling by miał....
Po meczu i 3 punktach grono ekspertów: Słaby mecz 3 punkty są ale trzeba się zastanowić co jak zagramy z Hiszpanią, Anglią.

Panowie eksperci sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda tak:
Jest 7 drużyny które mają komplet zwycięstw
-Polska
-Anglia (rozegrali 2 spotkania mniej niż Polska)
-Irlandia Północna
-Niemcy (rozegrali 1 spotkanie mniej niż Polska)
-Hiszpania
-Belgia
-Włochy

Z tych 7 drużyn a nawet i z wszystkich grających w eliminacjach tylko Polska nie straciła bramki (pewnie przez dziurawą obronę ?)

Co z tego że styl "słaby" jak jest skutecznie i z wynikami. Co z tego że gracze nie grają w klubach skoro wygrywają dla reprezentacji. Co z tego że "eksperci" się wypowiadają skoro nie widzą piłkarzy na treningach i nie wiedzą w jakiej są obecnie formie.

Jak wygramy wszystkie mecze to i tak eksperci powiedzą że graliśmy z kelnerami albo ogórami a Hiszpania nas pojedzie. Można powołać z Polskiej ligi "miszczów" ale nie mamy nawet jednego klubu w europejskich pucharach a to o czymś świadczy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MagnaPoloniae

A Ty spójrz kogo my mamy w grupie? A u nas europejska śmietanka, z najlepszym napastnikiem świata. W obronie, młoda i jeszcze niedoceniana skała - Bednarek a za nim bramkarz jednej z najlepszych drużyn w Europe - Juve. Kto miałby nam tych bramek nastrzelać? Rybacy z Łotwy czy pastuchy z Izraela?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Paweł Bakunowicz

Kto nam ma nastrzelać ok popatrzmy na średnią grup wg rankingu FIFA

Grupy 5 drużyn
GR A śr 56
GR B śr 57,4
GR C śr 48,8
GR D śr 69,6
GR E śr 43,2

Grupy 6 drużyn
GR F śr 65,33
GR G śr 66,5 (Polska)
GR H śr 74,5
GR I śr 85,17
GR J śr 74,83

Co to oznacza statystycznie mamy 2 najsilniejszą grupę 6 drużynową nieznacznie ustępując GR F.
Oczywiście ktoś powie że powinniśmy odjąć najsłabsze drużyny z grup 6 drużynowych. Może i się zgadza że powinniśmy ale jednak u nas nie ma drużyny pokroju San Marino, Liechtensteinu czy Angory. Łotwa jednak coś tam grać umie i trzeba się z nimi nabiegać a pewnie i punkty jakieś wyszarpie którejś z drużyn w naszej grupie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MagnaPoloniae

Widzę mamy całkiem inne rozumienie piłki nożnej :) ale nie martw się, to tak obszerna dziedzina że są w niej różne poglądy i różne PERSPEKTYWY. Są trenerzy, analitycy, piłkarze i... kibice ;) Każdy widzi piłkę nożną z innego poziomu abstrakcji.
Postaram się do Twojego punktu widzenia odnieść - otóż wg mojej oceny my to mamy akurat mecze rozegrane z samymi OGÓRASAMI, inaczej i bardziej dosadnie tego ocenić nie umiem. Przed meczem z izraelem spodziewam się czegoś trudniejszego, że oni coś grają, ale okazało się że to takie "pastuchy" na poziomie sportowym jak polska 2 liga. I nie ma tu znaczenia przeciw komu grali bo to prawda że trafili na o dwie klasy lepszą Polskę, tylko jak beznadziejnie proste błędy oni robili nawet bez kontaktu czy presji przeciwnika. Więc kto ma nam tych goli nastrzelać? KTÓRY NAPASTNIK?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
eZ

Ja akurat uważam, że Izrael nie ma takiej złej drużyny. Problem w tym, że łatwo przeszli innych rywali i chyba myśleli, że z Polską wygrają 4-0. Ustawili agresywny wysoki pressing i ofensywną taktykę. Łatwo sobie dodać co się dzieje w sytuacji gdy gra się przeciw zespołowi lepszemu technicznie a przede wszystkim - grającemu dobrze z kontry. To też częsty problem "Ogórasów". San Marino strzeli pierwszą bramkę a potem dostaje 1-8. Panowie dziś jest nasz dzień. Wygramy z Belgią 5-0 !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.