Wątek dotyczący artykułu

The Boys: Ben Helfgott. Ciężary życia

Beniek Helfgott dźwigał ciężary całe życie. Nosił torby pełne drewna, aby uniknąć rozstrzelania. Na olimpijskich arenach podnosił sztangi, gdy bił się o medale.

przeczytaj cały artykuł


Wiesiek23

W drodze do domu prawie zginął z rąk Polaków. Był z ocalałym kuzynem, zatrzymali się Częstochowie. Złapali ich polscy policjanci, kazali "zamknąć pier…., żydowskie mordy", ograbili chłopców, po czym zaprowadzili ich pod ciemny mur. Naładowali pistolety, wymierzyli, a Ben w tym czasie wygłaszał całą, błagalną litanię. O tym, że przecież mówi w tym samym języku, o tym że dopiero co Niemcy wyrządzili tyle krzywd.

Jednego z Polaków chyba ruszyło, powiedział do drugiego, żeby ich zostawić. Bo w sumie to jeszcze młodzi chłopcy. - Macie szczęście. Zabiliśmy już wielu waszych. Jesteście pierwszymi, których zostawiamy - powiedział jeden z nich....Co za cynizm i klamstwo...Wtedy nie bylo policjantow tylko milicja.I nie chce mi sie wierzyc ze to prawda..Zydek dolozyl sobie tą historie aby zaszpanowac przed swoimi jacy to byli Polacy...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|8)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Wiesiek23

Co za belkot na zlecenie..Kto z waS wie kim byl KASMAN..To dowodca zydowskiego oddzialu partyzanckiego,wslawili sie mordowaniem mieszkancow wsi i okradali wszystkichnajczesciej swoich zydow.Zeby urabiac opinie partyzantom z AK..Wpiszcie sobie w GOOGLE KASMAN..Dowiecie sie prawdy

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.