Wątek dotyczący artykułu

Mistrzostwa Europy siatkarek. Wojna polsko-niemiecka dla Polek! Jedziemy do Ankary

Reprezentacja Polski wykorzystała swoją szansę, pokonując Niemki po tie-breaku. Dzięki tej wygranej zapewniła sobie awans do półfinału i zagra o medale ME 2019 w Ankarze.

przeczytaj cały artykuł


Ojej Ojejku

Ten mecz mogły dziewczyny wygrać 3-0 ale ZNOWU zawinił Nawrocki. Już w pierwszym secie przysnął i pozwolił Niemkom odrobić straty. Ze stanu 8-4 dla Polek pozwolił doprowadzić do stanu 11-11 i w tym czasie ani razu nie wziął czasu by przerwać dobrą passę gry Niemek. Drugi raz w tym samym 1 secie ze stanu 17-17 zrobiło się 17-21 dla Niemek i Jacuś Nawrocki dalej stoi i... śpi zamiast przerwać grę, opóźnić jakoś, wziąć challenge żeby trochę czasu ukraść. Nawrocki to miś pluszowy, a raczej niedźwiadek który usypia podczas meczu snem zimowym (chociaż dopiero zaczął się wrzesień). A co zrobił w secie 4 gdy urazu nabawiła się Malwina? NIC NIE ZROBIŁ. Pozwolił jej dalej być na parkiecie z bolącą ręką i wiadomo było, że Wołosz nie będzie na nią grać w ataku - więc Niemki doskonale to wiedząc, wiedziały gdzie stawiać blok i wygrały seta numer 4. Inny trener wziąłby czas i przede wszystkim zmienił Malwinę i pozwolił jej odetchnąć, uspokoiłby moralnie resztę zespołu... A Jacuś stał jak ten baran w kolejce do strzyżenia. Ehhhhh ludzie - czy wy naprawdę tego nie dostrzegacie? To, że Polki zagrają w półfinale to nie jest jego zasługa bo to nie on je uczył grać w siatkówkę. Selekcjoner reprezentacji nie uczy grać tylko prowadzi już ukształtowane i wytrenowane zawodniczki... a przede wszystkim odpowiednio zarządza składem i potrafi się zachować podczas meczów. Nawrocki tego nie potrafi bo nie ma pojęcia kiedy przerwać grę biorąc czas a to bardzo ważne bo mecze wygrywa się nie tylko dzięki własnym punktom ale też dzięki dobremu i skutecznemu utrudnianiu przeciwnikowi w ich zdobywaniu. Oby po powrocie dziewczyn z Turcji PZPS poszedł po rozum do głowy i pomyślał o zmianie trenera kadry bo inaczej to nieprędko zobaczymy nasze dziewczyny w takich turniejach i w dodatku w półfinale

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|6)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
steffen

Możesz sobie pisać nawet i po 1000 komentarzy, i mogą one być nawet sensowne, logiczne, merytoryczne i co tam jeszcze - ale trenera kadry rozlicza się z wyników, a wyniki po latach posuchy w żeńskiej siatkówce kadra Nawrockiego ma bardzo dobre. I w związku z tym choćby nawet trener na meczu zasnął na ławce to nikt przy zdrowych zmysłach ze stanowiska go nie wyrzuci.
I tyle.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ojej Ojejku

Czyli wychodzisz z założenia, że lepiej rozliczać trenera po porażce (bo trzymanie Nawrockiego na stołku selekcjonera tak czy inaczej skończy się porażką) niż pójść po rozum do głowy i zapobiec tej porażce (poprzez zatrudnienie kogoś lepszego)? Jest takie powiedzenie: "Polak mądry po szkodzie" - w tym przypadku chciałbym aby Polak był mądry przed szkodą... i zwolnił Nawrockiego zatrudniając kogoś lepszego, by do tej szkody nie dopuścić. Teraz każdy się cieszy bo dziewczyny weszły do półfinału ME. Ale szczerze - czy to był awans z przytupem? NIE. A mogło być łatwe 3-0, gdyby Nawrocki odpowiednio odczytał ten mecz. On tego nie potrafi. To znowu był fuks po tie-breaku, podobnie jak w meczu z Włoszkami. Kiedy ten fuks się skończy? Oby nie wg powiedzenia "do trzech razy sztuka".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
panda25

Ojejku, muszę Cię zmartwić - dzisiaj z ust wiceprezesa związku padło, że Nawrocki zostaje.
Napiszę więcej - trener znowu był chwalony przez Joannę Kaczor - no ale przecież ona się nie zna na siatkówce?
Aha - no i kibice w hali łódzkiej też chwalili Nawrockiego.
No, wszystko się sprzysięgło przeciwko Tobie. Pech wielki :-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
steffen

Ja sobie mogę co najwyżej wyjść z domu, z założenia to wychodzą ci którzy trenerów zatrudniają. Ile znasz przypadków zmiany trenera który odnosi niewątpliwe sukcesy?
Sport to nie matematyka i wszystkiego policzyć się nie da, nieważne więc czy sukces odniesiony był "fuksem", czy gładziutko bez stresu. Ważne że ten sukces jest. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że dzisiejszy mecz będzie zapamiętany bardziej gdyż wygrały dziewczyny po ciężkiej walce, a nie gładziutko 3-0 jak ty byś sobie życzył:

"A mogło być łatwe 3-0, gdyby Nawrocki odpowiednio odczytał ten mecz. On tego nie potrafi. To znowu był fuks po tie-breaku, podobnie jak w meczu z Włoszkami."

Poza tym tak naprawdę nie wiemy (nawet ty) co "mogło być". Wiele lat uprawiania różnych sportów ale i kibicowania innym, nauczyło mnie jednego - w sporcie nie ma tak do końca nic pewnego.
I bardzo dobrze.

Nie zapominaj też, że to jest sport zespołowy - musi być chemia w ekipie, szczególnie gdy grają dziewczyny. Nawrockiemu najwyraźniej udało się tę chemię znaleźć.
I ty chcesz go teraz zwolnić? Bo wg ciebie, oceniając po fakcie, coś tam zrobił źle, a mógł lepiej?
Wolne żarty :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ojej Ojejku

Prawdą jest, że zwycięskiego, wygrywającego składu się nie zmienia. Tym samym założeniem sugerują się ludzie rządzący polską siatkówką skoro Nawrocki ma być selekcjonerem na kolejne lata, jednak wcale nie uważam, że to dobre założenie bo Nawrocki i kadra polskich siatkarek bardzo przypominają mi Nawałkę i kadrę piłkarzy z jakimi Nawałka pracował od 2012 do 2018 roku. Z Adama Nawałki wcale nie był dobry trener ale na stołku się trzymał bo broniły go wyniki zespołu, w którym dopiero rozwijały się takie "gwiazdy" jak Lewandowski, Krychowiak, Glik, Błaszczykowski, Szczęsny... I można by rzec, że Nawałka osiągnął wielki sukces bo przecież dobrze się zaprezentował na Euro 2016 i zdołał się zakwalifikować do mundialu w Rosji 2018... ale w końcu w tej Rosji przegrał wszystko i ośmieszył się i całą Polskę na arenie międzynarodowej. A przecież piłkarzy miał dobrych, grających w wielkich zespołach europejskich. I co z tego skoro był takim samym misiem pluszowym jak Nawrocki. Bardzo chciałbym się mylić, poważnie. I bardzo chciałbym żeby Polki przywiozły z Turcji złote medale. Obawiam się jednak, że żadnych medali nie będzie bo wg mnie Nawrocki wykorzystał już limit fuksa na turnieju a jego nieudolność w meczach z silnymi rywalami widać jak na dłoni. Te fuksy z meczów z Włoszkami i z Niemkami to zasługa indywidualnych umiejętności naszych zawodniczek a nie Nawrockiego. Trener lepszy od niego zrobiłby z tych dziewczyn mistrzynie olimpijskie i mistrzynie świata. Z Nawrockim one się zmarnują tak jak nasi piłkarze z czasów panowania w kadrze Nawałki

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|6)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kert

My Polacy mamy tendencje do krytykowania wszystkiego . Póki co Nawrockiego bronią wyniki a Niemki pokonały Rosjanki więc to nie ''leszcze '' Co do Nawałki zgadzam się że nie potrafił taktyki dostosować do aktualnej dyspozycji swych pupili , kurczowo trzymał się nazwisk a jego największym grzechem było tchórzostwo ... panicznie bał się zmian nawet wtedy gdy były konieczne . Odnośnie punku widzenia to zależy od punktu odniesienie i .... interpretacji co za chwilę pokażę na przykładzie polityki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kert

np, kontekst ,,na rocznicę wybuchu wojny zaprosiliśmy wszystkich tych co nas napadli , mordowali , zdradzili , sprzedali i oszukali oprócz Rosji bo ZSRR nas napadł z drugiej strony . Ale oczywiste jest że gdyby Francja i W. Brytania nas nie zdradziły tej napaści by nie było .Mówimy o okupacji ... nie było by jej gdyby wymienione kraje i USA nie sprzedały nas w Jałcie . Amerykańscy Żydzi mówią o ''reparacjach'' a przecież to oni w odwiecznej pogoni za zyskiem wykazali się brakiem wyobrażni , ich koncerny sprzedały broń nazistom a ich banki pożyczyły kasę / na procent/ itp.itd. Morał jest taki że nie powinniśmy oceniać nie znając wszystkich faktów .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
zawas

Ojejku!Jesteś typem kibica- że tak zażartuję-który jak mantrę będzie powtarzał Nawrocki to, Nawrocki tamto-będzie wytykał błędy a zwycięstwa naszych Pań będą tylko ,dzięki indywidualnym umiejętnościom czy podłożeniem się lub słabym występem innej reprezentacji ,sukcesy kadry Nawrockiego, dla Ciebie, skończą się przy pierwszej lepszej przegranej i wtedy....... zatriumfujesz- a nie mówiłem!!!No cóż musisz z tym żyć ,że to Nawrocki po 9 latach posuchy wprowadził reprezentację do czwórki ME. I mam nadzieję ,że jeszcze pare lat będziesz mógł się wymądrzać ,jaki to Nawrocki bee.....A przecież ,życie jest piękne korzystaj z jego uroków!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cheers

Tak się zastanawiam, czym według ciebie będzie porażka a czym zwycięstwo w przypadku tego trenera i tej drużyny. Żaden, nawet najlepszy trener nie da gwarancji zwycięstwa i każdy, nawet najlepszy trener w końcu przegra.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
darek pe

Moim zdaniem nasz trener bardzo pasuje do naszych dziewczyn. Jest bardzo spokojny, kulturalny, nie drze sie i nie rzuca ku...wami, jak np. Niemczyk, a to pomaga w trudnych chwilach nie wpadac w panike. Wygrana z mocnymi Niemkami to jest nie byle co, teraz jest realna szansa na medal, dlatego - nie przesadzaj prosze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
steffen

Czasem się jednak drze, jak bywa z rzucaniem k...mi to głowy nie dam bo nie zawsze słychać dobrze co krzyczy ;)
Co do Niemczyka to jego byłe zawodniczki często podkreślały w wywiadach że miał podejście do kobiet - i to do każdej indywidualne. Wiedział którą obsobaczyć i postawić na baczność, a którą pogłaskać po głowie. I to działało.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.