Wątek dotyczący artykułu

Żużel. PSŻ - Polonia: Posypały się "lufy" dla gości. Klasa filarów poznaniaków (noty)

Wysyp "luf" dla bydgoszczan, pochwały dla reprezentantów klubu ze stolicy Wielkopolski. Oceniamy zawodników po meczu Power Duck Iveston PSŻ Poznań - ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz (59:31).

przeczytaj cały artykuł

trz1971

Chodzą słuchy że kilku zawodników Polonii boi się że stracą pracę w Polonii jeśli ta awansuje. Jędrzejewski i Bach wczoraj jechali bardzo wolno i zamykali gaz przy wejściach w łuki. To było bardzo dziwne. Wszyscy kibice z Bydgoszczy wczoraj to widzieli. Trzeba tą dwójkę natychmiast odsunąć od składu i dać szansę rezerwowym. Ta "żelazna piątka" już przestała jechać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
BKSIK

Zawiedli zawodnicy którzy w innych meczach nawet z zespołami słabszymi też czasami jechali słabo. Zobacz na średnie Bacha i Siopka i zawodników w tych samych okolicach. To tak jakby Becker, Łegowik czy Polis pojechali słaby mecz w finale i miałbyś do nich pretensje, że go odpuścili. To właśnie są tacy zawodnicy. Średniacy na II ligę. Nigdy nie wiadomo jak pojadą bo nie są pewniakami. W następnym sezonie nawet w II lidze podejrzewam, że jeden na pewno nie znajdzie miejsca w wyjściowym składzie, więc co im takie odpuszczanie da jak będzie trzeba szukać tak czy siak klubu..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Feldkurat Katz

Ja też nie wierzę w teorie spiskowe. Po co zawodnicy, którzy dostają na bieżąco wypłaty, mieliby rezygnować z własnej punktówki? Bez sensu. W sabotaż Jędrzejewskiego przeciw macierzystemu klubowi tym bardziej nie wierzę. Inna sprawa, że on w niedzielę jeździł jak junior i nie chodzi tylko o zdobycz punktową. Dwa razy był bliski upadku bez kontaktu z innymi zawodnikami.

| Odpowiedz
blokuj
trz1971

Dla takiego zawodnika lepiej odpuścić jeden najważniejszy mecz i mieć kontrakt na następny sezon niż awansować i być odstawionym. Jędrzejewski to już poziom Curyło i Adamczaka i niestety nie okazał się wzmocnieniem a osłabieniem drużyny. Iwacić chyba lepiej by się starał.

| Odpowiedz
blokuj
Feldkurat Katz

Trochę przesadziłeś z tym porównaniem. Curyło od kilku lat odnawia licencję, ale bardziej jest klubową maskotką niż czynnym zawodnikiem. Jędrzejewski ma w tym roku przyzwoitą średnią 2,000, wyższą niż np. Miśkowiak który też miał słabsze mecze. Co do Ivacica, to on dostał kilka szans na początku sezonu i ich nie wykorzystał (tak jak u nas Dróżdż). Nie wiem, jak teraz prezentuje się na treningach, ale mnie jakoś bardziej przekonuje Grobauer gdyby miała być zmiana.

| Odpowiedz
blokuj
xyz71-Bydgoszcz

Siopek i Bach juz jakiś czas temu jechali dno, owszem na słabeuszach robili pkt ale z silnymi drużynami byli słabi bo oni poprostu są słabi, to powinni być zawodnicy doparowi a nie prowadzący pary. Nie sadze by zostali w Bydgosxczy na kolejny sezon chociaż jeśli zostanie nam gnicie kolejny sezon w drugiej lidze to być moze zostaną bo rynek jest ubogi. Polonia powinna skupić sie na kozakach tupu Pontus Aspgren bo jedzie fajny sezon. Kanclerz mowi ze ma swoje przemyślenia ale co z tego jak sezon został przegrany w Poznaniu. Rewanż to formalność, Bydgoszcz wygra ale nie w takich rozmiarach u siebie, ja skupilbym sie juz na barażu i myślał co zrobic by wygrać dwumecz z Orłem bo oni są tak samo słabi jak my ale tym składem? Nadal wierze ale rozum mi podpowiada co innego, mimo wszystko uważam ze na rewanż z Poznaniem Siopek i Bach do odstawki a w ich miejsce Ivacic i Grobauer

| Odpowiedz
blokuj
BKSIK

Orzeł jest przeciętny na warunki I ligowe, ale z kolei na II ligę jest za mocy. Podejrzewam, że wygrają z nami bez większych problemów. Trzeba jednak przygotować się do tego dwumeczu maksymalnie i liczyć, że zdarzy się cud i uda się ich pokonać. Trochę taki cud jak w MŚ koszykarzy, gdzie będziemy w TOP 8 minimum. Realnie szanse mamy może w 20%, ale nie takie rzeczy sport widział. Obyśmy się tylko nie poddali już przed tymi barażami tak jak Kanclerz przed meczem z Poznaniem u nas, gdzie już gratuluje awansu Skorpionom do I ligi. Dogadać się z Toruniem. Użyczą nam toru, potrenujemy, nauczymy się kątów, które w Łodzi są podobne, aby nie było cyrków ze złymi wejściami w łuk. Takie mini zgrupowanie i jazda z wiarą w sukces. U nich są nazwiska i wyniku brak, u nas nazwisk nie ma a wynik jest niezły bo dały finał, może się uda :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
xyz71-Bydgoszcz

Racja jest ale to sport i rożnie to moze byc, poza tym Orzeł nie ma kim
postraszyć, więcej tam emerytów niż zawodników top, ja uwazam ze szanse w barażu sa 50/50 bo zawodnicy są to nam winni po tym co pokazali w Poznaniu. Zastanawia mnie jedno czy my naprawdę jestesmy tacy słabi czy Poznań taki był mocny a moze poprostu faktycznie wszyscy mieli słabszy dzień tym bardziej ze mijanek nie było wcale albo na palach jednej ręki mozna policzyć, kluczowy był start a niestety wszystko prEgrywalismy na dojeździe do pierwszego łuku, potem była jazda gęsiego bo nie było jak wprEdzac bo tor nie nadawał sie do walki. Bajerski zrobił pola startowe i to było kluczowe, Brzozowski w wywiadzie powiedział wprost ze przegrywaliśmy starty i tu jest pytanie dlaczego? wychodzi ma to ze tor po opadach deszczu nie dawał szans na walkę na dystansie wiec Poznań skupił sie tylko na startach i zrobił co zakładali, poprostu wygrał.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Bydgoski Polonista

Nasze "gryfiki" od początku nie lubili toru poznańskiego... Ten tor jest tragiczny, liczy się tylko start... Nie skreślajmy jeszcze meczu rewanżowego, w który wierzę (chodź rozum mi podpowiada co innego) To głownym priorytetem moim zdaniem jest orzeł, który jest do objechania. Na pewno mają korzystniejszy tor niż "Pyrki". Siopek niech w tym tygodniu da silniki do remontu i serwisu, bo kiepsko to widzę.

| Odpowiedz
blokuj
xyz71-Bydgoszcz

Racja jest ale to sport i rożnie to moze byc, poza tym Orzeł nie ma kim
postraszyć, więcej tam emerytów niż zawodników top, ja uwazam ze szanse w barażu sa 50/50 bo zawodnicy są to nam winni po tym co pokazali w Poznaniu. Zastanawia mnie jedno czy my naprawdę jestesmy tacy słabi czy Poznań taki był mocny a moze poprostu faktycznie wszyscy mieli słabszy dzień tym bardziej ze mijanek nie było wcale albo na palach jednej ręki mozna policzyć, kluczowy był start a niestety wszystko prEgrywalismy na dojeździe do pierwszego łuku, potem była jazda gęsiego bo nie było jak wprEdzac bo tor nie nadawał sie do walki. Bajerski zrobił pola startowe i to było kluczowe, Brzozowski w wywiadzie powiedział wprost ze przegrywaliśmy starty i tu jest pytanie dlaczego? wychodzi ma to ze tor po opadach deszczu nie dawał szans na walkę na dystansie wiec Poznań skupił sie tylko na startach i zrobił co zakładali, poprostu wygrał.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Bydgoski Polonista

Zacznijmy od tego, żeby siopek powymieniał silniki... Siopek od trzech meczy stoi w miejscu, i to strasznie. Co do zgrupowania, ZAJEFAJNY pomysł na torze toruńskim. Ale tez mi powiedz, jak ktoś jedzie na mecz finałowy bez uprzedniego treningu? Tak wiem, tor w poznaniu różni się wszystkim od toru Bydgoskiego, ale lepszy rydz niż nic. W Poznaniu liczy się tylko start, taka jest prawda... Tor jest tam tragiczny. Pzdr! Do zobaczenia na S2 :)

| Odpowiedz
blokuj
Lubię czysty sport.

Gdyby Poznań był miastem żużlowym, a nie piłkarskim to pewnie też byśmy mieli kult golęciński i tylko taki. Pomniki Miśków i Bellegów, murały Kajzerów i Wowków ło matko. Ale nie oszukujmy się Leszek śmieszek zgarnia większość kasy i za tym idzie wynik (utrzymują się w elicie z różnym skutkiem ale są). Reszta musi zadowolić się tym co skapnie z brody. Jeśli Poznaniacy Ci z samego miasta okazują łaskę to budżecie obywatelskim przewidują żużel. Tylko że kibiców jest też dużo poza samym miastem i Ci nie mają NIC do powiedzenia bo nie mieszkają w mieście rodzinnym Golajka ;-P Dużo pracy wykonał zarząd klubu żeby był taki budżet klubowy jaki jest (nawet jeśli nie ma rewelacji). Walczą o kibiców w społecznościówce co dało niestety największy efekt na koniec sezonu dopiero (frekwencja). Stąd pewnie sytuacja finansowa może być napięta.Bo kibiców sukcesu Ci u nas dostatek, ale takich co są na każdym jednym meczu to tak licho. Gdybyśmy mieli tyle kasy co kopacze to pewnie oświetlenie by już było i tor miałby inną geometrię. Ale na wszystko trzeba czekać. Chociaż nasz tor nie jest zbyt lubiany /łatwy wreszcie stał się atutem naszych zawodników. Jeśli dojdzie do skutku remont stadionu to znów będzie trzeba się uczyć toru na nowo. Oby nauczyli się go szybciej niż oponenci w przyszłym sezonie. ;-) P.S. Skórnicki też pewnie miałby zastrzeżenia jako trener przegranej drużyny. ;-P

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Bydgoski Polonista

Wasz tor jest znienawidzony! haha Najgorzej bolą mnie bydgoscy kibice sukcesu... Plan na traźniejszy sezon mieliśmy taki, aby wyregulować długi i wejśc do PO co się udało... Wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale bez przesady. To i tak jest sukces, aby w jeden rok tak odbudowac klub, nie oszukujmy się. U nas miasto na nowo odżyło żużlem, wy macie tą bolączko że Lech wygryza wszystko i nie dziwię się że macie bolączke, z finansami. Pozdro!

| Odpowiedz
blokuj
Feldkurat Katz

Bez względu na to czy awansujecie czy nie, powinniście docenić wyniki swojej drużyny oraz nową jakość, którą wprowadził do Polonii Kanclerz z ekipą. Rok temu sportowo byliście prawie na dnie. Władek marudził, Oskar śpiewał a stadion i kasa świeciły pustkami. Szkoda, że kibice sukcesu mają krótką pamięć...

| Odpowiedz
blokuj
Bydgoski Polonista

Wiesz co też zauważyłem i czego się domyślam? Że nasi przed finałami nie porobili remontów jak i serwisów silników w przeciwieństwie, do was! Do zobaczenia na S2! Pozdro

| Odpowiedz
blokuj
Feldkurat Katz

Nie wiem, kto i gdzie serwisował sprzęt. A bilety do Bydgoszczy kupiłem przezornie w ubiegłym tygodniu. Teraz wielu kibiców w Poznaniu o nie pyta z wiadomego powodu. Pozdro :)

| Odpowiedz
blokuj
Lubię czysty sport.

Hmmmm ciekawa teoria bo ja widziałam że Skorpiony też często muliły na łukach. Tak jak na prostych szli jak przecinaki to na łukach często ich jakby zatrzymywało. Nie jestem specem ale mokrawo było.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.