Wątek dotyczący artykułu

Żużel. Jacob Thorssell jest po rozmowach w Gdańsku. Jego pozostanie wydaje się być naturalne

Za Jacobem Thorssellem pierwszy sezon w Zdunek Wybrzeżu. Chociaż nie zawsze prezentował równą, wysoką formę i tak został najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu. Wiele wskazuje na to, że dalej będzie jeździł w Gdańsku.

przeczytaj cały artykuł


Kacperek

Ostatnimi czasy jak czytam wpisy zawodników i komentarze kibiców żużla coraz częściej jawi mi się przed oczami obraz i stan polskiej odmiany żużla który jest delikatnie mówiąc , tragicznie słaby . Patrząc na zawody w Szwecji lub Anglii czy też Danii ma się wrażenie że tam samo słowo - sport- ma swoją wagę , wydźwięk i wizerunek w sumie pozytywny , natomiast w Polsce od czasu jak żużel za sprawą niektórych decydentów i byłych już menagerów czy prezesów przeszedł " z nędzy do pieniędzy " , zaczęła się era kolorowych kombinezonów , ( obecnie kevlarów) silników leżących , oklejania motorków reklamami , blokowaniem tłumików zakazami nacinania bieżnika opony który został zmniejszony , i innych " ciekawych " projektów które teoretycznie powinny pomóc w promocji tego " sportu " a jak widać z tego co się dzieje w Polsce na torach i z torami ( nawierzchnia ) , generują tylko dodatkowe problemy i powodują że kibic zamiast oglądać czy to na żywo czy w TV relacje dostaje " w prezencie " papkę medialną , fałsz relacji i obłudę działaczy oraz wieczną WOJNĘ ! o wszystko . Jak sądzę jest to spowodowane li tylko i wyłącznie tym że obecni młodzi ludzie chcący uprawiać tę odmianę sportu motocyklowego muszą posiadać na koncie co najmniej milion złotych lub dwa , albo bogatych rodziców , chęć do żmudnych treningów i dużą dozę entuzjazmu oraz bardzo mocną psychikę . O umięśnieniu , wytrenowaniu , sprawności fizycznej już nie mówię gdyż ta od dawna padła na pysk , i znalezienie chłopaka który ma warunki fizyczne do prowadzenie motocykla żużlowego od momentu wejścia do szkółki , graniczy z cudem a że do tego upadła tzw. fizyczna kultura masowa i lekcje WF-u w szkołach zamieniono na dodatkowe lekcje religii , zabierając tym samym młodym ludziom możliwość rozwoju fizycznego to w momencie zdawania licencji junior jest słaby " jak tramwaj pod górkę " i opanowawszy jako tako technikę jazdy , zdaje licencję , zostaje pełnoprawnym zawodnikiem tyle tylko że jeżdżącym nie tam gdzie on chce ale najczęściej rozpaczliwie próbującym utrzymać się na motorku i jadącym tam gdzie chce w/w motorek a nie walczącym o miejsce w biegu . Słabość fizyczna , psychiczna i mentalna , brak funduszy na lepszy sprzęt i w zasadzie brak systemu regulującego podstawy szkolenia ,powoduje to że ten sport już na początku upada a jak jeszcze trafi się jakiś rodzynek " Zmarzlik , Dudek , Drabik , Lampart " to podpisawszy kontrakt zawodowy z klubem musi się sprzedać z duszą klubowi otrzymując w zamian duże pieniądze ale traci swoje JA , swoje człowieczeństwo , swoje zdanie , możliwość rozwoju w imię partykularnych interesów klubu i prezesów którzy kupując zawodnika kupują go całego i od tego momentu staje się on za pieniądze niewolnikiem klubu i sprytnie skonstruowanych paragrafów umowy z klubem .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
WyGda

@Kacperek: "Patrząc na zawody w Szwecji lub Anglii czy też Danii ma się wrażenie że tam samo słowo - sport- ma swoją wagę , wydźwięk i wizerunek w sumie pozytywny"
Finał Elitserien: Dackarna Malilla - Eskilstuna Smederna
Patryk Dudek - 4 (2,1,0,1) - pierwszy mecz
Patryk Dudek - 5 (2,1,1,1,0) - drugi mecz (rewanż)
Ps. I to jest dla Ciebie "wizerunek pozytywny"??

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.