Wątek dotyczący posta na blogu

Sezonowy Typerek WTA - Edycja 19/20

Tom.

> UWAGA!!! NASTEPNY ETAP TYPERKA: ETAP NR 3: AUSTRALIAN OPEN 17.01.2020 - 1.02.2020 >Drodzy Typerkowicze! :) Jeszcze raz dziękuję WSZYSTKIM za udział w 2 etapie tej edycji, Zwycięzcom gratuluję i zapraszam na następny etap Australian Open w styczniu! :) > GRAMY ZNÓW NA TYM BLOGU!!! > Mamy nastepujace (…)

przeczytaj cały artykuł

Tom.

Elina Svitolina jest 7-mą zawodniczką na Shenzhen.
ósmą albo Kiki Bertens (obecnie nr 9) albo Belinda Bencic (obecnie nr 10) (ósmą pozycje zajmuje obecnie wprawdzie Serena, ale nigdzie nie gra i chyba jak zwykle nie ma zamiaru brać udziału w Shenzhen (choć do tej pory oficjalnie nie zrezygnowała), a któraś z w.wym dziewczyn ma i tak duże szanse, by ją wyprzedzić na finiszu. Obie grają W Moskwie i tam to się rozstrzygnie, czy któraś z nich i która)
Czyli mamy taki zestaw na razie na etap 2 typerka:
1. A. Barty
2. Ka. Pliskova
3. N. Osaka
4. S. Halep
5. B. Andreescu
6. P. Kvitova
7. E. Svitolina
----------
najprawdopodobniej:
8. K. Bertens lub B. Bencic
być może: S. Williams

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
drwall

Los sprawił, że bezpośredni pojedynek Bertens - Bencic w półfinale Moskwy może wyłonić 8-mą zawodniczkę na Shenzhen bez oglądania się na decyzję Sereny. Najpierw jednak Kiki musi wygrać w QF z Mladenovic, a Belinda z Flipkens.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom.

Bardzo ciekawa konstelacja w Moskwie i bardzo ciekawe dzisiejsze pojedynki. Być może rzeczywiście obie pretendentki dostaną się do półfinału i wtedy będzie to prawdziwy mecz o Shenzhen już tylko między obiema zawodniczkami na B. ;)

| Odpowiedz
blokuj
drwall

Bencic wprawdzie pokonała Flipkens, ale wciąż jest 10-ta za Sereną i Bertens. Jeśli w półfinale przegra z Mladenovic, to Bertens będzie czekała na decyzję 8-ej Sereny. Ale jeśli Belinda z Francuzką wygra, to wyprzedzi i Kiki i Serenę
i sama zapewni sobie miejsce w WTA Finals.
> Mladenovic w tym roku rozdaje bilety do Shenzhen ;)

| Odpowiedz
blokuj
drwall

Nooo, Tomie, jak równie trafnie będziesz wróżył w Shenzhen, to pozostałym uczestnikom typerka zostanie rywalizacja o zaszczytne 2 miejsce ;)))

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

Raczej prościutka wróżba była, choć pod koniec sezonu często wszystko wywraca się do góry nogami w WTA, vide klęska Bertens ;)

| Odpowiedz
blokuj
drwall

Teraz ciekawe, czy osiągnąwszy cel Belinda powalczy jeszcze twardo o tytuł, czy na pół gwizdka(?) oszczędzając siły na WTA Finals. Może jednak uzna, że lepszy wróbel w garści (spory wróbel - WTA Premier) niż kanarek na dachu w Shenzhen? Sęk w tym, że Pawluczenkowa też ma chrapkę na tytuł w Moskwie. W każdym razie u buków nie postawiłbym złamanego grosza ani na jedną, ani na drugą ;)

| Odpowiedz
blokuj
drwall

No jak to co? Nazwałaś mnie skąpcem gdy stwierdziłem, że nie postawiłbym u buków złamanego grosza na żadną z 2-ch tenisistek, więc moja odpowiedź dotyczy wyłącznie sposobu gospodarowania (rzekomego utracjuszostwa) dobrami materialnymi :p

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Tina.

Piniondze to rzecz nabyta więc można z nimi robić co się podoba. Ja w swojej analizie poszłam za daleko i chyba się zagalopowałam, teraz mam obiekcje czy rozwijać temat, bo niedouczony MODEK może usunąć moje przemyślenia :)
Ostatecznie, skoro wolisz być skąpcem, to sobie byj..(bądź).
Marnotrawca nie czyniłby tak :P

| Odpowiedz
blokuj
drwall

Potrafisz zadziwić, Tino :) Pierwszy raz w życiu uświadomiono mi że jestem skąpcem, a na dobitkę nawet wolę nim być. Póki co osłupiałem i (z winy niedouczonego modka) jestem bliski zdębienia ;(

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

Pytanie natury semantycznej, bo nie daje mi spokoju: co jest bardziej mocne: osłupienie czy zdębienie ? ;)))

| Odpowiedz
blokuj
drwall

Rozumiem Tomie Twoją rozterkę jako że pozornie są to synonimy. Jednakże nawet synonimy mają różne uboczne cechy znaczeniowe oraz emocjonalne -
- w tym przypadku po oddzieleniu wszystkich afiksów mamy: słup i dąb.
Dla mnie nie ulega wątpliwości, że zakorzeniony DĄB jest mocniejszy od jakiegoś tam słupa, choćby i z granitu ;)
PS... Nie sądziłem, że moje skąpstwo wywoła tutaj aż taki oddźwięk ;)))

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

PS: już niedługo się okaże, czy Bocian jest silniejszy od takiego Chomika na przykład ;))
---> A swoją drogą zdziwił mnie h2h Eliny (Nr 8) z Barty (Nr 1): 5:0 dla Eliny, ciekawe ;)

| Odpowiedz
blokuj
drwall

Aż sprawdziłem, faktycznie Elina w latach 2017-2019 5:0 z Ash :O
> Mam nadzieję, że "moja" (proponowana do typerka) Pliszka w WTA Finals zagra jak na wiceliderkę przystało i poprawi wyniki z 2-ch ostatnich lat (2017 półfinał - porażka z Caro, 2018 też półfinał - porażka z Sloaną) :)

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

Bocianowi brakuje często ochoty do fruwania po korcie, gdyby to poprawiła, to już dawno byłaby właścicielką paru trofeów wielkoszlemowych ;) Jest tu jedną z faworytek na pewno :)

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Tina.

Ja ciebie zadziwiam, a Ty uświadomiłeś mi, że w zakładzie kosmetycznym mogę dodatkowo zarabiać. Wstawiając tam dodatkowo kozetkę, mogę zarabiać udzielając rad psychologicznych. W końcu nie każdy potrafi osłupiać i zdębiać :D Nawet nie wiedziałam że mam tyle talentów :D
Dziękuję za inspiracje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
drwall

Nie dziękuj, miło jest pomóc w odkrywaniu ukrytych talentów :)))
Przed Tobą Molier zdobył sławę, tworząc postać Harpagona zainspirowany zjawiskiem klinicznego skąpstwa. Życzę Tobie, aby ta dodatkowa działalność miała wzięcie nie mniejsze jak jego powieść :)

| Odpowiedz
blokuj
Tina.

A gdzie mnie tam do poziomu poczytności Moliera. Co prawda jestem pyskata (nie wiem skąd o mnie w branży taka opinia ?), ale niestety brakuje mi jego polotu ;)

| Odpowiedz
blokuj
drwall

O "pyskatości" nic mi nie wiadomo (pomówieniami zawistniczek radzę się nie przejmować), natomiast polot i owszem, wyraźnie dostrzegalny :)

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

U buków to ja z klucza nic nie stawiam, bo nigdy nie mam szczęścia do gier na pieniądze. I stresuje ;) Chomiczka nie jest jakąś moją ulubioną zawodniczką, ale gra solidny tenis na poziomie top10 i po tych kontuzjach dobrze że jest tam gdzie jest.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.