Wątek dotyczący artykułu

Żużel. PGE Ekstraliga. Tylko wychowankowie na pozycjach juniorskich? Niektórzy mieliby spore problemy

W dyskusji nad juniorem zagranicznym w PGE Ekstralidze pojawił się kontrpomysł, by na pozycjach młodzieżowych jeździli tylko wychowankowie. Gdyby taki przepis wprowadzić w życie, niektórzy mieliby spore problemy.

przeczytaj cały artykuł

shtrekCz-wa

Mój "kontrpomysł" to przynajmniej jeden wychowanek w składzie na mecz (obojętnie czy junior czy senior). Każdy klub skłoniłoby to poważnego podejścia w temacie szkolenia. Jako wychowanka można by uznać zawodników którzy w danym klubie zdawali licencję "Ż" lub takiego, który minimum przez 3 sezony ścigał się dla danego klubu jako młodzieżowiec i posiada polskie obywatelstwo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Nίghtmare

@shtrekCz-wa: Tu napiszę ci poważnie. To chyba nie będzie działać w ten sposób. Sprawy transferowe związane czy to z młodzieżą czy seniorami są nieuniknione. Tak to działa w każdym sporcie a na dodatek w sporcie niszowym jakim jest żużel, gdzie mamy mało zawodników i krajowych i zagranicznych. Wymóg 4 zawodników krajowych (2+2) na 8 jest całkiem rozsądny. Wymuszenia na klubach spowodują tylko korupcję i inne nadużycia. Wydaje mi się, że w tej chwili jest optymalnie (choć osobiście jestem przeciwnikiem obcokrajowca na 8/16). Pozdrawiam "medalików" - dziadek Wiesław

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.