Wątek dotyczący artykułu

Żużel. Dariusz Ostafiński: Cała Polska jedzie w lewo. Kibice docenili klasę mistrza. I tylko "Kowala" żal (komentarz)

W dniu wyboru sportowca roku świętowałem 49. urodziny. Wieczorem były prezes Falubazu napisał mi na fejsie - Zmarzlik wygrywa, Kubacki obejmuje prowadzenie w TCS - takie urodziny to ja rozumiem. Cóż, lepszych nie mogłem sobie wymarzyć.

przeczytaj cały artykuł


Komentarz usunięty
Sebek Gorzów

@Marcin Derbowski: Trzeba się cieszyć z każdego sukcesu polskiego sportowca w międzynarodowej rywalizacji, a nie narzekać. Skoro polska myśl szkoleniowa nie potrafi wychować jedenastu piłkarzy na miarę mistrzów Europy czy świata, to jest to problem polskiej piłki nożnej, a nie żużla. Skoro kibice piłki nie potrafią się zjednoczyć i zmobilizować w głosowaniu, aby dać Lewandowskiemu 100.000 głosów, to wstyd dla was. 100.000 smsów to mniej niż dwa pełne stadiony w Warszawie. W takim kraju jak Polska, podobno zakochanym w piłce nożnej, to zwykła popelina.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Nastusia

@Marcin Derbowski: Ciekawe zatem dlaczego na żużlu jest tylu kibiców. Zawodnicy sa z całego Świata, są różne drużyny i ligi.
Od lat mamy medale, a ta piłeczka to czym się może poszczycić? Od lat prócz reklam z piłkażami jakoś medali nie widzę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
rhylski

@Marcin Derbowski: Tak..niby masz rację ale to był plebiscyt na najlepszego polskiego sportowca a nie zagranicznego.Mamy co mamy i tym powinniśmy się cieszyć.A gdyby tak się przyczepić to takie rugby czy krykiet ,formuła 1 albo też golf. Sport dla bogaczy i tylko w kilku krajach jest to popularne ale sportowcy tych dyscyplin jak choćby Hamilton czy Tiger Woods są w swoich krajach bożyszczami.Uwielbiam żużel i gratuluję Zmarzlikowi bo zasłużył na nagrodę za podejście do życia i sportu.Ale też kocham piłkę nożną i zawsze będę wierny naszej reprezentacji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
smok

@Marcin Derbowski: na te wichurę małą przychodzi w Polsce więcej ludzi niż na Oskara. W Polsce to piłka staje się sportem niszowym. Nasze najlepsze kluby na międzynarodowych frontach nie radzą sobie z klubami z Luksemburga, a dla reprezentacji sukcesem jest dostanie się na imprezę mistrzowską. Teraz wytłumacz Ponitce, ćwierćfinaliście mistrzostw świata, dlaczego piłkarz jest wysoko przed nim albo Leonowi, II wicemistrzowi Europy. Pan Robert strzela gole i tu bije rekordy. Nie daje to jednak ligi mistrzów, a i mistrzostwo Niemiec jest coraz trudniejsze do zdobycia dla jego klubu. Z całym szacunkiem do pana Roberta, jest to napastnik, więc strzela gole. Wojtek Szczęsny to bramkarz, broni bramki. Dlaczego to on nie został nominowany? Są częścią tej samej reprezentacji, w której nie ma sukcesów, a i w klubach mają podobne wyniki. To czy mistrzostwo świata na żużlu jest mistrzostwem Polski najlepiej zobaczyć na gali w Monako, gdzie nasz Bartek odbierał nagrodę jako ostatni przed Marquezem. To niesamowite wyróżnienie. Choć może powiesz, że Moto GP to mistrzostwa Hiszpanii i Włoch, a F1 Niemiec i Wielkiej Brytanii? Idąc dalej tym tokiem myślenia to piłka nożna liczy się w kilku krajach Europy i Ameryki Południowej. Zapytaj Hindusów lub Amerykanów, czy wiedzą czym jest piłka nożna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.