Wątek dotyczący artykułu

Memoriał Barcenasa. Polska - Portugalia: bez zwycięstwa w Hiszpanii, ostatni test przed ME 2020 oblany w słabym stylu

Trzy mecze i 3 porażki - oto bilans reprezentacji Polski podczas towarzyskiego Memoriału Barcenasa w Hiszpanii. Na zakończenie zmagań w Torrelavedze Biało-Czerwoni po słabym występie przegrali z Portugalią 27:34.

przeczytaj cały artykuł


czwarty4

Jest kiepsko, ale nie jest tak, że nie widać progresu. W niektórych konstelacjach ludzkich na rozergraniu akcje powoli się zazębiają, widać pomysł (Sićko, Pilitowski, Olejniczak, Majdziński), posiadają obiecujące tempo, a i duch drużyny jakiś się pojawia. Niestety wiekowi zawodnicy, jak już wszyscy się tu wypowiedzieli, nic nie wnoszą do gry, wręcz ją spowalniają odbierają polot. Oni już nic więcej się nie nauczą, a nie są sportowcami wybitnymi na tyle aby być dla młodych mentorami.
Jest już za późno, aby próbować wykorzenić z nich techniczną siermięgę nabytą w "polskiej szkole handball'a" lat dwutysięcznych. Jednak nie zapominajmy o Paczkowskim, Gębali i Daszku, którzy młodzieżowcami już nie są, ale jednak zawodnikami na dobrym europejskim poziomie tak i na pewno przy zdrowiu, są w stanie dać tej kadrze kilka stopni ku "levelowi" w górę.
Nie bardzo rozumiem czepianie się trenera. Tak krawiec kraje, jak mu materiału staje. Aby stworzyć z tych chłopaków zespół na miarę średniaka europejskiego potrzebuje pewnie ze 3 lata treningów i wartościowych konfrontacji. Jeśli ktoś, po kilku treningach i meczach sparingowych, daje sobie prawo do krytyki w stylu "nie ma trenera", to dla mnie oznacza, że nie zna się na sporcie i jest typowym "polaczkiem narzekaczkiem", któremu wmówili, że wszędzie go walą po tyłku, oszukują i "mu się należy'.
Nie rozumiem wypowiedzi typu: "portugalscy kelnerzy", to również osąd dyskwalifikujący dla "znawcy sportu". Jeśli byś kolego miał elementarną wiedzę, to zwróciłbyś uwagę, że Portugalia jest rok świetlny przed nami jeśli chodzi o rozwój dyscypliny. Odnosi się to do sukcesów grup juniorskich i młodzieżowych, jakich my nie mieliśmy od czasów trenera Nowińskiego (czyli od około 18 lat). Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że z ukształtowanych już zawodników udało się stworzyć drużynę na miarę Ligi Mistrzów, która leje wszystkich wyjadaczy jak leci. Jak dla mnie to za 2, 3 lata ta reprezentacja będzie walczyć o medale na wszystkich międzynarodowych imprezach.
Zastanów się kibicu, kiedy wypuszczasz w świat populistyczny komentarz w stylu "Polska w ruinie" nie mając podstawowej wiedzy. Takie gadanie głupot zawsze jest początkiem podziałów na "oni i my". Zarówno w sprawach błahych jak sport, jak i poważnych jak funkcjonowanie dużych grup społecznych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
gapa1973

@czwarty4: Jest tylko jeden problem, że rok temu po turnieju w Hiszpanii (Palencia) mówiliśmy tak samo. Jest progres, jest światełko w tunelu i co przez ten rok się zmieniło? Trener Rombel przejmując zespół mówił o jego odmłodzeniu. Powołania trzydziestolatków tego nie potwierdzają. Według mnie powinniśmy postawić na chłopców do 25 roku życia i dać im czas do 2023 roku żeby się uczyli. Inaczej niczego nie osiągniemy, a im dłużej zwlekamy z tą decyzją tym bardziej pogłębiamy marazm tej reprezentacji. To jest jedyna słuszna droga odcinamy to co było i praca tytaniczna z młodzieżą. A teraz trzeba zapomnieć o graniu na wynik, tylko dla nauki tych chłopców.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
mgr inż. Uthar

@czwarty4: wiesz na Talancie to można było wieszać psy zaraz po jego wybraniu. Taki my naród i nasza mentalność. Zbawiciela Przybeckiego też wszyscy i wszędzie mieli dość.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.