Wątek dotyczący posta na blogu

2 EDYCJA, 2020: Iga idziesz!!! ;) Odgadnij przyszły ranking Igi! :)

Tom.

UWAGA!!! W ZWIĄZKU Z OPÓŹNIENIAMI PRZESUWAMY TERMIN ZAKOŃCZENIA TEGO IGOWEGO TYPERKA. BĘDZIE NIM PONIEDZIAŁEK PO ZAKOŃCZENIU NASTĘPNEGO TURNIEJU WIELKOSZLEMOWEGO, W KTÓRYM ZAGRA IGA.TYPOWANIE ZAMKNIĘTE! dzięki ca oddanie typków! :)Hej! Zapraszam na drugą edycję naszej  zabawy pt. "Iga idziesz!!! (…)

przeczytaj cały artykuł

Tom.

No też gdzieś czytałem dziś rano te jej wypowiedzi. Z tym że JAKA Doha? Pewnie eliminacje, chyba że dziewczyny zgłoszone do MD będą masowo rezygnowały. Obecnie ALT kończy się na Carli z Nr. 56 i też czeka. A Iga miała wtedy WTA59... Najeyższy czas ten top40 jakoś zrobić, by mieć spokój z MD do Premier i Premier 5...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
FanRadwana

Kwestia przejścia kwali - to będzie najtrudniejsze. W każdym razie różnice są tak małe, że jedna czwarta runda, w którymś z tych amerykańskich molochów i już może być spory skoczek

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom.

Jest fajny wywiad z Piotrkiem Sierzputowskim (naturalnie nie na tym "odgrzewczym" portalu ;) i jest wstępny terminarz występów Igi na ten rok, przynajmniej do USO. Problemem jest Mandatory Madrid (kolizja z tym idyootycznym polskim systemem matury w jeden dzień dla wszystkich), a poza tym to takie turnieje wyczytałem:
Doha,
Indian Wells
Miami
Charleston (opcjonalnie)
Stuttgart (BARDZO DOBRA DECYZJA; WSPANIALY TURNIEJ!!!)
MATURA :(
Rzym
RG
Berlin (BARDZO DOBRA DECYZJA, PIERWSZA EDYCJA, przebudowany obiekt z mączki na trawę)
Eastbourne
Wimbledon
IGRZYSKA
Cincinnati (jak na Igrzyskach nie będzie za długo grała ;)
USO
---> A teraz moje domysły:
---> domyslam się że i Pekin, bo nie opuści aż dwóch Mandatory
a jak Pekin to pewnie i Tokio, Wuhan (Corona???) i coś tam
---> Pewnie i w tym tygodniu po Cinci Albany dołożą?
---> polecam wywiadzik, powiedział dużo ciekawych rzeczy! ;)

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

Za pół roku wszyscy zapomną o tej dziwnej coronie, tak samo jak wtedy z SARS było, wtedy histeria była jeszcze większa, bo z powodu dwóch Tajlandczyków WHO zamknęła całe Toronto i nie odbyła się masa kongresów itd. Mój też wtedy się nie odbył, nieźle się wpieniłem wtedy...
>>>Btw. ilość śmiertelnych zachorowań na normalną grypę idzie w setki tysięcy rocznie w samej Europie (w porównaniu do ZERA na Coronę), ale oczywiście trzeba robić histerię z byle czego (w porównaniu do innych liczb).

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

hahhahh, ja i tak do Chin bym się nigdy nie wybierał, jest parę krajów, z których chętnie rezygnuję ;)
>>> bardzo możliwe, że jeśli tego nie opanują, to przełożą te turnieje do innych miast, albo i innych państw, to jest całkiem prawdopodobne, bo nikt nie chce ryzykować i ponosić odpowiedzialności za jakieś zachorowania, nawet jak nie udowodnisz, czy akurat z tego powodu. Jeśli już jakieś poślizgnięcie się w szatni z powodu posprzątanej podłogi jest problemem, to co dopiero Corona ;)

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

Oczywiscie ze durny, mogliby pozwolic w ramach wyjatkow niektorym sportowcom zdac we wczesniejszym terminie, za duzo sie przyklada "piorek" i "flag" do tej matury, robi z tego nie wiadomo co, ktora i tak praktycznie wszyscy zdaja.

| Odpowiedz
blokuj
LW

Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Ile takich jednostkowych przypadków sportowców w tak młodym wieku jest w Polsce?
Matura jest potrzebna, choć niektóre egzaminy i sposób technicznego podejścia do nich jest archaiczny. Mam tutaj na myśli głównie formuły ustne, których i tak potem nie wliczają w finalne wyniki przy rekrutacji na uczelnie wyższe.
A co do progu zdawalności. Zdarza się, że nawet 25% maturzystów jakiegoś egzaminu nie zdało w pierwszym terminie. Myślę, że to dosyć dużo mimo wszystko.

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

No ile jest? Podaj - na palcach jednej reki, bo i tak wiecej nie bedzie - ilu sportowcow jest takiej waznosci/kategorii jak Iga, ktorym matura koliduje z super-waznymi zawodami akurat w maju, decydujacymi i udziale w Igrzyskach Olimpijskich? Obawiam sie, ze jeden odosobniony paluszek Ci zawisnie w prozni ;)
---> W polskiej prasie w kazdym razie o innych nie pisano, ze maja taki problem ;)
>>> gdzie jest wola, tam jest droga, ale w skostnialym polskim szkolnictwie to najwyzej po kocich lbach ;)))
>>> skoczkom narciarskim (polskim "swietym krowom") tam zapewne i tak nic w maju nie koliduje, najwyzej w zimie jakas studniowka ;)))

| Odpowiedz
blokuj
Harry.

Poczytałem, poczytałem i znalazłem informację, że można zdawać maturę w Polsce w 2020 r. w terminie dodatkowym 1-19 czerwca (przyczyny losowe).
Myślę, że Iga i jej rodzice o tym wiedzą i podjęli taką, a nie inną decyzję (czyli najpierw matura, potem turnieje).

| Odpowiedz
blokuj
Harry.

Tom, często tak w życiu bywa, że nie można złapać dwóch srok za ogon i trzeba dokonać wyboru.
Maturę zdaje się raz, a RG jest co roku.
Iga zda maturę i będzie mogła grać, grać i jeszcze raz grać :-)

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

Sa inne kraje, gdzie jest pare terminow matury w roku, jakies jesienne tez. Tu (w PL) sie podchodzi do tego tak, jak gdyby ta matura to bylo zjawisko nadprzyrodzone, "dane z gory", o jednym jedynym mozliwym terminie. Tak ze inne kraje podchodza do tego na luzie, ale Polska oczywiscie ma swoje "swiete krowy" i "swiete terminy". Na nic ta matura i tak nikomu sie pozniej nie przydaje, wiem, ze pisalem jakies pieciogodzinne wypociny o Kordianie i Wokulskim, chleba za to pozniej nie zarobilem ;)

| Odpowiedz
blokuj
Pσtter

A może Iga celuje wysoko i w maturę i w wysokie łupy punktowe przed zamknięciem rankingu olimpijskiego, np. wygraną w Miami? :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Tom.

Ja tam na miejscu Igi polecialbym po prostu do Madrytu i w przerwie miedzy meczykami wskoczyl bym do Wwy czy tam Raszyna, albo zalatwil w ambasadzie polskiej w Madrycie terminy ;)))
>>> albo na telefonie w przerwach miedzy setami bym podyktowal tych pare bzdur ;)))

| Odpowiedz
blokuj
LW

No to ciekawe jakie kraje podchodzą do tego na luzie :). W Niemczech również jest z tym restrykcyjnie, jeśli ktoś pragnie mieć Abitur i ewentualną możliwość podejścia i spróbowania swoich sił na studiach wyższych.

| Odpowiedz
blokuj
Harry.

Ale dzięki maturze skończyłeś studia, potem dostałeś dobrą pracę, więc zarabiasz na chleb.
W moim drugim kraju matura też jest w maju, a terminy dodatkowe w czerwcu. Z tym, że tu zdaje się egzaminy ze wszystkich przedmiotów, których młody człowiek uczył się przez ostatnie 2-3 lata. A wyniki podawane są przez telefon.
Ot, taka ciekawostka :-)

| Odpowiedz
blokuj
stanzuk

Dziwne, że jeszcze tekstu hymnu wam nie zmienili. Nie pasuje do takiego lewackiego kraju, jakim teraz jest Holandia.

| Odpowiedz
blokuj
Harry.

No... do Holandii nie pasuje, ale do Niderlandów już tak.
A co do lewackości dawnej Holandii, to ulegasz stereotypom, jak nastolatek pierwszej miłości ;-))

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

no jasne, musiałem odfajkować na bardzo dobrze, "z pieśnią na ustach" i "ku chwale" tę maturę, w końcu jak już to już ;)))

| Odpowiedz
blokuj
LW

No widzisz sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie :P.
A te jesienne terminy to z reguły są poprawkowe. Mówisz pewnie tutaj o maturce międzynarodowej, która jest jeszcze bardziej rozłożona w czasie i jakby Iga taką zdawała to byłoby jeszcze gorzej...
Cały system należałoby sprowadzić i zreorganizować bo jedna Iga chce zdawać egzamin dojrzałości w tym roku? Daj spokój :P. Nie ma obowiązku zdawania matury Iga, choć robi bardzo dobrze, że zdaje. Tenis to nie wszystko,jeśli trafi się jej jakaś bardzo poważna kontuzja, która przekreśli jej karierę (tfu, tfu)to co będzie robić w życiu? To pragmatyczne podejście.

| Odpowiedz
blokuj
LW

Owszem system momentami jest skostniały. Ale upatrywałbym przyczyn tego w realiach historyczno-geopolitycznych naszego kraju. Najnowsza reforma, która właściwie już weszła w życie tylko pogorszy niestety kwestie programowe...i ewentualne przygotowanie młodego człowieka do dorosłego życia i dalszych studiów. Ech.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.