Wątek dotyczący artykułu

PKO Ekstraklasa. Lechia - Legia. Gra na alibi nie popłaca. Warszawianie odjeżdżają rywalom

Piłkarze Lechii Gdańsk przez większość spotkania nie potrafili w jakikolwiek sposób zagrozić Legii Warszawa. O wyniku spotkania zadecydował gol Pawła Wszołka. W doliczonym czasie gry gospodarzy dobił Mateusz Cholewiak.

przeczytaj cały artykuł

kataryniarz

Mam takie pytanie do obeznanych z polską piłką nożną. Interesują mnie określenia zawodników/drużyn tworzone od nazw drużyn z ekstraklasy. Przykładem jest tutaj Legia -legioniści (tak często mówia komentatorzy). Oczywiście wiem, że można też ich nazwać wojskowymi, tak jak i zawodników Cracovii pasami. Chciałbym jednak prosić obeznanego kibica o dopisanie do poniższej listy określeń odnazwowych i w nawiasie dopiero innych typu pasy, kolejorz. No chyba, że nie ma wcale odnazwowych. I nie interesuja mnie tylko to jak uważaja tak zwani prawdziwi kibice, ale ogólnie, choćby to jak mówia komentatorzy sportowi itp. Pozdrawiam.

Legia - legioniści
Cracovia - (pasy)
Śląsk - ślązaki/ślązacy
Lech - (kolejorze)
Pogoń -
Piast -
Lechia - lechici
Raków -
Jagiellonia
Wisła - wiślacy
Zagłębie - zagłębiacy (miedziowi)
Górnik -
Wisła - wiślacy
Arka -
Korona -
ŁKS - ełkaesiacy

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Solejuk

@kataryniarz:
Legia - Legioniści (Wojskowi)
Cracovia (Pasy)
Śląsk (Wojskowi)
Lech (Kolejorz, Duma Wielkopolski)
Pogoń (Portowcy,Duma Pomorza)
Piast - Piastunki
Lechia - Lechiści (Biało-Zieloni)
Raków (Czerwono-Niebiescy,Medaliki)
Jagiellonia - Jaga (Pszczółki)
Wisła Płock (Nafciarze)
Zagłebie (Miedziowi)
Górnik - Górnicy (Trójkolorowi)
Wisła Kraków - Wiślacy (Biała Gwiazda)
Korona - Koroniarze (Złocisto-Krwiści, Scyzoryki)
Arka - Arkowcy (Śledzie)
ŁKS (Rycerze Wiosny)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.