Wątek dotyczący artykułu

Koronawirus. Dramatyczny apel prezesa Stali do samorządów. Najpierw odejdą pracownicy, a później będą bankructwa!

Koronawirus coraz mocniej daje się we znaki klubom żużlowym. Niektóre samorządy postanowiły wstrzymać im dotacje. Skutki mogą być fatalne. - Najpierw będą odchodzić pracownicy, a później będą bankructwa - komentuje szef truly.work Stali Marek Grzyb.

przeczytaj cały artykuł


Bog Honor Ojczyzna

Kluby które nie mają kasy, powinny się zastanowić, czy nie wystartować w 1 lidze zamiast w Ekstralidze. Można jeszcze zrobic przetasowania żeby uchronić przed bankructwami i płaczem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Leon1985

@Bog Honor Ojczyzna: "Kluby, które nie mają kasy [...]."
Problem w tym, że żaden z klubów kasy miał nie będzie, skoro ich głównymi sponsorami są (mniejsze lub większe) firmy prywatne, dla których sponsoring jest przede wszystkim sposobem na promocję. Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców. Skoro nie ma kibiców, to dla sponsorów nie ma reklamy, a to oznacza, że firmy, które są sponsorami poszczególnych klubów nie mają interesu w wykładaniu pieniędzy na sport. Mało tego, każdy przedsiębiorca myśli dzisiaj raczej o tym jak przetrwać, więc tną wydatki na promocję własnej działalności przez sport, co raczej nikogo nie powinno dziwić. Nawet prezes leszczyńskiej Unii przyznaje, że nie ma dochodów, więc nie ma z czego płacić. Kluby w takich miastach, jak Gorzów, Zielona Góra, czy Leszno raczej nie padną, bo tam żużel jest niemal religią, ale pieniędzy w kasach klubowych z pewnością zbyt wiele nie będzie.

O przetasowaniach nie ma co mówić, bo skoro kluby ekstraligowe będą miały uszczuplone budżety, to co dopiero będzie się działo w klubach z niższych klas rozgrywkowych, skoro tam pieniędzy jest jeszcze mniej, a problem ze sponsorami jest generalnie ten sam. Rozwiązanie jest tylko jedno - renegocjacje wysokości kontraktów z zawodnikami i funkcjonowanie w oparciu o okrojone budżety.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.