Wątek dotyczący artykułu

Piłka ręczna. FC Barca blisko transferu kolejnego talentu. Domen Makuc następcą legendy?

Słoweniec Domen Makuc ma trafić z Celje do FC Barca Lassa. 19-latek uchodzi za jednego z najbardziej obiecujących graczy w Europie.

przeczytaj cały artykuł

kck

Domen to jest wielki talent, cwaniak jakich mało, niesamowity zmysł do gry kombinacyjnej, gra na zwodzie, duża dynamika. Barca zmieniła strategię transferową i bierze najbardziej uzdolnionych zawodników: Frade, Fabregas, Gomez, Mem teraz Makuć. Jestem pewien, że Sagosen dostał ofertę od nich, ale wybrał THW, jego im w tej całej układance najbardziej brakuje.
Tak jak Barcelona ma chyba najlepszą 1 linię tak THW drugą, może za wyjątkiem PR ale tam też są solidni gracze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handballek

Prawa połówka Mem Dolenec wsparta Jancem zdecydowanie ciekawsza od pary Reiking Weinhold. Na dwóch pozostałych pozycjach możliwość rotacji w obu zespołach dzięki tak uniwersalnym graczom jak Duvnjak Sagosen Palmarsson nie podejmuje się oceny która ekipa ma silniejszą 3 linie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kck

@handballek: Barcelona nie ma zagrożenia rzutowego z lewej połówk,i sprowadzili N'Guessana, Anderssona i to nie jest ten poziom. Dla mnie Mem to fajny grajek, który rzuci ci 1/6 jak i 5/6, w kadrze Francji wyżej cenię Remiliego, Richardsonie a przy Porte zastanowiłbym się. Barcelona na LR musi ustawiać Palmarssona, aby pierwsza 7 była jak najmocniejsza. Druga linia THW będzie lepsza w dużej mierze dzięki Sanderowi, dla którego rzucenie 8-10 bramek nie stanowi problemu plus doda kilka asyst do kolegów. Głębokość składu w 2 linii to dodatkowy plus dla THW, bo trzeba wpomnieć Bilyka, Nilssona i Zarabeca.
Moja klasyfikacja:
Sagosen>Palmarsson, Duvnjak>Cindrić(Dule był w wielkiej formie), Mem/Dolenec>Weinhold/Reinkind. THW na PR nie potrzebuje wirtuoza wystarczy, że wyjdzie w górę i rzuci, bo resztę zrobią Nikola, Dule, Sander. W LM PR Barcelony rzuciło tylko 4 bramki więcej, jeśli odliczyć od tego karne to może się okazać, że para z Kilonia więcej bramek na koncie.

| Odpowiedz
blokuj
jerseyus

@kck: Rozumiem, że chodzi Ci o to, że Kiel w przyszłym sezonie będzie miał najlepszą drugą linię. Z Sagosenem. Bo w tym sezonie LM środek rozegrania jest chyba najsłabszym ogniwem tej drużyny. Zarabec bardzo chimeryczny - za dużo ma meczów naprawdę słabych. Z kolei Duvnjak z LM i Duvnjak z reprezentacji Chorwacji to jakby dwaj różni zawodnicy. Przyjście Sagosena powinno niesamowicie wzmocnić Kilonię.

| Odpowiedz
blokuj
jerseyus

@kck: W prowadzonych przeze mnie rankingach drużynowych porównanie Barcy i Kielu po 13. kolejkach (ostatniej jeszcze nie opracowałem) wyglądało następująco (liczby oznaczają średnią punktów formacji na mecz): BR Barca-Kiel 530:451, LS Barca-Kiel 347:316, LR Kiel-Barca 550:506, ŚR Barca-Kiel 479:273, PR Barca:Kiel 462:426, PS Barca-Kiel 483:224, KO Kiel-Barca 549:400.

| Odpowiedz
blokuj
kck

@jerseyus: Przedstawię moje odczucia nie oparte na szczegółowych liczbach. Koło Kiel jest mocne bo jest tam silna para Pekeler - Wiencek, dlatego w przyszłym sezonie takich par w THW będzie więcej: Bilyk - Sagosen, Nilsson - Duvnjak/Zarabec. Na prawym rozegraniu para Weinhold/Reinkind zdobyła 74 bramki a Dolenec/Mem 78. Patrząc na statystyki należy brać pod uwagę trudność obu grup oraz klasę zespołów, z którymi grał Kiel. Zaskoczyło mnie trochę LS, bo w Barcelonie grał tam głównie Arino natomiast w Kiel mamy silną parę Dahmke/Landin, dysproporcja pomiędzy PS a LS Barcelony jest ogromna na korzyść prawego. Barcelona strasznie pompuje 1 linię do Fabregasa sprowadza Frade, do Gomeza Janca, jest Mortensen na LS plus solidny Arino. Chcieli Karalioka, pewnie zrobią podchody pod Banhidiego.

| Odpowiedz
blokuj
jerseyus

@kck: Arino to dla mnie jedno z największych pozytywnych zaskoczeń tego sezonu. Szczególnie jesienią grał nadzwyczaj dobrze. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że przewaga skrzydeł Barcelony bierze się w dużej mierze ze świetnej obrony i gry z kontry. A zwróciłeś uwagę na fatalny wynik PS Kielu? Ekberg jest przereklamowany, nadrabia karnymi, których moje rankingi drużynowe nie uwzględniają. W Kilonii na plus na pewno Reinkind, który wskutek kontuzji Weinholda grał dużo i dobrze. No i przede wszystkim Pekeler - skuteczny w obronie i w ataku. Barcelonie przyda się ktoś na koło, bo akurat Fabregas obniżył loty i zdarza mu się być rażąco nieskutecznym. Aha i jeszcze jedno - in minus bramka THW. Po części to "zasługa" Quenstedta, ale Landin też nie błyszczał w LM. Jako ciekawostkę podaję wyniki Kielc: BR - 524, LS - 223, LR - 296, ŚR - 364, PR - 427, PS - 397, KO - 582.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.