Wątek dotyczący artykułu

Koronawirus. Szwecja odwołała mecze seniorów, ale juniorzy mogą grać. "Państwo chce, aby ludzie czuli się swobodnie"

- Mamy dużo ofiar, ale nie ma chaosu jak we Włoszech. Gospodarczo cierpimy mniej. Czujemy się wolni. Korzystamy z inteligencji, choć oczywiście idiotów nie brakuje - mówi o sytuacji w Szwecji dr Nazad Asaad, lekarz i były piłkarz ŁKS-u Łódź.

przeczytaj cały artykuł


Pawel Brzana

Jedyny kraj który nie dał się zwariować. " Tutaj warto zauważyć, że Szwecja to jeden z najmniej restrykcyjnych krajów Europy pod względem zapobiegania zarażeniom COVID-19." Czytaj rząd Szwecji pilnuje swojej robioty tj. by państwo dobrze funkcjonowało i nie skupia się na wprowadzaniu dyktatury i zwiększania swoich wpływów. Szwedzi dobrze robią, już dane za marzecz i luty z 2020 pokazują że wcale nie było jakoś więcej zgonów w Polsce niż w poprzednich latach np. w 2018 w marcu zmarło 4tyś więcej ludzi niz w 2020. Dane ministerstwo cyfryzacji mówią wyraźnie. Po wybuchu epidemii pojawiły się obawy, że w marcu liczba zgonów będzie u nas rekordowa. Nałożyła się na to bowiem zapaść w służbie zdrowia. Wszystkie placówki medyczne odwołały planowe zabiegi. Na dodatek w wielu miejscowościach to służba zdrowia padła pierwszą ofiarą wirusa, a w efekcie dostęp do leczenia był dużo trudniejszy. W szpitalu w Skarżysku Kamiennej zamknięto w zasadzie większość oddziałów, gdy koronawirusa wykryto u jednej z pielęgniarek. W oddalonych o 13 km Starachowicach szpital zamieniono na jednoimienny. Najbliższy działający, w Końskich, od Skarżyska dzieliło prawie 38 km.

Mimo tych wszystkich negatywnych czynników liczba zgonów w marcu w porównaniu do marca zeszłego roku wzrosła o 213. Znacznie tragiczniejszy był marzec 2018 r., gdy zmarło aż 40 tys. 700 osób, czyli o 4 tys. 143 więcej niż w tym roku. Również w lutym 2018 r. liczba zgonów była wyższa niż w tym samym miesiącu w 2019 i 2020 r.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|10)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Konrad Adam

@Pawel Brzana: dobrze Brzana, że od was nie zależy zbyt wiele w tym kraju. A o statystykach porozmawiamy jak dotknie to twoich najbliższych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.