Wątek dotyczący artykułu

Liga Mistrzów. Vardar Skopje uratowany. Koniec ery Siergieja Samsonenki

Bez milionera Siergieja Samsonenki, za to z niezłymi perspektywami na przyszłość. Były prezes Mihajlo Mihajlovski zostanie nowym właścicielem Vardaru Skopje. Zwycięzcy Ligi Mistrzów mają przestać drżeć o swoją przyszłość.

przeczytaj cały artykuł

Mariusz7

Niezwykły czas czeka nas w piłce ręcznej. Kluby, które były do tej pory w cieniu, ale mają sponsorów, którzy mocną obronną ręką wychodzą z kryzysu mogą zbudować naprawdę mocne i 'tanie' drużyny, bo na obniżkę pensji zgodzić się będą musiały właściwie wszyscy zawodnicy/trenerzy. W Polsce na czarnego konia wyścigu może wyrosnąć nam klub z Puław. Wiadomo chemiczny gigant w takim czasie na pewno ma się dobrze. Pisałem miesiąc temu, że Vive i Wisłę czeka redukcja budżetów nawet o 30% i wtedy myślałem, że trochę tę statystykę zawyżyłem, a teraz wszystko wygląda na to, że ją jednak zaniżyłem. Widzę, że o Kielcach wszyscy tu informowani są na bieżąco przez największego fana @WISŁA1947 który o dziwo nie piszę nic na temat Płocka, a tu według mnie sprawa równie ciężka jak nie cięższa niż w Kielcach i niech nie zmylą Was te dwa transfery do Płocka, bo prawdopodobnie były klepnięte one jeszcze na obecnym budżecie Wisły. Samorządy już liczą straty spowodowane lockoutem państwa i w optymistycznych przewidywaniach jest to 15% dochodów w dół. W pesymistycznych nawet 30%. Wiadomo, że w przyszłorocznych budżetach najmocniej ucierpi sport i rekreacja (a może nawet i w tych jak będą zwoływane sesje nadzwyczajne), bo trzeba będzie ratować przedsiębiorców. Wszyscy wiemy, że 'tarcza' to za mało. Do tego dziś PKN Orlen zapowiedziało, że przez fatalne wyniki z I kwartału dokona odpisu na 2.5 mld złotych, a przecież I kwartał to małe piwo przy tym jaki wynik zanotują w II kwartale. Mało tego zmienili rekomendację wypłat dywidendy z 3 zł na 1 zł, a więc zabierają aż 67% z zysku inwestorom, którzy wkładają tam realne pieniądze to co będzie przy negocjacjach sponsora tytularnego, które chyba już powinny się odbywać, bo jak dobrze pamiętam obecna umowa była do 30 lipca 2020 z możliwością przedłużenia o jeden rok. Patrząc na ruchy Orlenu to jeśli udałoby się ugrać nawet 50% tego co Orlen dokładał do klubu z Płocka to trzeba by było uznać to za naprawdę spory sukces pana Czwartka. Oczywiście na koniec dodam, że nie jestem z Kielc, ani nie jestem kibicem Vive (takie zarzuty na pewno się pojawią). Jestem bezstronnym obserwatorem i uważam, że następny sezon Superligi może być dużo bardziej wyrównany niż się wszystkim wydaje. Szkoda tylko, że zapewne poziom sportowy PGNiG Superligi pójdzie trochę w dół, bo od kilku sezonów mozolnie budowano go i wiele trudu (zapewne) zostanie zaprzepaszczone przez małego wiruska.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handWeeDball

@Mariusz7: ciesze sie ze ktos taki sie tu znalazl :D ale obawiam sie ze na tym 'forum' jest malo osob ktore zrozumieją co napisales...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handWeeDball

@Mariusz7: z drugiej strony wirusek tez moze byl wymierzony poniekąd w sport (bo chyba ze to wszystko to przypadek to juz nikt nie wierzy, zaraz bada szczepionki obowiazkowe, bo jak nie to do samolotu nie wsiadziesz, albo na impreze nie pojdziesz) bo kwoty za kopanie pilki sa mocno przesadzone albo za rzucanie do kosza typu NBA albo inne NFH .... Rykoszetem dostaje sie calej reszcie. Jak sezon nie zacznie sie normalnie, a jak ma sie niby zaczac jak final LM zaplanowany jest na grudzień?! robic calym druzynom co mecz testy ? Latac po europie ? To juz w ogole abstrakcja jak narazie. Chcialbym zeby wrocilo wszystko do roku 2019 ale to juz nigdy moze sie nie powtorzyc

| Odpowiedz
blokuj
WISŁA1947

@Mariusz7: ", a tu według mnie sprawa równie ciężka jak nie cięższa niż w Kielcach i"
Ostro śmiechłem :) Przede wszystkim żaden z Ciebie bezstronny obserwator bo w większości komentarzy czepiasz się Wisły o wszystko, o rotowanie Sabate, o Zdrahalę. Kolejny kielecki troll udający że nie jest kielecki tylko "obiektywny" i kolejny który usiłuje przerzucić rozciągnąć widmo kryzysu także na Wisłę mimo że nic takiego nie ma miejsca, do Wisły zawodnicy przychodzą a z Kielc odchodzą, to w Kielcach nie płaciło się na długo przed wirusem ale to oczywiście Wisła jest w gorszej sytuacji finansowej niż Kielce:)Pisałem już dokładnie dlaczego to Wisła wyjdzie obronną ręką (struktura właścicielska, potencjał sponsorów) ,jak sobie chcesz to wyszukaj i poczytaj.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Arkady 241

@Mariusz7: Zarzut i tak się pojawi, bo napisałeś coś na Orlen a Orlen miał wyjść bez szwanku wg niektórych.
Co do PGNiG Superligi, to nie tylko nasza liga. Poziom drastycznie spadnie choćby w Hiszpanii gdzie Barca mimo wszystkich swoich problemów, nadal będzie wielkim hegemonem w tamtejszej lidze.

| Odpowiedz
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

@Arkady 241: póki co Orlen nie wystosował żadnego komunikatu o redukcji środków przeznaczonych na dofinansowanie klubów sportowych, tak jak to zrobiło PGE więc na chwilę obecną są to jedynie domysły. Co nie znaczy oczywiście że tak nie będzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
kret

@Mariusz7: Czym innym jest strata, a czym innym płynność finansowa. Strata bilansowa nie oznacza braku pieniędzy. Tych w Orlenie nie brakuje. Zobacz na inwestycje Orlenu, podwyżki, walka z wirusem, itp.

| Odpowiedz
blokuj
Mariusz7

@z Tumskiego Wzgórza: Płock bazuje na dwóch mocnych sponsorach jeśli oba podmioty mocno odczują skutki kryzysu, a na pewno odczują to tu sprawa się mocniej komplikuje niż w Vive, które ma tych podmiotów dużo więcej to prosta matematyka. Tak jak pisałem budżety zarówno Vive jak i Płocka spadną o 30-50% w dół.

| Odpowiedz
blokuj
Mariusz7

@WISŁA1947: Wiesz normalni ludzie jak czegoś nie rozumieją, a się trochę na tym znają to to krytykują. Sabate z tego co wiem to nawet duża część kibiców z Płocka krytykuje czy to też jest tajna opcja z Kielc? Polecam udanie się do specjalisty, bo świat wcale nie jest zero jedynkowy, a tak już odnosząc się do twoich wypocin nigdzie nie napisałem, że sytuacja finansowa Wisły jest gorsza od Kielc (lubisz wkładać kłamstwa w usta postronnych nie pierwszy raz to zauważyłem), po drugie właśnie w tym komentarzu pokazałem, że struktura właścicielska wcale nie jest taka mocna jak ci się wydaje i już zaczyna się szukanie oszczędności dlatego utrzymanie budżetu przez Wisłę to zwykłe bujanie w obłokach budżet będzie niższy o 30-50% i kto wie czy pod względem budżetu przed sezonem to nie Azoty będą dysponować najwyższym z całej Superligi.

| Odpowiedz
blokuj
Mariusz7

@kret: Oczywiście, że w Orlenie zaczyna brakować pieniędzy świadczy o tym m.in obniżenie dywidendy o 67% dla akcjonariuszy, a jeśli akcjonariusze dostają tak mocno po kieszeni to nie wierzę w to, że podmioty, które są sponsorowane przez Orlen będą dalej dostawać tyle samo kasy.

| Odpowiedz
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

@Mariusz7: a ja jestem odmiennego zdania. Mamy dwóch sponsorów, to prawda, ale nie powiesz mi, że kilkadziesiąt małych firm prywatnych jest większym gwarantem finansowym w czasie kryzysu niż gigant z branży petrochemicznej. Owszem Orlen też swoje straci, ale mają mechanizmy pozwalające przetrwać trudne warunki, a sponsor prywatny, często lokalny? Dla nich epidemia to walka o przetrwanie. Orlen nie straci wiele dając Wiśle mimo kryzysu 4 mln zł bo oni to odrobią jednym podniesieniem cen paliw, a przysłowiowa kwiaciarnia?

| Odpowiedz
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

@Mariusz7: skoro budżet będzie o połowę mniejszy, a klub mimo to podpisuje nowe kontrakty, to nic tylko zawiadomić prokuraturę i NIK za działanie na szkodę spółki ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
mgr inż. Uthar

@Mariusz7: każdy stara się jak może minimalizować straty. Rynek paliwowy i lotniczy w większości stanął. Sa miejsca już gdzie niemal płacą za odbiór ropy.

| Odpowiedz
blokuj
mgr inż. Uthar

@z Tumskiego Wzgórza: u mnie produkowali maseczki dla ludzi i szpitali mimo iż produkujemy samochody. Dodatkowo wyposażyli jeden szpital w sprzęt i wypłacili dodatki pracownikom. To o niczym nie świadczy bo jak produkcja i sprzedaż nie ruszy będą zwolnienia.

| Odpowiedz
blokuj
kck

Transfery Wisły:
Piechowski ------>Terzic
Sulić-----> Serdio
Żabić ------>Toto
Mlakar----->Fernandez
Góralski----->?
Matulić----->?
Zdrahala------>?

Wisła ma obecnie 15 graczy, dojdzie zapewne PS. Wisła trochę zaoszczędzi.

| Odpowiedz
blokuj
Złoty Bogdan

@z Tumskiego Wzgórza: Gwiazdorski kontrakt Zdrahali, sowite wynagrodzenia dla menedżerów zawodników, prokurator pewnie miałby co robić (działanie na szkodę spółki) :)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.