Wątek dotyczący artykułu

Strażacy zalali IV-ligowy klub. Minister sportu pomoże

Straż pożarna zalała boisko RKS-owi Okęcie wypompowując wodę po ulewie. - Mam w klubie 220 zawodników. Co im powiem? - rozkłada ręce prezes IV-ligowca. Pomoc deklaruje minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

przeczytaj cały artykuł

o ja cię

Niestety ale większość OSP w odróżnieniu od zawodowej straży pożarnej to przypadkowi często niezbyt mądrzy ludzie wiec i ich działania ograniczają sie do prostych czynności nie wymagających myślenia ani przewidywania skutków ich działań.Ważne dla nich niezależnie czy potrzebny jest sam udział w jakiejkolwiek akcji bo za to maja płacone. Wielokrotnie widziałem i czytałem jak do np. stłuczki lub wjechania pojazdu do rowu przyjeżdżają jednostki z trzech okolicznych OSP i ich zbędne działanie ogranicza się z konieczności do odłączenia akumulatora.Po prostu druhowie rwą się do działania czasami nawet jesli to przyniesie wiecej szkody niż pożytku i tak najpewniej jest w tym przypadku skoro zawodowi strażacy nie widzieli potrzeby interwencji

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wiktorek

@o ja cię: A co strażacy mieli zrobić z tą wodą? W kieszeniach wynieść? A straty musi pokryć ten kto wcześniej nie przewidział tego, że może padać deszcz i wydał pozwolenie na budowę ulicy, garaży i in. bez odpowiednich odwodnień - czyli gospodarz terenu t.zn. prezydent Warszawy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Marek Zegarek

@Wiktorek: A skąd założenie, że była jakakolwiek potrzeba usuwania tej wody? Przecież byli tam wcześniej zawodowi strażacy i takiej konieczności nie stwierdzili!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.