Wątek dotyczący artykułu

Łukasz Kuczera. Szpila tygodnia: Walkower dla Stali. Każda inna decyzja będzie przyzwoleniem na kombinacje [KOMENTARZ]

Od kilkunastu dni w PGE Ekstralidze trwa dyskusja o robieniu nawierzchni, po czym prezes Michał Świącik wychodzi cały na biało i sprawia, że tor w Częstochowie wygląda jak pole rolne. Czas z tym skończyć i podjąć męskie decyzje.

przeczytaj cały artykuł

moderator

Red. Kuczera... Wrocław, czyli taki w pełni obiektywny artykuł. Wszystkim, którzy rzucili się na Świącika jak bulteriery przypomne o nie tak dawnej dyskusji o torach, a ściślej ich przygotowaniu i braku widowiska. Pamietam jakie prezes miał marzenie kiedy zaczął wyciągać ten klub z bagna. Solidne podstawy finansowe, dobrzy zawodnicy, szkolenie młodzieży i... dobre widowiska sportowe. Pamiętam też jak usilnie zabiegał o przyjście Cieslaka do Cz-wy bo to swój człowiek i fachowiec, który jednocześnie przyciągnie wielu sponsorów. W zeszłym roku jakoś tam było i mimo zgrzytów zakończyło się sukcesem. W tym roku spełniono oczekiwania Cieślaka wymieniając Zagara na Doyla. Zespół miał być kompletny i walczyć w finale z Unią. Niestety Jason zanotował spadek formy a pan Marek nie potrafił mu pomóc bezradnie rozkładając ręce. (w tym samym czasie Matej robi furorę w Motorze) I co dalej? Lwy notują trzy kolejne porażki na własnym torze, przy czym nie ma nawet widowiska... tylko taktyka. Nie chcę takich "widowisk"! Nie chce takiej taktyki, gdzie trener przyjezdnych patrzy na tor i mówi: "chłopaki to jest nasz tor, taki jak w ZG!" Jak można było zrobić tor zbliżony do tego co w ub. roku i co preferuje trener gosci? Tam są ludzie myślacy i nie dadzą się nabrać dwa razy na tę samą sztuczkę! Jak ma się zawodnik odbudować kiedy przegra start, dostanie szprycę i pozamiatane? Jak przegrać, to po walce ale na torze umożliwiającym tą walkę. Pamiętam jak Andzia Puczyński opowiadał w TV jak przygotować tak wspaniały tor... jak w Cz-wie. Bo rzeczywiście - tu się działo. Był taki turniej bodajże o puchar prezydenta miasta - przeszło 20 biegów - już w pierwszym było ostre ściganie i trwało to końca, bez dziur itp. A tu co? Ani widowiska, ani wyniku. Zresztą w tym sezonie znacznie bardziej widowiskowa jest I liga. Myślę, że prezes nie mogąc się dogadać miał po prostu tego dość i chciał przywrócić stary, dobry częstochowski tor. Pewnie gdyby nie covid 19 zrobiłby to w przerwie wakacyjnej, ale w tym roku nie ma czasu. Zaryzykował. Wykorzystał doswiadczenie toromistrza i Andzi. Nie przewidział jednak aż tak silnych opadów i reakcji nawierzchni. Nie wiem, czy popełnił błąd, nie wiem czy wolno mu było coś tam dosypać. (jeśli nie to zapewne poniesiemy konsekwencje) Jestem jednak przekonany, że nie działał celowo przeciwko jakiejkolwiek drużynie przyjezdnej! Nie po to z mozołem coś się buduje latami aby w tak prymitywny sposób (zakładając celowe preparowanien toru) wszystko zburzyć! Prezesowi można zarzucić pewne rzeczy (jak kazdemu) ale nie to, że jest imbecylem i nie to, że działa nie fair! Martwi mnie postawa pana Marka, który jak się wydaje nie jest zdolny do kompromisu, ma nieco wybujałe ego i już drugi raz zostawia klub w krytycznym momencie. Pierwszy raz - w rok po zdobyciu DMP - po spadku z ekstraklasy. Obecnie przyniósł kopertę z wypowiedzeniem kiedy już wiedział, że ten tor " nie odpali". Nie w poniedziałek, czy wtorek tylko w dniu meczu. A ja go zawsze broniłem... kiedy inni pisali o nim 0,7 i takie tam - nie ważne. Jes mi smutno i przykro. Szkoda, że nie potrafimy dogadać się w kryzysowych sytuacjach jak normalni ludzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Alibaba

@moderator: Szanuję to co napisałeś, tylko zastanów się, czy Cieślak przypadkiem nie miał racji mówiąc, że nawet zawodnicy Włókniarza powinni umieć jechać na takim torze? Czy ten tor był inny dla Dudka, Protasiewicza, Łaguty itd? Natomiast największym błędem było ruszenie tego toru na taką głębokość w TRAKCIE trwania rozgrywek gdy terminy są napięte jak bycze jądra.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.