Wątek dotyczący artykułu

Żużel. Półtora okrążenia. Pandemia słabej formy w GKM-ie. Najłatwiej wyrzucić zepsutą zabawkę i wziąć nową [FELIETON]

Dla mnie synonimem GKM-u z tego sezonu jest Krzysztof Buczkowski. Jego emocjonalny wywiad w trakcie poniedziałkowego spotkania w Gorzowie powinien otworzyć paru osobom oczy. Widziałam wrak zrezygnowanego człowieka. To był przygnębiający obrazek.

przeczytaj cały artykuł

OST4F-T0-P4J4C

Odpowiedź jest bardzo prosta !!! Problemem jest brak trenera z prawdziwego zdarzenia, bo ten co jest to się nie nadaje nawet do drugiej ligi. Kempiński niczego nie osiągnął jako zawodnik, a tym bardziej jako trener. Od kilkunastu lat kiedy jest trenerem nie wychował żadnego zawodnika, który po zakończeniu wieku juniora z powodzeniem rywalizowały z seniorami choćby na poziomie pierwszej ligi. Zarząd klubu zrobił z niego na siłę trenera. Na szybko skończył jakąś roczną wieczorówkę, żeby mieć średnie wykształcenie. Jak taki człowiek, może być autorytetem dla młodzieży, zawodników takich jak Pedersen, Łaguta ? Jak on ma skonsolidować drużynę , jak on nie umie złożyć prostego zdania w języku angielskim. Jak się ogląda filmy z zawodów, to widać co ten człowiek ma do przekazania zawodnikom - jedyna jego rada od zawsze "trzymaj krawężnik". Ale przyczyną tego stanu, że w GKM jest taki trener są członkowie Rady Nadzorczej GKM S.A. w osobach Panów Fijałkowskiego I Cichorackiego. To oni sterują wszystkim z tylnego siedzenia i trener - figurant jest dla nich wygodny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (14|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
fabioGKM

@OST4F-T0-P4J4C: Zrobię wyjątek logując się tutaj bo już dawno ten portal jest dla mnie skreślony jednak wobec tak trafnej wypowiedzi nie można przejść obojętnie! Niestety, ale to wszystko racja. Ja to wiem i Ty to wiesz, niech wiedzą inni! Co psuje GKM od środka? Właśnie bohaterowie o których mowa. Fiałkowski (nie Fijałkowski), Cichoracki i ich marionetki! W zasadzie to tyle! Ale to jest też mentalność! Jak ku... można pieprzyć przez tyle lat, że Kempes to dobry duch, super gość i człowiek stąd, którego historia jest znana wszystkim adeptom i nie tylko! Koleś po 6-ciu klasach podstawówki i przyuczeniu zawodowym... Jak mawiał mój kolega "ręcznym granatem od pługa oderwany".
Przecież nawet w grzeczny sposób Linbaeck się wypowiedział o tym, że czuje różnicę i komfort bo dziś po meczu może podyskutować z trenerem w Języku angielskim i omówić błędy i taktykę! Ile jeszcze ci dwaj panowie będą prowadzić w Grudziądzu ten własny folwark?! I niech nie pieprzą, że są niezastąpieni bo na ich miejsce są chętni, ale pod warunkiem, że oni zabiorą swoje łapska daleko od tego klubu! Naprawdę w Grudziądzu może być lepiej bez nich! Bez tego betonu! Umysłowego oczywiście! Nowy zarząd, trener z prawdziwego zdarzenia! I koniec z odcinaniem kuponów! Tego potrzebuje GKM! Pozdrawiam!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
fabioGKM

@OST4F-T0-P4J4C: Zrobię wyjątek logując się tutaj bo już dawno ten portal jest dla mnie skreślony jednak wobec tak trafnej wypowiedzi nie można przejść obojętnie! Niestety, ale to wszystko racja. Ja to wiem i Ty to wiesz, niech wiedzą inni! Co psuje GKM od środka? Właśnie bohaterowie o których mowa. Fiałkowski (nie Fijałkowski), Cichoracki i ich marionetki! W zasadzie to tyle! Ale to jest też mentalność! Jak ku... można pieprzyć przez tyle lat, że Kempes to dobry duch, super gość i człowiek stąd, którego historia jest znana wszystkim adeptom i nie tylko! Koleś po 6-ciu klasach podstawówki i przyuczeniu zawodowym... Jak mawiał mój kolega "ręcznym granatem od pługa oderwany". Przecież nawet w grzeczny sposób Linbaeck się wypowiedział o tym, że czuje różnicę i komfort bo dziś po meczu może podyskutować z trenerem w Języku angielskim i omówić błędy i taktykę! Ile jeszcze ci dwaj panowie będą prowadzić w Grudziądzu ten własny folwark?! I niech nie pieprzą, że są niezastąpieni bo na ich miejsce są chętni, ale pod warunkiem, że oni zabiorą swoje łapska daleko od tego klubu! Naprawdę w Grudziądzu może być lepiej bez nich! Bez tego betonu! Umysłowego oczywiście! Nowy zarząd, trener z prawdziwego zdarzenia! I koniec z odcinaniem kuponów! Tego potrzebuje GKM! Pozdrawiam!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Komentarz usunięty
OST4F-T0-P4J4C

@fabioGKM: Kibice, którym zależy na tym klubie powinni coś z tym zrobić. Ten klub może uratować tylko jego właściciel - miasto Grudziądz w osobie prezydenta. Jeśli nic się nie zmieni, Kempiński nadal będzie trenerem, to scenariusz jest następujący - odchodzi Łaguta, nikt wartościowy tutaj nie przyjdzie i w przyszłym roku, jedziemy ostatni sezon w EL. Moim zdaniem jest teraz niepowtarzalna okazja postawić ten klub na nogi. Tą okazją jest trener Marek Cieślak. On zrobił z Łaguty takiego zawodnika jakim jest, pod jego ręką Buczek jeździł najlepiej w swojej karierze. Dla Cieślaka Łaguta zostałby w Grudziądzu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Sellex

@fabioGKM: kalka wielu klubowych historii...Przyspawani do koryta kolesie wzajemnej adoracji.. Hermetyczny beton i układziki bez sportowego happy endu.. Kiedyś myślałem że to tylko tak w Opolu,od jakiegoś czasu wiem że tak szersza zarazą...Bez oczyszczania tych chorych klimatów, otchłań marazmu na wieki

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.