Wątek dotyczący artykułu

Tauron Liga. Energa MKS Kalisz z trzecią wygraną w sezonie. Joker Świecie się postawił, ale nie urwał punktów

Za nami poniedziałek pełen emocji w Tauron Lidze. Siatkarki Energi MKS-u Kalisz po ponad dwóch godzinach walki pokonały w Świeciu drużynę Jokera 3:1. MVP meczu została Ewelina Polak.

przeczytaj cały artykuł

Nowakowy

@Igor Kowalik: Myśle że jeszcze ten sezon i przyszły zostanie w Tauronlidze może do Rzeszowa bo pamiętaj że środkowym jest się przebić o wiele ciężej za granicą niż atakującym czy przyjmującym.Ja myśle że mogłaby iść do Turcji bo we Włoszech będzie mieć bardzo cięzko sie przebic a ja bym ją widział np w Eczacibasi albo Fenerbahce. Razem z Bosković w Eczacibasi by stworzyły fajną paczke ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
italianista

@Igor Kowalik: Nie sądzę. Turcja to nie jest kierunek do rozwoju, a z Włochami może być różnie ze spędzaniem czasu na boisku i trenerami. W Kaliszu ma póki co warunki do rozwoju, jest tam atmosfera, team spirit i więź między zawodnikiem a trenerem. A dodatkowo jak Kalisz gra ze Szperlak i Bałuk na przyjęciu, to Centka może trenować atak w każdym meczu i na przestrzeni całego meczu, bo dostaje bardzo dużo piłek. Najlepiej by było, gdyby przeszła do Rzeszowa, ale tam każdy chce przejść, a dodatkowo są tam już 3 niezłe środkowe. Centka musi grać w szóstce w reprezentacji - Kąkolewska na pozycji nr 3 a ona na pozycji nr 6. Jeśli nie będzie grała w szóstce, będzie to znaczyło o chorobie psychicznej polskiego selekcjonera. Nawet w juniorkach w me 2018 powinna była grać w szóstce, a grały Gryka i Laskowska, a wejścia Centki dawały o wiele więcej. Gryka finalnie wylądowała w USA, co jest końcem poważnej kariery, to samo Orzoł. Laskowska gra w Radomiu, chociaż grą bym tego nie nazwał, raczej epizodami. Tylko europejska siatkówka daje możliwość do rozwoju, nawet Amerykanki uciekają z USA i grają tylko w Europie. Brak Centki w szóstce uznam za sabotaż Nawrockiego, kolejny już zresztą. Jej atak łączy jednocześnie zasięg, siłę i dynamikę. Alagierska ma o wiele słabszy atak i jest naprawdę dobra tylko z przesuniętej krótkiej. A już testowanie Świrad przez Nawrockiego kosztem np. Różyńskiej to poniżej wszelkiej krytyki jest. Świrad ma mecze, w których kompletnie nie istnieje w ataku, bo ma mały zasięg (183 cm), a jeśli nie istnieje w ataku, to z reguły też w bloku i zagrywce, bo to wpływa na pewność siebie. Jej atak jest w znacznej mierze uzależniony od tego, jaka środkowa jest ustawiona naprzeciwko niej, z reguły im wyższa tym gorzej dla niej. Centka zawsze gra dobrze w ataku i gra wszystkie jego formy. W zeszłym sezonie klubowym skończyła przesuniętą krótką na bardzo dużym zasięgu. Pierwszy raz coś takiego u środkowej widziałem. Tylko Polańska jest na równi, a w zasadzie jest lepsza niż Centka w ataku, no i poprawiła zagrywkę dzięki Antidze. Kąkolewska jest wg mnie minimalnie gorsza w ataku od tej dwójki. Też ma zasięg, ale wydaje mi się, że Centka czasem atakuje z wyższego pułapu. Ale Kąkolewska poprawiła atak u Akbasa. W reprezentacji atakowała prawie bez najścia, stojąc w miejscu, więc siła uderzenia nie mogła być rozwinięta, a teraz przy najściu ma każdy krok policzony i wycyzelowany. Widać, że to było trenowane. Takiej dynamiki w ataku z krótkiej nie miała jeszcze nigdy. Widać, jaką miernotą trenerską jest Nawrocki, zresztą Rzeszów też wprowadził podobną formę ataku centralnie ze środka siatki, tylko że tam Stencel nabiega bardziej od prawej strony i w ataku uderza w kierunku przeciwnym do kierunku, w którym nabiegała, czyli do strefy nr 1, Kąkolewska z reguły do strefy nr 5. No cóż, a w reprezentacji jedynymi formami ataku proponowanymi przez Nawrockiego są prawe i lewe skrzydło. Nie wolno nie daj Boże grać środkiem, nie wolno grać ekonomicznie, trzeba zajechać skrzydłowe, żeby reprezentacja przypadkiem za daleko nie zaszła. Centka i Kąkolewska muszą grać w reprezentacji, najlepiej w szóstce, to atak będzie mógł iść w każdym ustawieniu środkiem przy dobrym przyjęciu, do tego w mojej opinii Stencel, bo ma regularny atak, bardzo dobre dogranie i obronę jak na środkową (wg mnie z polskich środkowych w tych dwóch ostatnich elementach jest najlepsza). Alagierska jest dobra na środek, ale jeśli Nawrocki chce grać o medal z buraka na MŚ 2022. Chyba, że powoła 4 środkowe, to wówczas można brać pod uwagę ją i kilka innych zawodniczek.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Marek Zegarek

@italianista: "Stencel, bo ma regularny atak, bardzo dobre dogranie i obronę jak na środkową (wg mnie z polskich środkowych w tych dwóch ostatnich elementach jest najlepsza)." - chyba w tych elementach pominąłeś Igę Wasilewską...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.