Wątek dotyczący posta na blogu

Sezonowy Typerek WTAplus - Edycja 19/20

Tom.

> > >Iga idziesz!!! ;)>  >  >UWAGA!!! EDYCJE TE KONCZYMY PO FRENCH OPEN 2020 >>> ZAPRASZAM NA NASTEPNA EDYCJE 2021. JESLI ODBEDZIE SIE AO 2021, TO BEDZIE ON PIERWSZYM ETAPEM TEJ EDYCJI!!! ========================================= ZAWODNICZKI NA AO 2021 ========================================= 1. Iga (…)

przeczytaj cały artykuł

Tom.

No jest wreszcie ten wywiad-rzeka z trenerem Igi. Bardzo ciekawy i czyta się to z zainteresowaniem: "zazdrosna Aga", potencjalna rezygnacja z Wimbla, ucieczki Igi, analiza jej plusów i minusów na korcie, oferty pieniężne itd. wszystko jakby ok i w sumie obraz pozytywny, wyluzowany, wywołuje sympatię dla sztabu i Igi, a jednak... no nie wiem, czy naprawdę takie wręcz niedyskretne odkrycie kart i wewnętrznych układów w sztabie jest potrzebne? Po co to publiczności? Jak na mój gust zbyt dużo gadał.... Poczytać oczywiście warto i nawet trzeba, by go czy ich zrozumieć... To opuszczanie turniejów na przykład jako wręcz filozofia... Ale że z Wimbla by zrezygnowali po hipotetycznej wygranej w Rolandzie w czerwcu, to mnie już jednak powaliło... Potem zrelatywizował "no może by zagrali". I rzeczywiście powiedział że optymalne byłyby cztery szlemy na rok (najlepiej wszystkie wygrane), a poza tym nic :D Pewnie jako żart ;) No a zresztą raczej trzy, bo przecież z Wimbla by zrezygnował, w końcu lipiec i czerwiec tak blisko leżą ;))) No nic ale ogólnie sympatycznie gada, nawet jeśli według mnie chyba zbyt wylewnie nadaje, choć... a sam nie wiem, reakcje userów pod artykułem były w sumie pozytywne...
>>> jak kiedyś pisałem: w takim zalaniu ludźmi wywiadami też jest jakaś metoda, na pewno kontrastuje to w pozytywny sposób z mową-trawą na okrągło, ale... no właśnie: póki dobrze idzie to takie coś jest dobre, ale jak im zacznie gorzej iść, to różni "życzliwi" dziennikarze zaczną cytować z tych wypowiedzi ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pσtter

Jak to było, "Sierzputowski i Abramowicz muszą odejść!" we wrześniu? Fakt, lanserem i amatorem był we wrześniu, w październiku jest wybitnym trenerem i specjalistą w swoim fachu.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom.

Co do Sierzputowskiego, to zastanawiam się, po co on Idze jeszcze właściwie jest potrzebny... really. Do wszystkiego są już jacyś specjaliści, nawet Nick Brown wchodzi coraz częściej do gry... On sam (Pan Piotr) przyznaje, że nawet 10 minut treningu kortowego nie wytrzyma z Igą, bo się zmacha i nie nadąża... Czy nauczy ją lepszego serwowania i bekhendu? Ok może ma jakieś oko i widzi te jej błędy, których Wilander nie widzi, ale uczyć musi ktoś inny, pod jego nadzorem najwyżej... Trener ogólny, hmmm, do planowania opuszczania turniejów ? ;) Zdaje się, że sama Iga go już dawno przerosła, no ale rozumieją się jako kumple i dlatego jest. Jako koordynator? Oby dał w tym wszystkim radę, mam co do tego duże wątpliwości... Ale niech się pomylę! ;)

| Odpowiedz
blokuj
FanRadwana

Trenować z nią nie potrenuje. Ale z nim Iga czuje się bardziej komfortowo, na czym koniec końców wychodzi na plus. Dodatkowo - z tego co udało mi się wywnioskować - bardzo odpowiada jej planowanie Sierzputowskiego. Dodatkowo sprawdza się dobrze jako organizator. Nawet jeśli sam nie będzie z nią hasał po korcie, to i tak ma kilka istotnych funkcji to wypełnienia. Na ten moment przynajmniej ;p

| Odpowiedz
blokuj
Tom.

To że jej to odpowiada (planowanie turniejów przez niego) stwierdził ON. W tym wywiadzie. No chyba że to ona gdzieś powiedziała sama?
Jednocześnie stwierdził on w tym samym wywiadzie, że uwielbia ona rywalizować w turniejach, a nie lubi bez końca odbijać piłki na treningach. Inaczej by z nich nie uciekała.
>>> Ja pomału przechodzę na tryb wsłuchiwania się w to, co mówi ona sama, a nie ojciec czy trener. Wydaje mi się mianowicie, że to może być ciekawe, to są teraz jej pieniądze i ona będzie podejmowała coraz więcej decyzji. Jeśli w jakimś wywiadzie publicznie pochwali Sierzputowskiwgo za jego planowanie turniejowe, to w to uwierzę. Dopóki to mówi tylko on, to trzeba na to nałożyć "filtr gaduły", bo facet ostatnio nadaje na wszystkich stacjach na okrągło ;)
>>> ciekaw jestem czy by go poparła bez zmrużenia oka, gdyby zrezygnował kompletnie z trawy, włącznie z Wimblem, po wygraniu RG w czerwcu ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
FanRadwana

Odniosę się tylko do Wimbla - widać było w tym wywiadzie, że powiedział to "za szybko". Z tematu odpuszczajki Wimbla z każdym kolejnym pytaniem zaczął się wycofywać. W sensie - odpuścić mniejsze turnieje trawiaste po sukcesie w RG jak najbardziej można by było. Taki Rafa robi to od dawien dawna odhaczając tylko Wimbla. Z tym, że... Iga pomimo szlema w juniorach nie za bardzo umie na trawie. Więc każdy taki jeden turniej, to dla niej w tym momencie niezbędna nauka. Pozostaje wierzyć, że RG przynajmniej przez następne 2-3 lata nie wygra ;ppp

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Tom.

No właśnie, jak na takiego wielkiego stratega i jedynego znawcę słabości Igi, na jakiego się ostatnio nieustannie i gadatliwie kreuje (a zatem - nie wymawiając tego głośno - uważając się za jedynego, który te słabości może poprawić), to jak na to zbyt szybko coś takiego mu się "wymsknęło". I ciągle mu się "powiadają" dziwne częściowo nieszczęśliwe sformułowania. Może powinien poradzić się Abramowicz, jak rozmawiać z mediami? ;) Facet robi wrażenie, jakby tworzył pewne treści na gorąco w czasie wywiadów, co też kontrastuje z wizerunkiem przewidującego stratega. ;)
Btw. nie chciałbym, by tego tu odebrano jako mojej ciągłej krytyki wobec niego, ale nie mogę się oprzeć przemożnemu wrażeniu, że facet tańczy w zbyt dużych butach i na zbyt wysokich progach. Przecież oni go przy pierwszych potknięciach medialnie rozszarpią, wykorzystają te wszystkie jego dziwne wypowiedzi... Nie wiem czy on sobie zdaje sprawę również z tego, kim dla Polaków stała się Iga, prawie "świętą" ;) Oj żeby nie popełnił świętokradztwa, bo wyleci szybciej niż stwierdza to w żartach. Wystarczy zachwianie zaufania u Igi, a czy powiększył to zaufanie tym wywiadem to śmiem twierdzić, że raczej nie ;) Jej proces - nieunikniony- emancypacji wobec niego, może być dla niego coraz bardziej niebezpieczny ;) Moim zdaniem powinien zredukować do minimum publiczne wypowiedzi o swoich "genialnych" strategiach i o Idze jako takiej. To już nie jest mała dziewczynka, lecz Grand Slam Champion. Pierwszy w historii w singlu Polsce. Mam nadzieję, że facet zakończy ten ego-trip i włączy hamulec skromności i dyskrecji wobec mediów i zajmie się tym, za co jest opłacany. Przez Igę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
stanzuk

Jak nie pasuje nawierzchnia, to żadne na niej ogranie nie pomoże. I w tym kontekście trzeba pochwalić Sierzputowskiego, że z rezerwą traktuje start na Wimbledonie. Po co jechać na szlema z założeniem, że się go nie wygra. A Iga Wimbledonu nie wygra, i ten tytuł juniorski niech nie zmyla. Wygrała go fizycznością, bo przy tych jeszcze nierozwiniętych fizycznie dziewczynkach wyglądała jak Pudzianowski przy Isi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Tom.

A kto wie czy ta nawierzchnia jej nie "zapasuje" w przyszłości. A na Wimbla nie jechać tylko dlatego, że się zakłada, że się go prawdopodobnie nie wygra, to jakiś bezsens, jakiego nigdy jeszcze nie słyszałem. Jeśli tak miałby myśleć Sierzputowski, to graniczyłoby to z jakąś niezdrową manią wielkości, szybko do wyleczenia. Na Wimbla się po prostu jedzie. To kolebka tenisa i się to gra po prostu. Pieska powinność każdego tenisisty, nawet jak się żegna w 1R.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
FanRadwana

Jeśli jest okazja pojechać na szlema, jeśli nie ma się żadnej kontuzji wykluczającej start... po prostu się jedzie. Zawsze. Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, gdy jakiś zawodnik nie pojechał na szlema - no bo nie. Tego sezonu nie biorę pod uwagę, bo jest szczególny z wielu względów. A co do samej nawierzchni - naprawdę ciężko jest stwierdzić w tym momencie jak to będzie z tą trawą. Na pewno o dobre wyniki będzie o wiele trudniej niż na pozostałych nawierzchniach. Ale Iga jak do tej pory zagrała na trawie w "seniorskim świecie"... nie wiem - sześć? Siedem spotkań? Okazji wiele w sezonie nie ma ale na pewno jest jakaś przestrzeń do rozwoju jeśli chodzi o ten okres sezonu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Tom.

On w tym wywiadzie argumentował tak: "Iga może sobie odpuścić Wimbla, bo przecież Naomi opuściła RG." Niestety mam takie wrażenie, że tak do końca nie żartował... Po pierwsze jednak: Naomi miała kontuzję uda, a po drugie - jak piszesz - mamy pandemię, wyjątkową sytuację. No nie wiem, mam naprawdę czasami wrażenie, że on nie żartował z tym opuszczeniem Wimbla... Wywiad leżał parę dni w redakcji, tak że czasu miał sporo, by wycofać te stwierdzenia, a jednak tego nie zrobił... Trochę obawiam się, że on odleciał i zupełnie przecenia swoje możliwości... Taki rodzaj megalomanii, ma się zapewne za najbardziej genialnego trenera tenisowego... Pycha kroczy zwykle przed upadkiem, byle się opamiętał szybko i zakończył ten dziwny przekaz medialny... Dra dobra Igi...
PS: Z tego wywiadu wynika jasno, że jest on w trakcie negocjowania z ojcem Igi i Igą kasy na przyszły sezon (zresztą jasno o tym wspominał), stąd te wstawki o "kosmicznych ofertach", utyskiwania na brak pieniędzy w przeszłości itd.... po to ten wywiad zapewne między innymi był... normalnie bazar zrobił zamiast załatwiać to dyskretnie...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
efanka

Pozwolę sobie wtrącić moje trzy grosze. W tym ostatnim wywiadzie ego Sierzputowskiego wybuchło jak wulkan, co zmieniło mój odbiór jego osoby. Podobnie jak Ty pomyślałam, że w czasie kiedy on sobie marzy o wysokiej gaży, ten wywiad może być początkiem jego końca.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Kri100

BTW - piękna Julka chyba kończy karierę. Jeszcze to sprawdzę.
......
Tak, niestety tak. Strasznie szybko. Tylko 31 lat.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.