Wątek dotyczący artykułu

Żużel. Transfery. Składy drużyn - PGE Ekstraliga 2021

Od 1 do 14 listopada 2020 roku trwało jesienne okienko transferowe, w trakcie którego kluby z PGE Ekstraligi podpisywały kontrakty z zawodnikami na rozgrywki ligowe planowane w 2021 roku. Prezentujemy kadry drużyn.

przeczytaj cały artykuł


Krzysztof Wrocławski

Na jakiej podstawie wielu tu obecnych uważa że Motor będzie się liczył w walce o mistrzostwo?
Przy Wrocławiu, Gorzowie i Lesznie to skład najwyżej na czwarte miejsce , po walce z Czewą.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tlokston

@Krzysztof Wrocławski: Na prostej matematyce. Takie zespoły jak Gorzów, Wrocław, Leszno, nie posiadają już juniorów, którzy będą wstanie nawiązać walkę z jakimkolwiek zawodnikiem motoru. Juniorzy muszą odjechać łącznie 6 biegów. Brak punktów tych zawodników oznacza, że seniorzy muszę je odrobić. Trudno jest odrobić 8 - 9 punktów w meczu. Nie ma znaczenia czy zawodnik przyjedzie pierwszy ważne na którym miejscu przyjedzie partner z drużyny.
Tak naprawdę Motor Lublin może ustawić dwie silne pary: Łaguta - Michelsen oraz Hampel - Buczkowski, juniorzy natomiast mogą startować w parze z zawodnikiem U24 - te biegi na wyjazdach będą się kończyć remisem a na własnym torze remisem lub wygraną. Tylko Częstochowa może wystawić równie solidnych juniorów.
Prosty przykład taki wts wystawia Janowskiego do pary z juniorem. Janowski przyjeżdża pierwszy, kibice wts (po... się w gacie) skaczą z radości ale mają braki w nauce i nie potrafią liczyć, ich junior przyjeżdża czwarty co oznacza że bieg kończy się 3 -3. Jakie to ma znaczenie, że Janowski zdobędzie 12 - 14 punktów skoro jego punkty są tylko remisowymi. Kolejne zestawienie jedzie Wofinden - Czugunow przeciwko Łaguta - Michelsen (powodzenia WTS), kolejna para Łaguta - Bawley kontra Hampel - Buczkowski (te biegi zakładam na remis lub przegraną Motoru w stosunku 4 - 2, wszystko będzie zależało od formy Buczkowskiego).
Z moich wyliczeń wynika, że Motor nie ma słabych punktów. Ciężko będzie na nich zdobywać punkty. Mecze wyjazdowe w ich wykonaniu będą wyrównane natomiast na domowym torze będzie trudno im te punkty odebrać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.