Wątek dotyczący artykułu

Kierowcy zapomnieli, że w F1 można zginąć. Niegdyś mieli to z tyłu głowy

- Dla tych, którzy o tym zapomnieli. Stawiamy nasze życia na szali - stwierdził Lewis Hamilton po wypadku Romaina Grosjeana. Przerażająca cisza na torze Sakhir była wymowna. Obecni kierowcy F1 nie są oswojeni ze śmiercią, tak jak ich starsi koledzy.

przeczytaj cały artykuł


MichalSG

Może gdyby bariera była jednolita samochód nie wbiłby się w nią. W ogóle dziwne było to dlaczego pojazd rozpadł się na dwie części i wyciekła z niego palna ciecz, która się od razu zapaliła. Nie dość, że budowa bariery spowodowała, że się w nią wbił to jeszcze przy pożarze mogła się na grać powodując dodatkowe zagrożenie. Nic dziwnego, że nie wymieniono ją na taką samą tylko plastikową połączoną metalowymi szynami.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Artur Janiszewski

@MichalSG: Wymieniono ją na betonowe bloki, a nie plastik... To raz. Gdyby była jednolita i bolid by w Nią przywalił to mielibyśmy harmonijkę z bolidu i nie wiadomo czy przy takim koncie uderzenia samochód również by się nie rozpadł na dwie części - prawdopodobnie kluczowe było tutaj połączenie fatalnego kąta uderzenia, prędkości i bariery.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.