Wątek dotyczący artykułu

Burza po wpisie Justyny Kowalczyk. "Zawiść level hard"

Justyna Kowalczyk nie ukrywała swojej radości z występu podopiecznej Patriciji Eiduki, która w zawodach Pucharu Świata w Davos zajęła 8. miejsce. Została za to skrytykowana przez część internautów.

przeczytaj cały artykuł


italianista

Gdyby Eiduka nie mówiła po rosyjsku, to Kowalczyk jako rusofil i słowianofil by jej pewnie nie przyjęła do kadry. Gdyby była Litwinką bez znajomości rosyjskiego, to Kowalczyk by jej nie przyjęła. Kowalczyk ujmuje tylko to, jak ktoś mówi po rosyjsku. Za niedługo będzie import Białorusinek i Ukrainek do polskiej kadry, albo weźmie jakąś Estonkę, którą podsuną jej estońscy serwismeni pracujący w polskiej kadrze. Jakby Eiduka biegała pod polską a nie łotewską flagą, to należałoby przyklaskiwać Kowalczyk, ale jest inaczej. Kolejne potwierdzenie, że Tajnera nie interesuje nic poza skokami narciarskimi. Dał Kowalczyk tyle przestrzeni, że ta nadużywa swoje kompetencje. Nie obchodzą jej wyniki Polek. Polska kadra powinna składać się jedynie z biegaczek biegających z napisem POL a nie np. LAT. Jak Kowalczyk odkryje jakąś Białorusinkę z polskimi korzeniami i zaproponuje jej włącznie do polskiej kadry, to będą należeć jej się brawa, ale warunkiem powinno być bieganie z napisem POL a nie BLR.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|9)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jacek Chrzanowski

@italianista: Z tej wypowiedzi wynika, że Horngacher nie powinien cieszyć się z sukcesów polskich skoczków. A kto doprowadził Justynę Kowalczyk do medali olimpijskich - właśnie rosyjskojęzyczny trener.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ender75

@Jacek Chrzanowski: zostaw tego italianistę w spokoju. Jeszcze pomyśli, że można z nim dyskutować. Wg niego Polak ma trenować Polaków i koniec.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.