Wątek dotyczący artykułu

Puchar Świata. Skąd błędy sędziów przy wystawianiu ocen? Edward Przybyła wyjaśnia

Noty dla skoczków wzbudzają kontrowersje. Głośno było o zbyt niskich ocenach dla Kamila Stocha czy Piotra Żyły. Edward Przybyła, wieloletni sędzia FIS w skokach, wyjaśnia dlaczego sędziowie popełniają błędy i jak powinien wyglądać idealny telemark.

przeczytaj cały artykuł


Paw3ł

Noty za styl są z wielu powodów i muszą pozostać. jak lindvik skoczył 140.5 w bishofshoffen i lądował na dwie nogi to stracił do Stocha 10 pkt na notach co w przeliczeniu na metry około 5.5 nie można kazać skoczkom skakać jak najdalej bo można sobie krzywdę zrobić. Jakie lądowanie uznać za wystarczające na odległość? Noty nie zawsze są właściwie przyznane , ale w większości przypadków sprawiedliwe. Do tego możnaby niezłą rozprawke napisać, ale i tak wyjdzie że bez not za styl skoki szybko by się " skończyły "

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
RobertW18

@Paw3ł: Zawodnik ma wylądować bez podpórki - to wystarczający wymóg. "Krzywdę zrobić"? Żaden tego nie chce, co tu ma "telemark" do rzeczy? Już pisano, że można sobie zrobić krzywdę starając się o "telemark", gdy bezpieczniej jest lądować na obie nogi. ... Proroctwa o tym, że "bez not za styl skoki szybko by się " skończyły "" - zupełnie bezpodstawne. ... (Trudności to może są w tym, że zawodnik przy dobrym wietrze może polecieć poza miejsce przeznaczone do lądowania.)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.