Wątek dotyczący artykułu

Historyczne wejście na K2. Adam Bielecki odpowiedział hejterom

Wpis Adama Bieleckiego o zdobyciu K2 na dopingu wywołał lawinę komentarzy w mediach społecznościowych. - Wspinanie z tlenem to nie moja dyscyplina, dlatego dla mnie gra toczy się dalej - skomentował himalaista.

przeczytaj cały artykuł

MarS_80

Pierwsze zimowe wejście na "Królową Himalajów" właśnie się dokonało! Nie ma znaczenia czy część szerpów wspomagało się tlenem. Mingma Gyalje z tlenu nie korzystał (Adam wyluzuj już pozamiatane...) i to on zapisze się w historii jako pierwszy. Brawo dla miejscowych Nepalczyków! Pogodzili Polaków, Rosjan, Włochów i inne wielkie osobistości tego niebezpiecznego sportu.
Czapki z głów!
Wyobrażam sobie jakie koszmary mają
Simone Moro, Denis Urubko Alex Txikon, Bielecki i reszta naszych himalaistów. Temat Karakorum zamknięty na amen, ponowne zimowe wejście będzie już tylko kolejną powtórką.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
zadziwiony

@MarS_80: Jest tak, jak Piszesz z jednym wyjątkiem "Królowa Himalajów" jest położona w Karakorum, a nie w Himalajach o czym też wspomniałeś. To tylko na szkolnym globusie te odległości wydają się takie małe ;))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
LeoS

@MarS_80: Popieram "zadziwionego", chcę tylko sprostować jeden szczegół: Nepalczycy nie są "miejscowi" pod K2, ten szczyt leży na terenie Pakistanu, na obszarze, który zamieszkują Hunzowie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
steffen

@MarS_80: "Królową Himalajów"?
K2 nie leży w Himalajach.
A to że tylko jeden z 10-ciu wszedł teoretycznie bez tlenu, jednak osłabia ten wyczyn. Bo szli razem, i ci z tlenem wspierali tego bez tlenu.
Jedno jest pewne - spory będą trwały.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.