Wątek dotyczący posta na blogu

Tu tylko dyskusje. Typowanie u Hippkka (Typerek WTA - Edycja 2021)

Tom.

1. Roland Garros 10.10.2020  2. WTA500 Adelaide 27.02.2021 3. WTA1000 Roma 15.05.2021UWAGA!!! UWAGA! DOKOŃCZENIE EDYCJI 2021 ODBĘDZIE SIĘ NA BLOGU HIPPKA:https://sportowefakty.wp.pl/kibice/164694/blog/17082/typerek-wta-edycja-2021https://sportowefakty.wp.pl/kibice/164694/blog/17082/typerek-wta-edycja-2021> (…)

przeczytaj cały artykuł

FanRadwana

Tsitsipas już przegrał ten mecz. Nole znowu okazał się geniuszem taktycznym. Odpuścił połowę drugiego seta. Wiedział, że szansa w końcu przyjdzie. Tsitsipas nie dość że zmęczony, to i podpalony do granic możliwości. Teraz wystarczy czekać na wyrok. Męczy mnie już ten schemat w męskim tenisie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Sedonia

I mnie męczy.. I znowu, podpisuję się ale z zastrzeżeniem, że to żadna genialność, spryt raczej, zresztą znany nie od dziś – przemęczyć zawodnika lepiej grającego, poczekać aż spuchnie i nastukać wynik. Nudy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
FanRadwana

Znany nie od dziś - a jednak Thiemy, Berrettiny, Tsitsipasy, Zverevy, Medvedevy... łapią się na to cały czas. Pomimo - niby - coraz to większego doświadczenia. O czym to świadczy?

| Odpowiedz
blokuj
hippekk

Że cały męski tenis opiera się obecnie tylko i wyłącznie na wydolności fizycznej? Którą osiągnęli ci najlepiej zarabiający. Bo "wydolność" najbardziej zależy od pieniędzy? Bardziej niż technika i jakość gry.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
FanRadwana

Wydolność fizyczna to jedno - to, co pokazuje Djokovic to w dużej mierze ekonomia gry. Przez pół meczu nie grał nie wiadomo czego, wyczekiwał. Tsitsipas latał jak szalony do wszystkiego cały czas. I teraz zbiera owocki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
hippekk

Tak, zgadzam się. Ale żeby stosować tak zaawansowaną ekonomię gry, po prostu MUSISZ być pewnym swojej WYDOLNOŚCI FIZYCZNEJ.

| Odpowiedz
blokuj
Sedonia

A co mogą zrobić? Dżoko jest tak fizycznie przygotowany jak żaden tenisista przed nim. Ma też cały sztab osób, które pracują na ten efekt (i "produkt"). Można próbować go dogonić w tej "dyscyplinie", tą drogą poszedł Nadal. I dlatego może z nim konkurować w maratonach meczowych. Może inni też pójdą tą drogą, choć nie wiem, czy tego akurat bym chciała..

| Odpowiedz
blokuj
hippekk

Identycznie myślimy Sedonio. Zapraszam Cię na TENISOWO. Teraz to już po prostu MUSZĘ wykroić trochę czasu, żeby wrzucić tam to, co wymęczyłem. Znowu ten ciągły niedoczas.............

| Odpowiedz
blokuj
Sedonia

Dziękuję za zaproszenie :) U mnie też wieczysty niedoczas.. Obiecuję, że zajrzę, ale proszę Cię o cierpliwość. "Real nie rozpieszcza", jak miał kiedyś napisane na swoim fejsbukowym profilu mój kolega..

| Odpowiedz
blokuj
hippekk

To bardziej ja proszę o cierpliwość, bo tekściora wysmażyłem już kilka miesięcy temu, a ciągle nie mam kiedy zredagować i wkleić w jakiejś możliwej do przyjęcia, skompresowanej formie...
Że o dyskusji o memach nie wspomnę... ;)
Sedonio, zauważyłem Twój wpis o przyczynach... Bardzo Cię wspieram i nawet nie wiesz, jak bardzo dobrze rozumiem...

| Odpowiedz
blokuj
Sedonia

Dziękuję, Hippku. A o naszych memetycznych medytacjach pamiętam i wierzę, że jeszcze pokontynuujemy!.. Jako i inne wątki. Zresztą na przekór czasom, naciskającym na szybkość, nie spieszmy się w tym względzie. Przyjdzie na pewno jakiś dobry moment, spokojnie :)

| Odpowiedz
blokuj
-f-iolka

Ale na to jest chyba prosta rada - niech ten genialny popracuje nad formą fizyczną - a wspominano nawet w komentarzu do tego meczu, że Stefek pojawił się w turze z dużymi deficytami, że PM do pracy z nim skierował mocny zespół fizjo. Trudno zarzucać Novakovi, że pracuje nad wydolnością, że ma plan i potrafi go zrealizować. Z całą moją sympatią do Stefanosa - i kilku innych młodych - trzeba być mocnym w każdym aspekcie (bądź się w nim doskonalić), bo inaczej starzy kortowi wyjadacze cię "dojadą". Z talentem, genialnością nie każdy się rodzi - to przewaga dana od "zwierzchności". Ale bez potu, krwi i łez ciężko..

| Odpowiedz
blokuj
hippekk

Fiolko, racja, i tak kiedyś było. Teraz jest jednak trochę inaczej - potrzeba grubych milionów do osiągnięcia wydolności prezentowanej przez czołówkę. Dawno przekroczyliśmy poziom tzw. "naturalnej" wydolności. I ja nie mam tu nawet na myśli czegoś.... wiadomo... Chodzi mi tylko i wyłącznie o usługi oferowane w celu podniesienia wydolności. Żeby z nich w pełni korzystać, konieczne jest zbudowanie wielopiętrowego zespołu, wręcz fabryki, i posiadanie długoterminowych kontraktów z ośrodkami zajmującymi się profesjonalnie fizjologią sportu. Grube miliony. Z czasem Stefanos przejdzie do tej grupy, ale obecnie to nie kwestia potu, krwi i chęci, tylko PIENIĘDZY.

| Odpowiedz
blokuj
-f-iolka

Ale akurat Stefanos ma świetny zespół fizjo... a pieniądze też można w różny sposób wykorzystywać(Gulbis?);) Z czasem - z tym się zgodzę, Stefanos poprawi swoją wydolność. Z czasem - bo trzeba mieć czas na to, by ciężką pracą i dyscypliną wewnętrzną poprawić swoją wydolność.

| Odpowiedz
blokuj
hippekk

Nawet jeżeli świetny, to jeszcze nie wystarczająco duży. Może inaczej - wszedł już w obszar "firm tenisowych", już w pewnym stopniu korzysta z możliwości generowania wydolności, akurat w stopniu pozwalającym mu już na sporadyczne skuteczne konfrontacje z większymi "firmami". Ale to jeszcze wciąż nie ten poziom, za który trzeba zapłacić o wiele więcej pieniędzy. To się z czasem zmieni. Niestety, Fiolko, chyba jesteśmy z Sedonią deklaratywnymi idealistami, a jednocześnie przeraźliwymi do bólu realistami, gdy chodzi o ocenę zjawisk, które nas otaczają.

| Odpowiedz
blokuj
hippekk

Może jeszcze inaczej, Fiolko. To nie Stafanos poprawi swoją wydolność, tylko rozwinięte i rozbudowane przedsiębiorstwo funkcjonujące pod szyldem "Stefanos Tsitsipas" zwiększy swoją efektywność ekonomiczną poprzez inwestycje zwiększające wydolność jednego z elementów tego przedsiębiorstwa, którym jest już bez cudzysłowu Stafanos Tsitsipas ;).

| Odpowiedz
blokuj
Sedonia

Fiolko, mnie chyba po prostu zależy na tym, żeby tenis zachował finezję i lekkość, a nie stał się (kolejną) technologią zdobywania tytułów. Zresztą to jest sprawa powszechniejsza, cały nas świat coraz bardziej ulega presji takiej technologizacji, ginie lekkość, element zaskoczenia, indywidualnych wyborów.. I wszyscy stają się do siebie podobni, bo pójście jakąś inną drogą jest ryzykowne (ryzykuje się utratę miejsca w rankingu, źródeł dochodów/finansowania, bezpiecznego wizerunku itd). Dawniej było w świecie więcej fantazji (a jako humanistka powiedziałabym poezji, szeroko rozumianej)..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
-f-iolka

Pełna zgoda Sedonio. Agnieszka była świetnym przykładem minięcia się z epoką. Bolało. Ale ze dwa dni tumu pouczono mnie na tym blogu, że walczy się, żeby wygrać. I to się chyba powinno odnosić, niezależnie od sympatii i antypatii, do wszystkich zawodników. O ile grają fair..

| Odpowiedz
blokuj
Sedonia

No tak nasza Aga dlatego nie miała szans, choć była świetna. No to czekam, aż mnie pouczą ;) Tyle że metaforyka walki średnio do mnie przemawia, przepraszam. Styl też się liczy.. I tym wyznaniem kończę, bo muszem znikać. Kochani, niezależnie od wyniku tego meczu (będę zerkać, spoza internetu) cieszę się, że jesteśmy tu razem i że możemy wymieniać myśli i emocje. Dzięki za to i do miłego!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.