Wątek dotyczący artykułu

Małżeństwo, które wygrało polską ligę. Klub traktują jak dziecko

- Klub to wspólne dziecko. Moje, Krystyny i wielu innych osób - mówi Andrzej Rusko, prezes Betard Sparty Wrocław, nowego mistrza Polski. W żużlu działa od ponad 30 lat. W tym okresie stworzył na Dolnym Śląsku potentata, najbogatszy klub w Polsce.

przeczytaj cały artykuł

tejot_tejot

@Penhall ależ oczywiście że to pamiętam. Od razu powiem, że absolutnie nie jestem z tego dumny i jest to niewątpliwa skaza na Sparcie, tyle że był to jeden - odosobniony przypadek w chwili, gdy losy wrocławskiego żużla stanęły pod wielkim znakiem zapytania (wycofanie się Aspro). Ponadto był to mecz o pietruchę (Sparta miała już pewne utrzymanie a Polonia po zwycięstwie w 17 kolejce z Wybrzeżem i porażce Stali z Apatorem mistrzostwo). Jakby na to nie patrzeć, mimo że jest to ewidentna skaza na historii Sparty wygląda to jednak kompletnie inaczej niż wysyłanie juniorów na prawie wszystkie mecze wyjazdowe, licząc na to, że komplet zwycięstw na własnym torze wystarczy do utrzymania.
Ponadto, a może nawet przede wszystkim miało to miejsce ZANIM Andrzej Rusko, Krystyna Kloc, wspólnie z wrocławskimi biznesmenami i najwierniejszymi kibicami Sparty powołali do życia stowarzyszenie - Wrocławskie Towarzystwo Sportowe i przejęli klub od upadającego Aspro (to nastąpiło formalnie 1 stycznia 1993 r.). Jako osoba ówcześnie niepełnoletnia byłem członkiem specjalnym tegoż stowarzyszenia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.