Wątek dotyczący artykułu

Bolesna diagnoza ws. Igi Świątek. "Sypie się jak domek z kart"

Iga Świątek nie uzyskała awansu do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Po porażce z Łotyszką Jeleną Ostapenko została dosadnie podsumowana przez internautów. Nie szczędzą jej mocnych słów.

przeczytaj cały artykuł

Tom.

Ostapenko zagrała bardzo dobry mecz, ale na pewno nie "mecz życia". Aż tak dobrze nie grała i była do ogrania, gdyby Iga weszła przynajmniej na poziom z meczu z Martic. W tym meczu z Ostapenko Iga zagrała słabo. Spóźniona do piłek, sztywna jak gdyby nie miała kolan, pierwszy serw słabo, podwójne błędy z drugiego... Medical... czyli jednak i przygotowanie fizyczne nie tak dobre jak się wydawało? No cóż, może jednak nastawienie mentalne takie jak w wywiadzie po meczu z Kudermetovą ("osiągnęłam w tym sezonie więcej niż planowałam") nie za bardzo pomogło? Chociaż te (znów!) zalane łzami oczy w drugim mówiły co innego. Zależało jej, ale nie potrafiła.. Co z tym jej mentalem pani Dario? ;)
>>>.Trochę się obawiam że w WTA finals może przegrać wszystko po kolei, obym się mylił... Wrażenie po tym IW jest mieszane... Szkoda że nie potrafiła wygrać trzech meczów pod rząd... Ten debel też chyba nie pomógł... O koniecznej zmianie trenera piszę już od wiosny 2019 roku, od kiedy odpuścił eliminacje w Madrycie. Zrobił DO WTEDY dobrą robotę wprowadzając Igę do WTA, ale zbyt długo się "uczy". I piszę to mimo niespodziewanego wygrania przez Igę RG2020. Nie wynikało to z jakiejś logiki pracy trenerskiej, trener był bardziej zaskoczony tym faktem niż sama Iga. Za długo Iga trzyma tego trenera. Zdecydowanie. Niczego już jej nie nauczy. Mam nadzieję że pod koniec sezonu ojciec Igi podejmie jakieś decyzje, skoro ona na to nie może się zdobyć.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Arkadiusz Mochocki

@Tom.: Z Pliskową to by chyba jeszcze, nie przegrała, na WTA Finals, a przy dobrych wiatrach i z Krejcikową. Z resztą mógłby być problem. Napewno jednak nic nie wygra, jeśli się nie zakwalifikuje, a szanse na to, są dosyć duże, jeśli nie zagra, w 2 kolejnych turniejach.
Muguruza i Sakkari, niemal napewno ją wyprzedzą, a Jabeur zrobi to może jeszcze, w Kalifornii.
A gdyby jeszcze dajmy na to, Pegula wygrała IW, to już byłyby 4,i tylko nieobecność Barty, mogłaby wtedy zagwarantować, WTA Finals.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom.

Niby kolportuje się teorię o "solidności" czy "regularności" Igi, ale meczowo to w ogóle trudno powiedzieć jaką formę złapie danego dnia, czyli jest nierówna. Ponadto ciekaw jestem jak oni ten Meksyk planują. Jak znam życie wrócą do Polski i potem znów tam, pewnie na styk czasowy, a to ma być gra na wysokościach Giewonta, parę dni aklimatyzacji wskazane. Te mecze mogą być zupełną loterią, tak że może i coś tam ugra, trudno powiedzieć z kim, bo niby zz Pliskovą czy Krejcikovą już wygrała, ale to zupełnie nic nie znaczy..
>>> do WTA finals powinna się dostać, a w razie czego może poprosić o WC do Moskwy... chyba nie będzie musiała... Albosztab odpuści wyjazd nawet, do nich wszystko podobne. Odxtrenera który kiedyś na serio brał pod uwagę opuszczenie przez Igę Wimbla można się spodziewać wszystkiego. On przecież wymyśla tenis na nowo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Janusz Czuczejko

@Tom.: Trudno mówić o meczu sezonu dla Ostapenko jak Iga grała na jej tle jak by uczyła się grać myślę że coraz gorsza gra Igi ma swoje głębsze przyczyny przede wszystkim brak postępu w podwyższaniu poziomu swojej gry nieskuteczna taktyka bardzo widoczna bezradność i z niechęcenie (przerwa medyczna)to wszystko daje mnie do myślenia że pilnie trzeba coś zmienić to wiedzą prawdziwi fachowcy w tej branży.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Wojtek Rakowski

@Tom.:Pani Świątek musi sie zdecydować w co grać,w singlu i w deblu?czy tylko skupić sie na grze w singlu,dwóch srok za jeden ogon nie można trzymać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.