Wątek dotyczący posta na blogu

Typerek WTA - Edycja 2021 i bonusowy typerek ATP Finals

hippekk

________________________________________________________________ . ______________ KONTYNUACJA TYPERKA TOMA _____________________ . ________________________________________________________________ ---------- - - Witam wszystkich serdecznie na blogu typerkowym! :)))________________________________________________ (…)

przeczytaj cały artykuł

hippekk

Raport podsumowujący z trasy etapu
-
Po dokonaniu pewnych drobnych przetasowań formalnych w zakresie organizacji wyścigu ruszył kolejny etap touru. Na starcie szczególnie dziwacznie prezentował się jeden z kolarzy, który postanowił wziąć na siebie szereg spraw logistyczno-organizacyjnych. Kolarz ten, niejaki hippekk, wystartował z umieszczonym na ramie roweru sejfem Franza Jeagera, w którym postanowił przechowywać oficjalną dokumentację touru. Oraz ciasteczka i czekoladki. Z niepotwierdzonych oficjalnie źródeł wynika, że hippekk umieścił w sejfie dodatkowo jakieś płynne załączniki…
Początek etapu należał do Sargona, który jadąc na czele peletonu prezentował dumnie żółtą koszulkę lidera klasyfikacji ogólnej przed licznie wzdłuż trasy zgromadzoną widownią. W peletonie odezwały się nawet głosy, że w rowerze Sargona znajduje się najnowocześniejszy, oparty na nanotechnologii silniczek. Jednak na dalszych fragmentach etapu okazało się, że Sargon, jak wszyscy, odczuwa trudy touru, bo pozwolił objąć prowadzenie innym (albo po prostu silniczek przestał się sprawdzać). Od tego momentu na czoło peletonu wysunęła się Lady, narzucając wysokie tempo jazdy. Wzniesienia na trasie nie były wystarczające do rozerwania peletonu, w dodatku przed ostatnim fragmentem trasy zawodnicy zaczęli oglądać się na siebie, kontrolować nawzajem swoje ruchy, w efekcie etap zakończy się sprinterskim długim finiszem.
Jednak na bardzo dług czas uwagę kibiców przykuły zupełnie inne wydarzenia. W peletonie doszło bowiem do utarczek słownych. Kilku kolarzy z peletonu wymieniło poglądy z kolarzem, który jadąc blisko końca stawki kontestował poglądy i technikę jazdy swoich kolegów z peletonu. Kolarzem tym był oczywiście Potterek. Apegeum konfliktu miało miejsce w ulokowanej na trasie strefie bufetu, kiedy to dostrzeżono niestandardowe użycie bidonów jako broni zaczepnej. Gdy w powietrzu zaczęły także latać batoniki energetyczne, nawet ulokowani w samochodach trenerzy poczuli się zagrożeni i szczelnie pozamykali szyby, w końcu oberwać batonikiem siedząc w aucie i doznać batonikowej kontuzji, to lekka przesada… Niektórzy woleli nawet cichaczem zjechać z trasy, stąd kolumna samochodów nieco się przerzedziła. Ale konflikt nadal się zaogniał. W ruch poszły pompki rowerowe*. Kibice obserwujący te wydarzenia twierdzą, że bitwa pompkowa potrafi być bardzo efektowna, choć nie przekłada się jednoznacznie na sukces sportowy.
A teraz już pora na finisz… Bez względu na to, kto wygra etap, kto będzie najskuteczniejszy na finiszu, ten etap może zostać zapamiętany jako etap przyjacielskiego oglądania się na siebie, a jednocześnie naparzania pompkami.
-
* Wiem, wiem, teraz kolarze nie jeżdżą z pompkami. Ale jaki to świetny rekwizyt, jak napędza narrację. Dramaturgia pompkowa.
-

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kri100

Obecnie podejrzewa się, ze to organizator wyścigu albo miał ukryty silniczek, albo stosował niedozwolone środki i skróty, bo mimo natłoku spraw organizacyjnych i obciążonego roweru utrzymał się na czele peletonu do końca. O kolejności na podium ma rozstrzygnąć jednak fotokomórka - CZEKAMY!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pᴏtter

Hippek jest dobrym duchem forum. Etap przeprowadził na poziomie piłkarskich typerów Jerry'ego i Kasyxa, a wyżej chyba się nie da. :)

| Odpowiedz
blokuj
Kri100

Tak, było miło, ale tez pamiętaj, że Tom. mu pomógł z początku, co i jak robić, by żarło i wskakiwało.
A jak Ci się finał IW podobał? Ja na serio się wzruszyłem na koniec a niektóre wymiany były rewelacyjne! Super mecz z dobrą atmosferą. To jest siłą WTA! A równolegle jakoś to ATP blednie..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Pᴏtter

Po wczorajszej serii nieładnych zaczepek pamiętam go z czego innego. ;) Podobał, chociaż szkoda mi Viki. Zasłużyła na wygraną. Znowu mi się przypominają te nieszczęsne, przegrane finały US Open, zwłaszcza ubiegłoroczny... Starość zaskakuje, starość osiąga najważniejsze mecze, a po tytuły sięga młodość. Chociaż lubię Paulę, więc przeboleję. To kopnięcie rakiety w Ostrawie już mi się zawsze będzie z nią kojarzyło. To było epickie. :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
hippekk

To poproszę jeszcze o trochę cierpliwości, bo dziś poniedziałek, a IW zrobiło mi ogromniasy niedoczas, robota leży i kwiczy. Oficjalne wyniki podam za około 150 chwilomomentów.
Wiele spraw będę też chciał z Wami przedyskutować, ale to już, mam nadzieję, na spokojnie.
A najbardziej chodziłoby o to, żeby się towarzystwo nie rozlazło po zakończeniu etapu typerka, bo szkoda, że się cisza robi. I głównie z tym problemem trzeba sobie poradzić.
Więc przetrzymam Was może nawet z 200 chwilomomentów ;).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)
blokuj
hippekk

Cóż, wyszło z tego chyba z pińćset chwilomomentów, ale naprawdę zagoniony jestem.
Wyniki są nieoficjalne, gdyż nie zatwierdzone przez supervisora i specjalny komitet zawodniczy, a ja ogólnie niedospany jestem. Proszę zatem zainteresowanych o podliczenie swoich typków. :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Pᴏtter

Hippek poszedł w ślady pierwszej zwyciężczyni typera wielkoszlemowego - Strażniczki, którą to pierwszą edycję miałem przyjemność poprowadzić. Wtedy w dziale piłkarskim było pełno typerów ligowych i aż się prosiło przenieść format do działu tenisowego. Było radośnie i kolorowo, bo liderzy otrzymali nie tylko medale, ale i okolicznościowe dyplomy. Od tych wydarzeń minęło już siedem lat. ;)
A wyniki były takie:
1. Strażniczka w Blokhauzie: 120 punktów
2. woj Mirmiła: 112 punktów
3. wislok: 111 punktów
4. Salvo: 93
Pottermaniack: 93
michal l: 93
5. pablo80: 86
Pmyffa: 86
6. Lady Aga: 85
7. pao77: 76
8. Barte-x: 60
9. Miśqu: 52
10. justyna7: 28
11. Szymonn: 26
12. Szkaluch: 22
Marcine_: 22
13. żiżu: 21
14. marco928: 16
15. Sliweczka: 10
nowa: 10
16. tomasf33: 9
Gabi: 9
17. RafaCaro: 8
18. Vivendi 7.

| Odpowiedz
blokuj
Pᴏtter

Tak imponujący wynik Strażniczki skomentował nieoceniony Woj Mirmiła:
"Strażniczko, byłaś bezkonkurencyjna, gratuluję sukcesu i złota :)
Dla mnie srebro jest równie smakowitym - bo zupełnie nieoczekiwanym w tak wyśmienitym towarzystwie - kąskiem, z przyjemnością więc chciałbym dołożyć od siebie skrzynkę szampana dla wszystkich uczestników, a dodatkowo „jasia wędrowniczka” dla Ciebie - czcigodny Gospodarzu imprezy - Potterze :D
Uwaga: rozpoczynam już intensywny trening przed AO, mam nadzieję, Gospodarzu, że będziesz kontynuował swoje zbożne dzieło ku radości rywalizujących uczestników :)"
Margota pytała:
"Gratulacje strażniczko :), Nie wypiję nawet wirtualnie bo strzeżesz swoich tajemnic, zbyt dobrze ;(
Jak pomerdam ogonkiem to pogłaszczesz i zdradzisz tajemnicę sukcesu ? ;)))) Jeszcze raz gratulacje, hej".
A Mind podsumował:
"Gratulacje, ale uważajcie bo na AO wchodzę do gry! ;D". ;)

| Odpowiedz
blokuj
Kri100

To z tej listy jeszcze grają tylko 2, albo 3 osoby tylko w typerku, chyba, że nicki ktoś zmienił...
Jak to jest?

| Odpowiedz
blokuj
Lady.

Czy ja wiem? Dla 14 letniej dziewczynki przedmiot afery wcale nie był taki zabawny. Teraz wiadomo, że by mnie to nie obeszło już, wręcz teraz to bym miała gdzieś te zdjęcia i autografy. Ale jak 14 letnia dziewczynka ma idolkę, a idolka nie daje jej autografu, to może troszkę zaboleć ;)

| Odpowiedz
blokuj
Pᴏtter

Tak, ale też poniekąd się uczepiłem autografu, zamiast przyjąć, że Aga w takiej sytuacji mogła się lepiej zachować. :)

| Odpowiedz
blokuj
Lady.

Oj tam :D było minęło, idę w środę na mecz siatkówki i mam nadzieję, że mój siatkarski crush nie potraktuje mnie tak, jak Aga 7 lat temu ;D

| Odpowiedz
blokuj
Lady.

Oj nie, wolę blondynów raczej. Swoją drogą, przepraszam za bezpośrednie pytanie, ale czy ktoś z Was jeszcze wyczuwa lesbijski vibe u Igi? Oczywiście to totalnie nic złego, jeśli tak jest, żeby nie było! ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Lady.

A dziwisz się? Przecież ona nie miała już szans na wta finals, pojechała tam tylko po pokaźny czek od organizatorów za stawienie się i zagranie meczyku. Na dodatek z kontuzją.
Jakby Mind Control napisał, kurs na Osorio to była promocja:)

| Odpowiedz
blokuj
Pᴏtter

Oj, teraz z tym rajem może być różnie. Obok Teneryfy na La Palmie od kilku tygodni wulkan sieje spustoszenie. To może wpływać na cały archipelag.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Kri100

E tam.
A co do Badosy, to z twarzy jest trochę męska, no jak to Hiszpanki. Ale ma fajny temperament i dobry tenis.
Jednakowoż w 1 setce wyróżniłbym obecnie urodowo Bernardę Perę. łapie się, bo obecnie jest w WTA równo na 100 miejscu :)

| Odpowiedz
blokuj
hippekk

Wyciągnąłem Twój wpis dla rozładowania atmosfery, bo pomyślałem sobie, że w sumie ja też w tym nic złego bym nie widział, a na ile pytań uzyskalibyśmy w ten sposób prostą i satysfakcjonującą odpowiedź ;D))).
I jaka od razu byłaby to zmiana w postrzeganiu teamu. Zamiast mówić o "dzięcięco-opiekuńczym" układzie, otrzymalibyśmy od razu całkiem dorosły zestaw z osobami, które wiedzą, czego chcą. No w każdym razie w sferze pozatenisowej :D)))).
To żart oczywiście.
Ale trochę smutny, bo jeśli nie, to wraca obraz "dziecięcy"...

| Odpowiedz
blokuj
hippekk

No tak, tylko w tym obrazie nie bardzo wiadomo, jaką rolę pełniłby trener :D))))). Maskującą? :D)))
Ojoj, chyba się rozpędzam, mam nadzieję, że jeszcze mieszczę się w obszarze satyryczno-sympatycznym.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.