Wątek dotyczący artykułu

Głośna "eksmisja" w stolicy. Wiemy, kto jest właścicielem mieszkania

To były dramatyczne sceny, do których doszło w Święto Trzech Króli. Potem w sieci pojawiły się informacje, że starszą, sparaliżowaną kobietę na bruk wyrzucił były znany piłkarz. Mamy komentarze z dwóch stron sporu.

przeczytaj cały artykuł


speranzoso

Mój znajomy raz trafił na takich lokatorów-spryciarzy. Od początku planowali nie płacić, ale ściemniali, że a to przelew nie przeszedł, a to czekają czyjś powrót, etc. W pierwszej chwili ich wymówki były wiarygodne. Zresztą nie sposób zakładać od razu, że każdy jest oszustem. Chciałem mu pomóc, więc zacząłem szukać informacji o prawie lokatorów. Okazało się, że to jest dramat! Jest cała grupa społeczna kanciarzy-oszustów, którzy żerują na niezaznajomionych z prawem, uczciwych właścicielach mieszkań. Nie wątpię, że są przypadki odwrotne, gdy właściciele są nie fair i takimi przypadkami powinien się pan Ikonowicz zajmować. Ale nie można przesadzać z ochroną lokatorów, bo tworzy się prawny i faktyczny absurd. W końcu razem z tym znajomym właścicielem mieszkania i jeszcze jedną osobą weszliśmy pod nieobecność lokatorów-oszustów do mieszkania, wynieśliśmy ich wszystkie rzeczy do piwnicy, zmieniliśmy zamki, a im wysłaliśmy wiadomość, że mogą się zgłosić po klucz do kłódki do piwnicy, żeby wszystko zabrać. A potem zablokowaliśmy ich numery w telefonie, żeby nie dzwonili, a kontaktowali się tylko SMS-ami. Znajomy stracił kilka tysięcy złotych zaległego czynszu (wcześniej im i tak darował 50%, żeby im pójść na rękę, ale nawet tego nie zapłacili), ale przynajmniej problem z głowy. Teraz już tylko wynajem okazjonalny, tylko dla Polaków (bo z Ukraińcami nie da się tego podpisać, bo zwykle nie mają drugiego lokalu w Polsce). Co jest przykre, bo uważam, że Ukraińcy powinni mieć tak samo łatwo wynająć mieszkanie jak Polacy. No ale to właśnie idiotyczne prawo do tego prowadzi, że lokatorzy mają coraz gorzej - bo właściciele mieszkań, nauczeni doświadczeniem z oszustami, będę także uczciwych lokatorów traktować bardzo ostro.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MACIEK55555

@speranzoso: panstwo nie dzialo bo lepiej i taniej.wlasciciel mieszkania niech sobie chodzi po sadach czym dluzej to lepiej dla burmisrzow prezydentow miast.czym dluzej taka batalia sadowa bedzie trwala to ten czas maja spoko i nie maja* bulu* glowy z mieszkaniami dla bezdomnych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kasaja

@speranzoso: Każdy wynajmujący powinien odżałować za poradę u radcy prawnego i spisać odpowiednią umowę zabezpieczającą go od nieuczciwych wynajmujących. W takiej umowie są zapisane obowiązki wynajmującego i jego sposób rozliczeń oraz konsekwencję jakie poniesie w razie niewypłacalności .Ale jak się żałuję bodaj 250zł za poradę to się póżniej traci tysiące nie wspomnę o utraconych nerwach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.