Wątek dotyczący artykułu

Hancock nie zdążył! Walkower w Toruniu!

Greg Hancock nie zdążył na mecz w Toruniu. Tarnowianie według sędziego nie spełnili wymogu o minimalnej średniej KSM, ani nie przedstawiły zwolnienia lekarskiego. Oznacza to walkower dla torunian.

przeczytaj cały artykuł


myyz

Drodzy "kibice", "znawcy" żużla otóż: organizator nie może przesunąć terminu rozegrania spotkania (nawet jeśli zaczęto by sztucznie "przygotowywać" tor, który nagle nie nadaje się do jazdy - to sędzia podejmuje decyzję o przygotowaniu toru (w odpowiednim czasie) ale nie zmienia to godziny rozpoczęcia spotkania); termin spotkania wyznaczony był na 16-09-2012 na godz. 17:00. O tej godz. Grega nie bylo na stadionie. Sędzia podjął decyzję jaką podjął. Zgodną z prawem. Duch sportu się nie liczył. Cóż, że Greg musiał biec, bo przed stadionem są auta. To co? Kibice, Unibax specjalnie je tam ustawili? Trochę rozsądku moi drodzy! Przed każdym stadionem w tym kraju stoją auta. Prawda jest taka, że pomimo chorych przepisów Greg powinien tam być o 17:00 a nie o 17:06. Dlaczego do Tarnowa nie przyjechał, jako kibic Lampart czy któryś z juniorów? Nie poczuwa się do obecności z drużyną? Tarnów pożałował kilku zł na to by sciągnąć swoich juniorów po to by byli z drużyną? Wtedy Greg nie jedzie, jedzie ktoś inny. Poza tym zawodnicy z Torunia nie byli zadowoleni z tego faktu. Raz, że stracili kasę za punkty, a dwa to są też sportowcy i mają głęboko w tyle durne przepisy. A jeśli sędzia by mecz rozpoczął? To poleciałby. Toruń złożyłby protest. ELiga by uznała i tak byłby walkower. Zresztą każdy inny klub w tym piekle, jakim jest polski żużel by postąpił tak właśnie, wypaczając to co kształtuje sport. A poza tym pan Cieślak chyba się nieźle przejechał. Podkreślam, że chyba. Można tylko się domyślać intencji. Położył do łóżka Vaculika (i co z tego, że jest najlepszy, jak na Motoarenie mu nie idzie - poza tym zastąpić go to jednak zwiększało szansę Azotów na zwycięstwo. Redaktor sam mówił w TV, że dzwonił do Słowaka i rozmawiali i że jechał na badania - w niedzielę??!! A poza tym kłopoty z nadciśnieniem leczy się farmakologicznie. No i chyba nie są poważne skoro nie wymaga hospitalizacji. No chyba, że szkosztował czeskiej wódeczki, o której tak głośno ostatnio ;-) Uważam, że kłopoty Vaculika to wymyślona sprawa przez cwanego lisa jakim jest Cieślak. Niestety trener Cieślak się przeliczył. Pech przytarł mu nosa. Inna sprawa, że Unibax nie zasłużył na finał - pod względem sportowym, wyników w tym sezonie. Cóż kiedy zasługiwał na medal jak nikt inny, to przekładano finał o tygodnie, by w końcu rozegrać go w październiku. Pamiętają Państwo? Szkoda. Zawodów, zawodników, kibiców, etc. Eliga i polski żużel powinien wziąć się za siebie i przemeblować ten cały bazjel do góry nogami, te chore przepisy, układy, układziki i inne głupoty z juniorami, KSM, pieniędzmi, limitami, godzinami itp. Powodzenia !!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Speed58

Trzymanie się prawa,to coś co w Polsce nie istnieje,bo popatrz szerzej na ten aspekt sprawy,a dojdziesz do tego samego wniosku.To jest sport,a nie sala sądowa i poza tym,że jest jakiś punkt idiotycznego regulaminu,to jest jeszcze coś takiego,jak uszanowanie woli zawodników i kibiców,a zawodnicy Unibaxu nie mieli min szczęśliwców i to wszyscy widzieli.Porażka tej decyzji,głupiej skądinąd,to kuriozum na światową skalę.Wiadomo...Polska.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
myyz

Tak, ale 1) organizacja zawodow sportowych w Polsce wynika z prawa... na tej podstawie organizator eligi okreslil regulamin, zglosil go do sadu, dal tym samym wyraz podstaw prawa do organizowania ligi, zawodow. Kazdy prawnik to potwierdzi. Nie mozna zmienić terminu (godziny) rozpoczecia meczu. Nawet jesli przesuwa sie go, bo tor nie nadaje sie do jazdy, to nie jest to zmiana terminu (godziny) rozpoczecia zawodow tylko na wniosek sedziego przygotowuje sie tor w okreslonym regulaminem czasie. Jasne?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
buba

ie idzie - poza tym zastąpić go to jednak zwiększało szansę Azotów na zwyc


Vaculik leży w szpitalu i będzie tam przez cały tydzień, nie pojedzie w szwedzkiej i najbliższym GP. Chyba Cieślak ma dar przekonywania skoro Vacul poszedł na takie coś ;p
Dziwne Wrocław się nie rzucał, że Vacul spóźnił się na mecz we Wrocku. Przyjechał dopiero na 3 bieg, ale to był Wrocław, który chciał żużla, tu jest toruń, który chce finału...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.