Wątek dotyczący artykułu

Bilety i programy na powtórkę meczu Unibax - Azoty Tauron zachowują ważność!

Unibax Toruń i Azoty Tauron Tarnów powalczą o finał Enea Ekstraligi w niedzielę o 17.30. Poniżej informacja o biletach na powtórzony pojedynek.

przeczytaj cały artykuł

Macio

A może jednak sędzia Lis miał rację?!
Zdaję sobie sprawę że wsadzam tu kij w mrowisko, jednak dla mnie przy przeszukaniu przepisów na stronie Ekstraligi, nie jest wszystko jasne. Bardzo też proszę Was o pomoc w odnalezieniu w necie, dokładnego zapisu o przystąpieniu drużyn do meczu w/g Kalkulowanej Średniej Meczowej. Od razu także zastrzegam że nie jestem w tej sprawie za żadną ze stron. Uważam jednak że drużyna Unii, lub sam Greg Hancock, powinni ponieść "jakieś tam" konsekwencje jego spóźnienia na mecz.
Ale zatem do sedna.
W regulaminie rozgrywek podanych przez Ekstraligę, w rozdziale 2, mówiącym o składach drużyn, jest zapis: "skład każdej drużyny zgłoszonej do zawodów musi spełniać wymogi określone
w przepisach o Kalkulowanej Średniej Meczowej (KSM)". Tylko że nigdzie nie mogę znaleźć tekstu który ma to zdanie wyjaśnić. O ile udało mi się poszperać w sieci, to znalazłem na internetowej stronie Gazety Pomorskiej zdanie będące wykładnią tego przepisu, czyli: "Na drużynowy KSM składają się średnie sześciu najlepszych zawodników zgłoszonych do meczu" - http://www.pomorska.pl...0.

I tu moje do Was pytanie. Oczywiście, nie chodzi mi tu o przypuszczenia, ani także Waszą wykładnię, ale czarno na białym, czysty sens regulaminu. Poszukajcie i opublikujcie stronę z tą informacją, która zamieszczona powinna być gdzieś przez władze naszego żużla.
Bo jeśli dziennikarz GP, publikując to zdanie, i mając przy tym dostęp do wiarygodnego źródła (Ekstraliga, PZM) nie przeinaczył zawartych w artykule informacji, jako wiarygodnych to sędzia Lis mógł mieć podstawę do tego, by tak zinterpretować ten punkt regulaminu.
Bo licząc KSM według sześciu, najlepszych, ZGŁOSZONYCH do meczu zawodników, brał pod uwagę Hancocka, a nie Jamroga który nie był w tej szóstce. I tu wcale nie musi być tak że Jamróg, w przypadku absencji Hancocka wskakuje na jego miejsce, tylko liczymy pierwszą ZGŁOSZONĄ szóstkę, ale jednak wyłączając KSM Grega, który nie pojawił się w parkingu.
Dajcie znać co Wy na to, i spróbujcie gdzieś znaleźć wykładnię tego przepisu. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Martuch

Nie mogę znaleźć tekstu wyjaśniającego zdanie, o które pytasz, ale mogę Ci powiedzieć, że sędzia Lis nie miał racji dlatego, że po odjęciu Hancocka policzył KSM drużyny z pięciu zawodników, nie sześciu i dlatego wyszedł mu zły KSM. :)
Pozdrawiam!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.