Wątek dotyczący artykułu

Marek Cieślak dla SportoweFakty.pl: Iversen jeździł po boisku. Będziemy się odwoływać

W pierwszym finałowym meczu Ekstraligi Stal Gorzów pokonała 47:42 Azoty Tauron. Ekipa z Tarnowa chce jednak zmiany wyniku zawodów. Zdaniem gości N.K. Iversen powinien zostać wykluczony z 15. wyścigu.

przeczytaj cały artykuł


obserwator pierwszy

swoją drogą to ciekawe że jest sędzia i nie widzi jak zawodnik pomyka sobie poza torem. A jeszcze ciekawsze jest to, że na stadionie jest jeszcze powołane jury i panowie w garniaczkach też nie widzą jak żużlówka trawę kosi.
Żenada. Może w kolejnym sezonie w jury będzie tuzin takich jurorów i może któryś będzie lepiej niż inni widział ??? A może jeszcze dla takiego gościa specjalna premia za spostrzegawczość, albo za umiejętność liczenia i takie tam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
andsg

Widzisz - sędzia Grodzki to stary cwaniak - podkreślił że oglądał zapis video z kierownikiem zespołu tarnowskiego i decyzja była jednogłośna - nikt nie miał całkowitej pewności.
Oto jego wypowiedź: "Tuż po wyścigu kilka razy obejrzałem powtórkę spornego zdarzenia. Towarzyszyli mi członkowie powołanego jury oraz kierownik zespołu z Tarnowa. Nikt z nas nie miał całkowitej pewności, że kolega Iversen dwoma kołami przekroczył linię oddzielającą tor od boiska. Żaden z zapisów z kamer TVP Sport nie potwierdzał bowiem na 100 procent, że Duńczyk złamał regulamin. Dlatego, po wnikliwej analizie dostępnego materiału wynik wyścigu został utrzymany w mocy. Nie było podstaw, by wykluczyć Iversena - powiedział Wojciech Grodzki w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl"
Co do protestu - ciekaw jestem czy go zgłosił ten sam jegomość co z sędzia oglądał zapis video? Jeżeli ten sam - czyżby pomroczność jasna ???

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
obserwator pierwszy

Ja wiem co powiedział Grocki czytałem.
Chodzi mi o to, że było tam kilka osób oglądających powtórki i nie istotne że był tam też kier. z Tarnowa on i tak nie miał w tym gronie decydującego głosu.
Chodzi mi o absurd powoływania Jury.
Ja nie wypowiadam się czy powinna być weryfikacja wyniku czy też nie.
Myślę jednak o tym jak tchórzliwi są sędziowie, jak nie dbają o własne interesy. Przecież można był poprosić TVP o ujęcia z innej kamery. Ale w tym przypadku Grocki pewnie pomyślał że skoro jest obok niego Jury to jak by co zwali się winę na nich.
Swoją drogą to ciekawe jest to jakie uprawnienia ma takie dodatkowe ciało, jaki wpływ może mieć na decyzje sędziego ??

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
andsg

Przecież można był poprosić TVP o ujęcia z innej kamery


Niestety - ewentualne pomyłki będą wkalkulowane w wynik (taki urok).
Podobnie w futbolu - z jednej kamery piłka w bramce, z drugiej - nie. Tak samo z oponą Iversena. Sprawa jest prosta - dochodzi do głosu zjawisko fizyczne zwane błędem paralaksy. W piłce i żuzlu takie sytuacje ze 100% pewnoscią można zweryfikować patrząc kamerą z góry, mozliwie prostopadle. Inaczej zawsze będzie niepewność. Jeszcze dygresja: w piłce na Euro 2012 postawiono sędziego na linii bramkowej - i co ? też co najmniej 1 - 2 przypadkach się pomylili - jest tylko jeden sposób - elektroniczny chip (czujnik położenia). Ale na to się nie chce zgodzić FIFA.
Wracając do żużla - od czasu do czasu tak się może zdarzyć, tak samo od czasu do czasu ktoś "ukradnie start", na granicy faulu dociśnie do płotu.
Piszesz: "jakie uprawnienia ma takie dodatkowe ciało, jaki wpływ może mieć na decyzje sędziego ??" Ja nie mam czasu - ale trzeba by było przeczytać regulamin, zdaje się że jest na stronie PZMT-u; ... pzm.pl/zuzel/regulaminy. Miłej lektury ....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.